Форум

Търсене за Търсене

Срамно ниско качество в магистърските програми на НБУ

• 18:51 на 21.08.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

бет

26

НБУ

Драги колеги,
    прочетох вашите мнения и реших иа з да напише нещичко. С ясно съзнание съм,че всеки смята своето за най-хубаво тъй че съм далчеч от мисълта да убеждавам когото ид а било, че НБУ е супер. Аз следвам в НБУ и съм доста доволна, който иска да научи ще научи където и да го сложат. Като цяло в БГ образованието е направо смешно. Това няма да коментирам само едно нещо ще дам за пример. В НБУ се приема тест,тази година и в УНСС е с тест и за СУ се говори за приемане с тест. В НБУ има център за кариерно развитие, за което в СУ и УНСС дори не са чували или поне са чували, но от скоро. В НБУ има кредитна система,колежка от СУ ме пита 'Какво е това кредит' ?!!
    В НБУ има нови компютри и ултра-модерни лаборатории в СУ учат информатика на моделите Праввец.
    От всички университети в БГ, НБУ се доближава най-много до европейските университети това го казвам от личен опит.
    Мерси за вниманието!!!

• 16:58 на 23.08.2007
    Анонимен потребител

Aни

27

НБУ

Бет искам да те питам какво следваш и дали знаеш нещо за магистратурите по бизнесадминистрация и управление на човешките ресурси

• 17:47 на 30.08.2007
    Анонимен потребител

до Сребрина #17

28

за качеството

От факта, че пишеш "успорвам" след товлкова образование, ми става напълно ясно за какво качество става дума.

• 12:24 на 02.09.2007
    Анонимен потребител

Baceto

29

NBU telekomunikacii

относно върпоса за специлаността телекомуникации:аз съм последна година и като цяло съм мн. доволен от преподавателите, всичко е на ниво.Някой спомена че, еди-кой си курс не стартиръл, ами като няма необходимата бройка студенти как да стане.

• 13:49 на 22.10.2007
    Анонимен потребител

alex

30

NBU

С другите програми в НБУ не съм запозната, но тази, която завърших:"Масови комуникации" е направо върхът. Всички преподаватели са на ниво, от администрацията също съм доволна. Смятам, че да учиш там е привилегия. Какво да кажат горките колеги от СУ? Там преподавателите са толкова стари, че ги внасят на ръце в стята, не чуват, не виждат - какво изобщо преподават?? Освен това, точно в НБУ можеш да научиш повече, защото преподавателите не са корумпирани и не те пускат да минеш изпита срещу една водка, както в УНСС.

• 14:33 на 28.10.2007
    Анонимен потребител

bee

31

Bace, Bace,

С това "стартирЪл" да се чуди човек какво е нивото там в НБУ , щом приемат такива студенти... и то за магистратури. Май паричките там се по-важни , въпреки надуването на този или онзи, че бил завършил там. А по-голямата част от преподавателите на НБУ е завършила СУ, така че е излишно да "окайваме " студентите от СУ.:)

• 22:26 на 11.01.2008
    Анонимен потребител

Ani

32

Taksi

Как са таксите за обу4ение?

• 20:15 на 19.01.2008
    Анонимен потребител

Марто

33

условията в НБУ са отлични

Доста критика прочетох за НБУ, но смятам че позитивните мнения са по-обективни. Аз също уча в НБУ и тъй като ходя и по другите университети и правя разлика. НБУ е модерна институция, всичко което искаш е възможно. Няма типичната спечена бюрократична структура на СУ, смешните надути преподаватели от УНСС щом стъпят в НБУ изведнъж стават мили и любезни, дори усулужливи. Базата няма да я коментирам, ясно е, че е в пъти по-модерна от другите унита. Не се сещам в кой държавен университет има електронно записване и смяна на курсове, на другите места висиш по опашки, обслужват те грозни недоволни лелки. А също и в кой университет ти качват лекциите в интернет, аз дори тетрадка нямам. чета си ги от телефона, докато преподавателя преподава. Анкетите са хубаво нещо, и като цяло ефективно, ще приложа пример. Една надута лелка с респектиращото д-р пред името, дошла от СУ да докаже величието си пред студентите в НБУ много не се харесваше от всички в групата. Беше групово "освиркана" в...

