Форум

Търсене за Търсене

Бруталната селска пръчка във фирмата - как да се справим с нея?

• 17:20 на 12.11.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Елин

26

Малякас

Сто говорис лосо за гарцис - гарцис най добър схеф бугар - лос лос лос работник. иска пари юро Сто бугар не сте работи без пари сто иска висока заплата бугар прост глупов човек аз харесва груб бугар да бие други бугари умен бугар - аз уволнява. умен бугар - само проблем, диво бугар прост де - той смазва други бугари - аз харесва - грубо бугар бие други бугари - дисциплина. Аз издига такив бугари дава юро на тях. бугар алчен и безродник види юро - нема вече умен бугар. диво бугар пребил изгонил от фирма него. аз гарцис - доволен.Маляци с маляци...

• 17:20 на 12.11.2007
    Анонимен потребител

Елин

27

Малякас

Сто говорис лосо за гарцис - гарцис най добър схеф бугар - лос лос лос работник. иска пари юро Сто бугар не сте работи без пари сто иска висока заплата бугар прост глупов човек аз харесва груб бугар да бие други бугари умен бугар - аз уволнява. умен бугар - само проблем, диво бугар прост де - той смазва други бугари - аз харесва - грубо бугар бие други бугари - дисциплина. Аз издига такив бугари дава юро на тях. бугар алчен и безродник види юро - нема вече умен бугар. диво бугар пребил изгонил от фирма него. аз гарцис - доволен.Маляци с маляци...

• 13:19 на 13.11.2007
    Анонимен потребител

цял роман прочетох :)

28

и толкова простотия не бях виждал и чувал ,но тук събрана на едно място !

До АДМИНИСТРАТОРА НА ФОРУМА!
    Прочети темата и си направи професионалносто заключение!И направи каквото трябва :)
    До всички останали:
    Абе хора толкова много писане ..та вие трябваше да си продавате книгите ако толкова много ви се пише ..дори и да копирате по добре изкарайте курс и се захванете да работите на компютри!
    Що за простотия е това всичко написано дотук?Вярно е има и неща които са истини но не всички може да се третират под общ знамнател!А този който го прави обрича сам себе си на неуспех.
    Всичко хубаво на всички от село,град село и град... :) Ах-ах ах...
    Мое лично мнение за автора/ката на темата може би си е поспинкала с някой от този тип хора които описва и...вече сами се сещате какво е последвало :)

• 03:55 на 13.11.2007

29

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 03:55 на 13.11.2007

30

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 15:55 на 13.11.2007
    Анонимен потребител

Отлично е - истината боли, но нека си я кажем

31

Без цензура

Тоз пък Администратора. Алоу-у-у-у къде се намираш ти бе? Ако тази статия се изтрие, която е по-скоро с хумористичен характер, то какво следва за останалите!?! Цензурата никога не е водила до нищо хубаво.

• 20:31 на 13.11.2007
    Анонимен потребител

Невена

32

Права е авторката

Ами про си момичето за всичко. Разбира се че не може всички да се поставят под общ знаменател. Според мен авторката по - скоро е уловила някои тенденции с повтарящ се ефект и ги е описала.

• 11:58 на 28.11.2007
    Анонимен потребител

Хареса ми

33

Чудничко

Уха-а-а-а това е ВЕЛИКО!

• 16:37 на 02.01.2008
    Анонимен потребител

Георги

34

ок

Има истина тук.

• 16:01 на 29.01.2008
    Анонимен потребител

:)

35

:)

Размисли и страсти

• 21:12 на 31.01.2008
    Анонимен потребител

q

36

q

"Бруталната селска пръчка във фирмата - как да се справим с нея?" - по селски

• 21:42 на 31.01.2008
    Анонимен потребител

a-q

37

nothing but the truth

За съжаление това вече се превръща в ежедневие.
    Селските пръчки са нахлули във всички фирми. Справянето с тях е "кауза пердута". Те са много устойчиви и са придобили резистентност, да не кажа "гьон-суратлък", към всички средства за борба с тях.

• 15:03 на 13.02.2008
    Анонимен потребител

pohvala

38

pohvala

Изчетох целият текст с огромно задоволство и вътрешно успокоение.Е-е-е, значи са останали и доста нормални хора, които да забелязват тази селска лудост, а не само да я игнорират, като по този начин се опитват да се преструват, че " такъв феномен нема"!! Ама има!! Текстът май е писан за една от нашата фирма. Поздрави на автора.

• 00:44 на 26.02.2008
    Анонимен потребител

d

39

selski

Работя във фирма, където 90% са от провинцията, има и свестни хора, но те са изключение, повечето са като горе- описания герой. Прости, комплексирани и готови на всичко за да се издигат, нямат никакви задръжки, нито възпитание или принципи

• 12:18 на 11.03.2008
    Анонимен потребител

:

40

"-

в 10-та

• 12:18 на 11.03.2008
    Анонимен потребител

:

41

"-

в 10-та

• 17:20 на 26.03.2008
    Анонимен потребител

супер

42

супер

супер!!!

