Форум

Търсене за Търсене

СЪВЕТ- прекратяване на трудов договор

• 21:38 на 14.08.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

работник

1

[IMG]http://img409.imageshack.us/img409/6839/td1gq0.jpg[/IMG]
    Според този договор кога и как мога да напусна и ако напусна веднага какво ще загубя?
    Благодаря предварително!
    Поздрави !

• 21:42 на 14.08.2007
    Анонимен потребител

работник

2

Тва е линк към договора:
    http://img409.imageshack.us/img409/6839/td1gq0.jpg

• 10:47 на 15.08.2007
    Анонимен потребител

работник

3

спешно

Дайте решение по въпроса.
    Беше ми отказано да ме освободят веднага.
    Какво мога да направя?
    Какво ще стане ако си тръгна веднага?

• 08:45 на 16.08.2007
    Анонимен потребител

xxx

4

СЪВЕТ

Друг път като подписваш трудов договор първо го прочети.
    Какъв ти е срока на предизвестие?
    В случая не е ясно 7 дни или 7 месеца?

• 14:13 на 16.08.2007
    Анонимен потребител

INF

5

Кодекс на трудa

Чл. 326, ал. 2 от Кодекса на труда гласи следното: Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, НО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.

• 15:27 на 16.08.2007
    Анонимен потребител

vagabond

6

ххх

Пак се изказваш неподготвен, повече от ясно е че срока му е 7 дни, по кодекса, срока на предизвестието неможе да надвишава 3 месеца, това е максималния срок, така че..... а и този договор е направен от някой неграмотник, пич подаваш молба и след седем дни си свободна волна птица,така че действай.

• 19:30 на 16.08.2007
    Анонимен потребител

работник

7

продължение....

След втори разговор с шефа. Той ме обеди в розовото бъдеще на фирмата, както и в моето розово бъдеще, спрямо коИто съм скиптично настроен. Обещах му да си помисля и да му дам отговор.
    Мисля отговора да ми е във формата на предизвестие, в което да има точно описан срок за напускане (примерно 15 дни). Идеята е следната, в кодекса по труда пише, че предизвестието може да се отзове, така че ако няма промяна до 15 дни(примерно може и 30) да мога направо да си тръгна, а ако има промяна да си прибера предизвистието.
    Интерисуваме дали съм прав и как точно се формулира предизвестие със срокове, ако има такова?
    Благодаря и Поздрави !

• 21:07 на 16.08.2007
    Анонимен потребител

Тимур и неговите розови слонове

8

няма начин

Предизвестието може да се отзове само СЪС СЪГЛАСИЕТО НА РАБОТОДАТЕЛЯ.А то в твоя случай е 7 дни, не можеш ти да си измисляш срокове.
    Вероятно, на третия разговор шефа ще ти покаже розов слон.Или ще ти удвои заплатата, шансът за двете е равен.
    И докато си търсиш работа, вземи преговори граматиката.

• 10:27 на 22.08.2007
    Анонимен потребител

офис служител

9

спешна помощ :)

И аз имам въпрос за прекратяване на тр.договор. Имам осн.тр.договор по чл.70 с 3 мес. срок на изпитване, в полза на работодателя. 8 дни по-къкно се подписва доп.споразумение за увеличаване на възнаграждението, указан е и нов срок на изпитване - 6 мес, не е посочено в полза на кой. Срок за предизвестие при прекратявяне - 1мес, еднакъв и за двете страни. Мога ли да напусна по чл.71, ал.1.

• 23:06 на 24.08.2007
    Анонимен потребител

Маргарит Николов

10

прекратяване на трудов договор от страна на служител

Искам да попитам,след като съм на изпитателен срок от 6 (шест) месеца,трябва ли да давам предизвестие за напускане или само си подавам молбата и съм свободен на другия ден?

