Форум

Търсене за Търсене

Как да си намеря легално работа в Англия?

• 23:10 на 20.11.2010
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Strong

1

Здравейте, моля ви за мнение. Скоро ще завърша висшето си образование. Много искам да работа в Англия. За съжаление българите ое нямаме право на легален труд. Моля, споделете вратички. Знам отлично английски и имам опит 3 години в Човешки ресурси в международна компания. Много искам да продължа да се развивам в тази сфера, само че в Англия. Затова събирам информация от различни източници как да сбъдна мечтата си: да работя в Англия работата, която обичам.
    Не ме привлича перспективата да продължа тук в България, защото заплащането е неудовлетворяващо и защото няма възможности за развитие. Мечтата ми е да си намеря работа в Англия и там да градя живота си там / включително семейство, деца/ и смятам, че сега е моментът да действам в тази насока, защото съм вече на 28 години!

• 07:18 на 23.11.2010

2

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 13:13 на 23.11.2010

Strong

Единственото, за което се сещам, няма да ти свърши работа. Схемата е приблизително следната:

Голяма корпорация инвестира у нас. Кмет, областен управител или просто бивше "червено" величие урежда инвеститорите да получат земя на символична цена, да им се прокарат комуникации за сметка на държавата и т.н. От благодарност детето на съответния "другар" получава разкошно място в офис, разположен доста по- на запад от България.
    Как мислиш, че получиха местата си в големи корпорации някои от т.нар. "великденци" и изобщо голяма част от кохортата "царски" специалисти, които още със стъпването си на родна земя засрамиха с някои свои умения дори родните мургави майстори на "лява ръка-десен джоб"? То си е генетично заложено (талантът да управляваш, имам предвид:)))
    Впрочем, обкръжението на Иван Костов също не пада по-долу и т.н. Повечето "успели" млади българи в чужбина (извън изкуството и спорта) са...

Прочитане на целия коментар

www.timurcommandos.blogspot.com (или просто напишете "Тимур" в полето за търсене на Гугъл)

• 13:54 на 24.11.2010

Strong

на практика нямаш шанс да започнеш пододобна работа,озаконяването е най малкият проблем,когато има желаещи да те наемат,на теория имаш шанс ,но то и 6тица от тотото можеш да спечелиш на теория .....има два варианта да те наемат връзки или добро образование ,но тяхно или в университет от топ 100 на света ,а ти очевидно нямаш нито едно от двете ....просто подобни позиции се дават на други хора с образование от определени институции,ако беше компютърен специалист имаш шанс ,защото знанията лесно се доказват ,а в ЧР още на документите ще те режат ,а и за да те допуснат до интервю трябва много да са го закъсали откъм кадри ,но засега за ЧР в англия няма дефицит и не размитат за нас от българия ....

• 14:54 на 24.11.2010
    Анонимен потребител

Strong

5

Връзки нямам, но в момента завършвам маистратура в университет в ТОП 100 в света.
    Моля ви за адекватно становище по темата- най-добре от хора, които са в момента в Англия.
    Самата аз рисърчвам активно от всякакви източници, всяко адекватно и обективно мнение по въпроса е добре дошло.
    Забравих да спомена, че имам Сошъл Секюрити Намбър от ЮК/ работила съм там през 2008 в Администрацията на една фирма/, но уърк пърмитът ми беше за ораничен период от време и вече изтече.
    Кой е най-лесният начин да си изкарам нов- селф имплойд?

• 15:54 на 24.11.2010
    Анонимен потребител

Ани

6

здравей, бих те посъветвала да прегледаш и този форум: http://bghelp.co.uk/
    след като изтърпиш редовната ирония на някои от съфорумците, ще се намери и някой, който да ти помогне.

• 16:06 на 24.11.2010

======================================
    ами какви са тези глупави въпроси тогава , щом си била в англия трябва да знаеш как стоят нещата,че със селф емплойд или жълта карта не можеш да работиш ,като емпой или нает и на теб ти е ненужна ,защото ще можеш да работиш в почистването или друга работа през агенция...трябва ти синя карта ,но тя трудно се вади или уорк пермит,който може само работодател да ти го извади ....

• 16:26 на 24.11.2010

===========================================
    ти само селф емполойд ли искаш ,ако е това мога да ти дам телефон на фирма ,които могат да ти го извадят и от българия ,но както казах той не ти е много полезен ,защото има ограничения и не можеш да работиш по специалността ....

• 09:51 на 25.11.2010
    Анонимен потребител

Strong

9

охо, виждам, че си наясно за синята карта. За съжаление аз имам само жълта карта , която изтече през 2008г. Така и не успях да взема заветната синя карта, което е целта.

• 00:22 на 08.12.2010
    Анонимен потребител

BGinUK

10

никъде няма лесно, за да работиш в UK парво ти трябва разрешение за работа, (work permit) за да го получиш е необходимо да покриеш определени изисквания, без това разрешение не можеш да започнеш работа

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/bulgariaromania/liveworkuk/

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/bulgariaromania/applying/

Home Office e единствената официална служба, която издава това разрешение, всеки друг, който ти прадлага тази услуга е мушенник и иска да изкара пари за твоя сметка! Кандидатства се безплатно и лично ти трябва да си подадеш документите, чакаш около 20 дни и е валидно за 5 години. На прикаченият линк можеш да откриеш отговор...

Прочитане на целия коментар

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com