• 09:38 на 27.03.2008
    Анонимен потребител

айсайдер

43

Провинция ли

Поработих малко в София...няколко месеца...сравнение не с Европа и Мюнхен,а и с Пловдив,като качество на живот не може да има.
    дадоха ми същата заплата в Пловдив и айде!
    Невероятно е,човек да иска да дойде да живее в София!?!
    Това явно говори за интелектуалните му качества,ами такива ще идват,вижте си първо какъв ви е града.То не че и Пловдив нещо,ама поне е по-красив,по-не е препълнен и има места за разходки!Щом заплатата ти е горе-долу равна,ясно е какво ще избереш!
    Момента,в който само хора с жълта книжка ще се заселват в столизата наближава!!!!

• 10:16 на 27.03.2008
    Анонимен потребител

Doktor

44

аааааааааааааааа

хахаххахахаха, хареса ми колко неграмотно е написано, направо ме изпълни, ужас!
    Аз лично съм роден в Сърбия и там съм израснал,а сега като сравнявам двете балкански нации, виждам, че ние българите сме БЕЗУМНО НЕГРАМОТНИ,дори и коментар не заслужава.
    А за София-страната- интелигенцията отдавана се е изнесла,а в София остана само "местния" не особено грамотен пролетариат, простолюдието със силикон/златни ланци,което друса "модерен поп-фолк" и български представители на бизнеса, от които Харвард Бизнес Скул може само да се "поучи" на принципи в управлението.
    Изобщо при тази демографска криза е смешно да се коментират географски принадлежности, а авторът на статията трябва да залегне над някой буквар, не само да гледа Планета ТВ!

• 23:54 на 27.03.2008
    Анонимен потребител

Desi

45

до айсайдер

Ами и аз се надявам да спрат да идват, ама те не спират, зор да е в София у големио град... А искам специално да ти отбележа, че преди да почнете да окупирате София си беше много добре. Градът в момента е такъв заради вас, София само преди 10- 15 години си беше много красив град, ама го обърнахте на свинщина

• 14:23 на 28.03.2008
    Анонимен потребител

province

46

Не съм съгласна!

Да градиш самочувствие върху графата "място на раждане" е ненормално. Никога не съм разбирала конфронтацията столичани-провиционалисти (селяни) в чистия й вид. И не смятам, че произходът сам по себе си може да даде добавена стойност или да отнеме нещо от личността.
    За мен всяка "анти-селска пръчка" страда от същия синдром и притежава не малка част от описаните по-горе качества, след като се задълбава в темата и след като основния проблем в живота й са подобни личности и поведение.
    Защото въпроса опира не до това къде си се пръкнал, а до възпитание, толерантност, ценности и това да умееш да си подбираш средата.
    Е, аз подбрах своята извън столицата.
    И не съм заобиколена от "селски пръчки".
    А дали проблема не е в това, че вие, които сте заобиколени от омразните провинциалисти, всъщност попадате в същата категория хора като тях?!
    И може би това е причината простите селяни да са навсякъде около вас!
    ...

Прочитане на целия коментар

• 09:43 на 05.04.2008
    Анонимен потребител

anonimus

47

мнение

Смятам, че темата не се тълкува правилно от част от участниците. Аз също не съм от София, но живея и работя София от известно време. Не става въпрос за мястото на раждане, а за манталите. В следствие от силното концетриране на бизнес организациите в столицата и от големия процент емиграция на образовани хора, се породи перманентен недостиг на кадри, което доведе до попадането на хора с недостатъчно образование, квалификация и интелект на позици, където не им е мястото. Казано фигуративно лелки с иконом. техикуми, формирали трудовите си качества като отчетници в някое АПК станаха главни счетоводители - и тогава "ела ме дръж".

• 19:55 на 05.04.2008
    Анонимен потребител

Desi

48

do province

Ужас! Много ме дразниш! Не става въпрос за кой къде е роден, ами това, че не си седят по родните места и всички идват в София. Аз пътувам 2 часа на ден с кола до работа и давам сума ти пари за бензин, щото Перник, Враца и т.н. са решили да се преселят в София. Най- интересното е, че тези хора не се регистрират в столицата, съответно не плащат данъци. Те са много повече от софиянци вече. Ако не знаеш (сигурна съм, че не знаеш) в София данъците, особено данък смет са най- високи. Всичко това за чия сметка е ?! Градът не функционира нормално вече, нито да тръгнеш с кола, за градски транспорт да не говорим. Искам си София каквато беше! Не ви искаме тука, връщайте се в така красивите ви градове!

• 17:43 на 06.04.2008
    Анонимен потребител

Митака

49

"Не ви искаме тука, връщайте се в така красивите ви градове!"

Интересно, това никога не са ми го казвали на интервю за работа. Усмихват ми се. Обещават. Радват ми се. Странно!

• 22:02 на 10.04.2008
    Анонимен потребител

desi

50

do mitaka

Хахахаа... усмихвали му се, радвали му се и незнам си още какво... Най- много ейч ар-а да ти е бил "градски" (или "селски"). Нямам нищо против хората от други градове, имам много приятели, но да си седят там, откъдето са. Да не говорим, че като дойдете "на София" и поживеете тука половин година и почнете да си избивате комплексите става страшно. А ако ви дадат и заплата от 700- 800 лева в някоя фирма вече си мислите, че сте върха и сте супер успели. Нали ги гледам селянчетата в нашата фирма- като ходи не стъпва по земята, ама като си отвори устата леле мале. А знаеш ли какъв смях е като се опитвате да говорите на някакъв чужд език?! Има ли на английски дума "дивиелипмън"?! А на български "пичалба"?! Ох... тръпки ме побиват

Темата е затворена за нови мнения.

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com