• 22:37 на 01.11.2007
    Анонимен потребител

Вили

11

прекратяване на трудово правоотношение

И аз имам въпрос за прекратяване на тр.договор. Имам тр.договор по чл.70 с 6 мес. срок на изпитване, в полза на работодателя, указан е и срок на предизвестие при прекратявяне - 1мес, еднакъв и за двете страни. Мога ли да напусна по чл.71, ал.1.

• 09:05 на 02.11.2007
    Анонимен потребител

jelezen

12

най-безболезнено

Пускаш молба, в която го молиш /не ми харесва тоя начин на молене/ да те освободи на основание чл. 325,т 1 от КТ, считано от дата, която обхваща 1 месец или по-малко, зависи от работодателя все пак. Това основание гласи, че и двете страни не си дължат предизвестие, съгласието е взаимно. При нас работи безотказно, никой не е спиран да напуска по определени причини.

• 02:08 на 23.12.2007
    Анонимен потребител

kostabg

13

относно напускането

Добре де, никой никъде не обясни какво толкова ще се случи ако им тегля една майна и си тръгна на мига. То е ясно, че по кодекс трябва да им връча предизвестие, но аз не си падам по такива ми ти сантименталности. И какво ще стане? В панделата ли ще ме хвърлят, че ми е смешно нещо...???

• 15:35 на 25.01.2008
    Анонимен потребител

КДД

14

мога ли да ползвам отпуск

Мога ли да ползвам платен отпуск по време на предизвестие за напускане на работа? И ако ми останат дни от отпуската, те могат ли да бъдат използвани на новото работно място - отпуска е за миналата година?

• 17:47 на 25.01.2008
    Анонимен потребител

анонимен

15

до коста бг

пич и аз така направих подадох си молбата за напускане след 7г.яка работа във фирмата но накрая ми писна да ме е... и си подадох си молбата и на другия ден вече ме нямаше на робота и вчера получих писмо че съм уволнен дисциплинарно.Смятам че в днешно време не се гледа много много гадно на това че съм уволнен дисциплинарно.Успех.

• 15:30 на 01.02.2008
    Анонимен потребител

анонимен

16

как да се махна

Започнах работа на трудов договор със срок на изпитание 6 месеца в полза на работодателя и договора е за определени време до 31.07.2008г.Подадох молба за напускане по взаимно съгласие,но ми казаха, че трябва 3 месеца предизвестие или да платя 3 месеца обезщетение.В договора ми са посочени чл.70 и чл.71 от КТ .
    помогнете ми как да се махна там не се издържа.има ли начин да се махна какъвто и да е тои.благодаря ви!!!

• 14:29 на 04.03.2008
    Анонимен потребител

Сияна

17

и аз как да се махна най-безболезнено

Работя по безсрочен трудов договор и срока за прекратяване с предизвестие е максималния - 3 месеца. Искам да напусна по взаимно съгласие - чл 325,т,1, но работодателя ме кара да подписвам някакво споразумение, което не е в мой интерес/естествено/.Ако си тръгна направо ще дължа ли обезщетение за тези 3 месеца?

• 10:22 на 13.03.2008
    Преглед на профил
    18

писмо

На срочен трудов договор съм.Вучилището където работя имаме синдикална организация и аз съм неин член.Имаме общински колективен трудов договор в който пише,че когато се освобождава работник или служител от работодателя предизвестието е два месеца.Аз получих такова предизвестие, но смятам , че трябва да е три месеца според Кодекса на труда.Може ли Общинския колективен трудов договор да противоречи на Кодекса на труда?

• 16:31 на 19.03.2008
    Анонимен потребител

Maret

19

прекратяване на трудов договор

Здравейте!Пуснах си предизвестие за напускане.Шефа го хвана яд и ми каза да си тръгвам на момента.... На следващия ден разбирам, че иска да си подам молба с месец назад, и да ме освободи като ми плати за изработеното до момента. По договор съм с 1 месец предизвестие или по взаимно съгласие ....да се разберем. Е аз искам да си изработя предизвестието, и да си ми плати заслуженото по закон. Как да постъпя , имам ли право да споря с него, като ме осигурява на мин. раб. заплата....а получавам доста по-вече.
    Моля помогнете ми.

