Форум

Търсене за Търсене

Бюро по труда - кога?

• 12:50 на 09.04.2010
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Преглед на профил
    1

Здравейте,
    Какъв е срокът, в който след като съм напуснал фирмата в която съм работил, мога да се запиша в бюрото по труда ако не съм си намерил друга работа?
    Пример: Ако съм напуснал на 10.03.2010 кога най-късно мога да отида в бюрото.

И другият ми въпрос е: в периода от 10.03.2010 до момента на записване в бюрото трябва ли да платя осигурителна вноска и ако да как?

Благодаря предварително!

• 16:57 на 09.04.2010

Бе ти се пиши бързо, не се ослушвай и вноски никакви не плащай - те ако имат нужда, ще те потърсят. Прави това, дето най-ти изнася и не му мисли много!

bat Anguel.

• 18:41 на 09.04.2010
    Преглед на профил
    3

Очевидно щом задавам така въпроса има причина да не се записвам веднага.Моля за мнение някой който е наясно със закона.

• 21:01 на 09.04.2010
    Анонимен потребител

ivaleta

4

Срокът е 3 месеца от датата на която е изтекло предизвестието

• 12:35 на 10.04.2010
    Преглед на профил
    5

Разделихме се по взаимно съгласие, пак ли срокът е 3 месеца?

• 13:48 на 10.04.2010
    Анонимен потребител

ivaleta

6

Да пак е три месеца,но ти отивай колкото е възможно по- бързо.

• 22:03 на 13.04.2010

И ква стана тя - Ивалета дойде на моето мнение. Виж ти, колко съм бил рационален!

bat Anguel.

• 19:07 на 20.04.2010
    Анонимен потребител

Жоро

8

Аз съм съкратен от края на март от пловдивска фирма. Когато отидох да се записвам в Бърото по труда в Пловдив се оказа че съм наказан за една година без право да се регистрирам от Бюрото по труда -Смолян, защото не съм информирал когато започнах работа, но истината е че аз информирах служителката но устно - не знаех че трябва писмено а и не ми бе казано.Трябваше ли да пътувам до Смолян и да харча и без това оскъдните ми средства за да направя това писменио при положение че съм информирал, че ще започна работа и то казах и датата от която ще започна-само трябваше да ми дадат формуляра и да го попълня. Как може да наказваш безработния от полагащото му се обезщетение на фона на цялата ситуация в страната и при наличие на ЕВН , ВиК , БТК , М-Тел и цените в магазина. Вие искате на "кьоравия" и последното око да изкарате. Честно казано искам да се водя циганин в тая държава-поне ток няма да плащам и ще си взимам обезщетенията навреме и няма да ме наказват малоумни служителки ,...

Прочитане на целия коментар

• 19:16 на 20.04.2010

Ти що не им прати формуляра с обратна разписка? Хайде, не си знаел - ами нали ти пише в трудовата книжка - ксерографирай сега страницата и им я предай лично - по-добро уведомление - здраве!
    Те искат да вземат на босия цървулите, ама не знаят, че най-боли да те ритне просяк с бос крак - много по-малко боли ритник от подкован полицейски ботуш.

bat Anguel.

• 18:14 на 14.10.2010
    Анонимен потребител

didi

10

Колко време след като са ме съкратили от работа,е необходимо,за да кандидатствам на борстата??Какви документи трябва да нося???

• 18:16 на 14.10.2010
    Анонимен потребител

мими

11

Ако съм съдена,имат ли право да ми отържат парите от борсата???

• 17:17 на 18.10.2010
    Анонимен потребител

Diana

12

За да взимате обещетение трябва до 3 месеца да се запишете.

• 12:06 на 19.10.2010
  • 18:33 на 01.12.2010
    Анонимен потребител

нели

14

ако самоволно съм напуснала фирмата имам ли право да се запиша в бюрото по труда и ако имам след колко време

• 15:29 на 02.12.2010

@Нели - ако си напуснала доброволно, не може.

http://kadebg.com

• 21:58 на 15.02.2011
    Анонимен потребител

Ани

16

До
    Лични финанси (kadebg)

Уважаема госпожо Х. Не обърквайте така хората, след като не сте подготвена по темата.

До Нели: Да, имате право да се запишете, в случай че сте работила 9 месеца през последните 15, но ще получавате минималното обезщетение (7,20лв. на ден).

• 10:08 на 16.02.2011
    Анонимен потребител

aswin

17

В седемдневен срок, считано от датата на прекратяване на трудовия договор следва да се регистрирате в Агенцията по заетостта. Ако сте напуснали по взаимно съгласие имате право на 4 месечно обезщетение.

• 11:12 на 16.02.2011
    Анонимен потребител

svetla

18

откога е 7,20/ден?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com