Прочитане на целия коментар

• 13:37 на 29.01.2008
    Анонимен потребител

da

34

az

Все същият спор - кой е по-. Истината е че общото ниво да кажем в СУ е по-високо от това в НБУ и др. подобни, което обаче не пречи на един определен студент от НБУ да е, да го наречем, най- добрият по специалността си в цяла БГ. И това е обяснимо - за СУ има доста тежки изпити, за НБУ,ВСУ,ЮЗУ и др. подобни няма; както горе някой беше споменал и от моите съученици който не успя да влезе в СУ, УНСС, ВИАС... отиде в разни подобни на НБУ.И сега се оплакват колко им били високи таксите - ами влез държавна поръчка и няма да плащаш. Така че, нека да не казваме на черното бяло.

• 15:34 на 15.02.2008
    Анонимен потребител

nbu 5

35

НБУ Ниво на обучение

Аз съм студент в НБУ вече 5 години. Завърших бакалавър "Информатика" и сега следвам магистратура "Финансов мениджмънт". В началото и аз бях скиптичен към НБУ, но след 1 семестър прекаран там мнението ми коренно се промени. Програмите и курсовете са разнообразни, моделът и качеството на преподаване са несравнимо добри. Сблъсквал съм се и с други образователни институции, така че за разлика от някои други, поствали в този форум имам база за сравнение. За базата в НБУ - няма спор, че е една от най - модерните в българската образователна система. За преподавателите - елитът от всички университети - СУ, УНСС, МЕИ и т.н. идват да четат лекции в НБУ. За магистърските програми - много прост пример - бакалаври от УНСС идват да учат икономически специалности в НБУ и на въпросът "защо?" отговарят, че са по-добри отколкото в УНСС. Надявам се стана ясно какво е мнението ми за качеството на образование в НБУ. Не бих го заменил с никой друг университет.

• 20:13 на 05.03.2008
    Анонимен потребител

Me

36

Доволен

Привет, и аз записах магистратура в НБУ след бакалавър в държавен университет..Бих казал че съм приятно изненадан от много неща. И преди всичко по всички дисциплини сме не повече от около 15 човека, всичко се дискутира на кръгла маса, преподават доста еродирани личности към които лично аз изпитвам голям респект.

• 12:16 на 06.03.2008
    Анонимен потребител

Б

37

а

Един от основните критерии за качеството на даден университет е и качеството на приетите студенти. А то зависи от това колко е трудно да влезеш в университета. Като гледам какви хора от НБУ пишат с правописни грешки и почвам да се чудя. Аз познавах един от НБУ, който учеше Финанси и не разбираше нищо от математика, което е доста странно точно за тази специалност.

• 13:36 на 07.03.2008
    Анонимен потребител

tania

38

реалист

Завърших бакалавърска степен в НБУ. И там не всичко е ОК, както навсякъде в БГ. Не виждам защо трябва да спорите кой университет е най-най...Няма такъв - във всеки български университет има добри програми и не чак толкова добри - това зависи от и студентите, и от преподавателите. И това, че трудно се влизало еди-къде си, не е критерий за нивото на студентите. Например, във Франция се влиза лесно, но знаете ли колко малко хора успяват да завършат?! Докато тук е обратното - както са казали хората, който не е влязъл, той не е завършил...За какво качество говорим тогава?

• 20:42 на 07.03.2008
    Анонимен потребител

а

39

б

Естествено, и завършването е важно, както и влизането. Но като веднъж си напълниш потока с идиоти и им дадеш да завършат, познай какво става с общото ниво на студентите. Частните университети у нас правят точно това - приемат почти всеки, който може да си плати, но това смъква общото ниво и университетът губи доверие сред работодателите. Като видят 100 некадърника от даден университет и почват да си задават въпроса какво става там и то съвсем основателно. И се създава мнението, че там има предимно идиоти. Което не е невярно като знам какви хора влизат в свободните университети. В Харвард се влиза трудно и трудно се завършва. Иди ги питай там дали имат проблем с образованието си.

• 21:45 на 15.04.2008
    Анонимен потребител

бъдещ магистър

40

ха така

Не мога да разбера откъде идва тази ужасна заблуда, че преподавателите от СУ са много стари и че лекциите им били отпреди 20-год. Не е Вярно!!!Може би така им се иска на някои, но все още най-престижно е да учиш в СУ,а и най-трудно се влиза!Истина е че посредсвените, имащи пари влизат в НБУ,затова и не им харесват условията!Ако приемът беше по-пресяващ умните от другите кандидати, то и нивото на завършващите щеше да е къде къде по- високо!!!
    Ако искате добър професионализъм и диплома, призната в цяла Европа, то СУ е вашият университет!!!