• 12:12 на 22.03.2008
    Анонимен потребител

Алекс

20

Договор или уволнение

Ако откажа да подпиша договор, че няма да напускам 2 години, след безплатно обучение в рамките на няколко дни, законно ли е да ме уволнят!Разбрах, че това била някаква разпространена практика за закрепостяване.законно ли е?Благодаря предварително!

• 12:36 на 24.03.2008
    Анонимен потребител

Към Алекс

21

За договора

Не мога да дам компетентно мнение дали е законно да те уволнят, но не смятам, че могат да те "закрепостят" с такъв договор. Най-много да има някаква клауза да им върнеш парите за обучението, ако напуснеш преди срока. Принципно тези договори се правят, за да могат да се оправдаят разходите за обучение на служител. Аз също съм с такъв анекс към договора, и то за 5 години (от които 3 изтекоха), но няма никаква клауза какво става, ако напусна преди изтичане на 5-те години, а и никой не може да те държи насила на работа.

• 14:36 на 26.03.2008
    Анонимен потребител

Moni

22

прекратен тр. договор

Здравейте всички,

От седем месеца работя във фирма, която се занимава със строителство.ВСЕ ОЩЕ НЕ ЗНАМ ИМАМ ЛИ ПОСТОЯНЕН ДОГОВОР ИЛИ НЕ.Първо ме приеха като офис администратор,но по трудов договор съм продавач-консултант(за да не плащат повече), вземам 450 лв. заплата, но ме осигуряват на 225...Разбира се работех всичко, което се отнася за длъжност касшир, фактурист, офис администратор, деловодител и какво ли не ....След три, четири месеца работа решиха да ме изпратат да работя в склада на фирмата, защото в офиса станаха много шефовете ( и понеже си бяха все от една фамилия, явно не им трябваха чужди свидетели на далаверите)Преди няколко дни шефа ни каза, че ще мести бизнеса на другия край на града (което ми е на 1.5 часа път) и да си мисля дали ще ги последвам там. Моля Ви посъветвайте ме как да постъпя и да прекратя трудовият си договор с тези некоректни хора? Моля Всички, които са имали този проблем да ми пишат. Предварително благодаря на всички онези, които ме...

Прочитане на целия коментар

• 19:55 на 29.03.2008
    Анонимен потребител

IvailoG

23

Работодател

Работих за Борислав Славчев от Монтана като Регионален мениджър за Централна и Източна България.Поради неизплащане на работната ми заплата по трудовия договор и преназначението ми в друга негова фирма без моето знание,реших да си подам оставката.Изпратих си молбата за напускане и поисках входящ номер от работодателя,който ми бе отбелязан на заявлението.Но след два часа ми се обадиха да ми съобщят,че съм уволнен дисциплинарно и то още преди два дни.Г-н Борислав Славчев е доста известен човек в Монтана по това,че не обича да дава заплати/справка в мрежата/.Все още и на мен не е платил и смятам да заведа съдебен иск за неизплащане на заплата.Като бивш мениджър на негова фирма имам доста бивши колеги като мен,които могат да потвърдят това.
    каква е процедурата за завеждане на подобно дело.Този човек мами всички.

• 20:19 на 29.07.2008
    Анонимен потребител

К.

24

Много спешно

Днес ми връчиха предизвестие че ме уволняват. Аз казах че искам да го разгледам и да го проуча въпроса, при което шефът ми накара двама колиги да се подвишат че отказвам предизвестието.Въпросът ми е нямам ли някакъв срок за отговор и в този случай ще има ли подследствия за мен.

• 23:33 на 05.09.2008
    Анонимен потребител

K.D.

25

Спешно

Фирмата ,в която работя, се мести в друго населено място. Имам ли право да напусна без предизвестие и по какъв член? Могат ли да ме изпратят на Б.Т.?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com