• 22:42 на 15.04.2008
    Анонимен потребител

ааа

41

ааа

Ако искате добър професионализъм и диплома, призната в цяла Европа, то СУ е вашият университет!!!

Глупости!!!
    Стига с тоя Су, имам Бакалвърска от там и едиствено мога да си избършаа с дипломата г**а

• 11:49 на 28.05.2008
    Анонимен потребител

Пробвал се за магистър

42

Магистратура по телекомуникации

Като дипломиран бакалвър от държавен университет и учил един семестър по магистърската програма "Телекомуникации" в НБУ, мога да кажа, че обучението ми като бакалавър беше в пъти по-добро от това в НБУ. Ако ви трябва диплома за "инженер" по телекомуникции, без необходимите знания и искате да се научите как да правите презентации, това е мястото :)

• 19:47 на 29.05.2008
    Анонимен потребител

hah

43

ф

След като си изкарал само един семестър, значи си много зле, и не можеш нищо

...

Да така е,кой знае как си минал между капките в държавния?

Още ли учите аналогови централиа а?

Еми така е в Техн. Виж друго е то модерното образование, но ти явно не можеш да го схванеш

• 13:37 на 18.06.2008
    Анонимен потребител

от Мими

44

ниско качество на обучение

Навсякъде има и добри преподаватели и некомпетентни, не е само в НБУ.

• 14:31 на 19.06.2008
    Анонимен потребител

corropt

45

pla6taite si

Напълно подкрепям 'мила'. От мойте съученици само 4-5 не успяха да влезнат никъде и от нямане какво да се прави и да не се ходи в казарма записаха без никакви усилия в НБУ.
    Скоро започнах нова работа и от там ми казаха, че ценят високо това, че не съм отшъл в частен колеж където да плащам за диплпомата си( и преподавателите да не искат да ми пишат 2ка че няма да давам пари догодина)а уча в държавен университет.

• 17:57 на 10.08.2008
    Анонимен потребител

НБУ

46

Какво се очудвате

Все пак говорим за НБУ незнам какво ви очудва. Имах 3-ма съученици, които 5 години идваха по за 1-2 4аса на ден(максимум) и влезнаха в НБУ без проблеми, без да се готвят и без да са отваряли учебник.

• 22:36 на 14.08.2008
    Анонимен потребител

Таня

47

НБУ -Архитектура

Здравейте!Искам да питам дали някои нещор чувам относно акредитацията на специалност АРХИТЕКТУРА.Тази специалност не е легитимирана още и не знам дали изобщо ще стане някога,защото единствениа ВУЗ,който държи тази акредитация ж БългариЯ е УАСГ.Имам завършено строително инженерство от УАСГ,но сега следвам в НБУ архитектура. В началото ни казаха че до 3-ти курс ще ни легитимират ама едва ли ще стане и сега защо се дават толкоз пари като няма акредитация???Това законно ли е да ти взимат пшарите и да не излезеш без никаква титла????Някой запознат ли е повече какво е положението???

• 16:06 на 18.08.2008
    Анонимен потребител

аз

48

не съм съгласна

Аз уча в НБУ и съм много доволна от нивото на преподаване.
    Е, тук там има някоя издънка, но като цяло преподавателите ми са на доста високо ниво.
    Слуховете за университета ми се виждат доста преувеличени, та дори невярни... Съжалявам!

• 16:01 на 25.08.2008
    Анонимен потребител

МВА

49

не става

Завърших, както бакалавър, така и магистър в НБУ и за съжаление не мога да се похваля с кой знае какви знания. Даже понякога се правя на ударена къде съм учила.

Докато учих магистратура имах колежка, която беше учила един семестър в УНСС, от къде е и магистърската и програмар тя твърдеше, че НБУ е в пъти по-добър и сажалява за похарчените пари и пропиляно време в УНСС.

• 15:42 на 08.09.2008
    Анонимен потребител

1234

50

¿ NBU ?

НБУ никога не бих се записал там, защо? Защо ли? Защото истината , е че там влиза сульо и пульо не е нужно да полагаш усилия през 12 за да кандидатстваш- идва датата правиш някое тестче и влизаш.Хората там незнаят какво е да седнеш и да четеп с месеци за да кандидатстваш и да те приемат. Как искате НБУ да иам добро име като 99% от учащите там са само за да казват "аз сум студент/ка" и нищо повече.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com