Форум

Търсене за Търсене

СЪВЕТ- прекратяване на трудов договор

• 17:10 на 13.09.2008
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

konova

26

моя казус

Подписала съм трудов договор, който е за определено време, но не е упоменато до кога е това време.Когато е подаден в НАП е коригиран до 25.09.2008г ,но на моя оригинал няма срок.Мога ли да продълйа да работя и след 25.09.2008

• 20:11 на 14.11.2008
    Анонимен потребител

Межа

27

прекратяване на трудов договор

При уславие, че съм на половин работен ден трябва ли да спазя предизвестието от 30 работни дни?

• 08:57 на 31.12.2008
    Анонимен потребител

иво

28

моля,за съвет

почнах работа със договор срок на изпитване - 6 мес минаха се тези шест месеца и са ми били подновили договора във постоянен не би ли трябвало да ме питат след тези шест месеца дали искам да ми подновят договора все пак мисля,че би трябвало да се подпиша на новият договор нали как мога да напусна във тоя случай без предизвестие моля,дайте съвети

• 17:07 на 31.12.2008
    Анонимен потребител

Maria

29

за иво

не, не е нужно да те питат след изтичане на 6 месечния изпитателен срок и без нито една от страните да изяви желание за промяна съгласно КТ той автоматично става постоянен

• 13:22 на 01.01.2009
    Преглед на профил
    30

за иво

Превръщане на срочния трудов договор в договор за неопределено време
    Чл. 69. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Трудовият договор, сключен за определен срок, се превръща в договор за неопределено време, ако работникът или служителят продължи да работи след изтичане на уговорения срок 5 или повече работни дни без писмено възражение от страна на работодателя и длъжността е свободна.
    Трудов договор със срок за изпитване
    Чл. 70. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Когато работата изисква да се провери годността на работника или служителя да я изпълнява, окончателното приемане на работа може да се предшествува от договор със срок за изпитване до 6 месеца. Такъв договор може да се сключи и когато работникът или служителят желае да провери дали работата е подходяща за него.
    (2) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В договора по ал. 1 се посочва в чия полза е уговорен срокът за изпитване. Ако това не е посочено в договора, приема се, че...

Прочитане на целия коментар

• 14:59 на 16.01.2009
    Анонимен потребител

сиси

31

ужас

помогнете ми! Три дни една работничка не идва на работа по кой член да я освободя

• 21:19 на 17.01.2009
    Анонимен потребител

Снежана Симеонова

32

въпрос

добър ве4ер искам да попитам някои знае ли какво зна4и:На основание 4л.71 ал.1 отКодекса на труда,по инициятива на работодателя прекратявам трудовото правоотношение със Снежана Симеонова.какво значи това,защо съм уволнена?4акам отговор!Благодаря предварително

• 17:17 на 09.02.2009
    Анонимен потребител

joro

33

сакции, които може да поиска работодателя да се наложат от съда

от 10.02.09 съм на работа в предприятие със договор за изпитаване 6 месеца в полза на работодателя.Срока ми на преизвестие е 3 месеца.По стечение на обстоятелствата се налага да напусна веднага днес е 09.02.09г Каква санкция може да преяви работодателя ми ако си подам молба за освобождаване от утре за неизпълнение срока оставащ до 3- тия месец на преизвестието осен да ми прекрати договора без да ми изплати каквито и да са средства или да поиска възстановяването на сумата до третия месец до когато е уговорено това.Взможно ли е такова решение евентуално на санкция.

• 11:44 на 21.05.2009
    Анонимен потребител

маринов

34

ако работникът е стр. договор по чл 70 и на третия месец излезе за 6 месеца в болничен ,как да прекратя договора за работа след явяването му на работа?

• 16:38 на 28.05.2009
    Анонимен потребител

анонимен

35

В момента ми тече едномесечния срок на предизвестие.Може ли да ме накарат да си взема полагаймата
    ми се отпуска без да съм подала молба за нея.

• 17:39 на 15.06.2009
    Анонимен потребител

смиляна

36

Аз съм на безсрочен договор с 3 м. предизвестиел Каква молба / уведомление да подам за да напусна по взаимно съгласие без да спазвам преизвестието от 3м. Моля за съветл Не съм ползвала платен год. отпуск

• 12:02 на 20.06.2009
    Анонимен потребител

MИМИ

37

Моля за съвет-поисках справка за наетите лица във фирмата и се оказа ,че лица ,които са освободени още 2003г си стоят още във фирмата.Подадени са уведомления за прекратяване.Какда подам новото уведомление-нормално или с код К ?

• 02:01 на 24.06.2009
    Анонимен потребител

ляля

38

Постъпих на работа в една фирма на безсрочен договор . Работих 1 месец и 6 дни , след което по взаимно съгласие бях освободена . След 15 дни , работодателят ме покани да се върна на срочен договор за една седмица , за да изпълним една поръчка . Имам ли право след срочния договор от 1 седмица да бъда регистрирана в бюрото по труда и за колко време ? От предишното работно място и това имам прекъсване 5 - 10 дена . :roll:

• 15:43 на 23.07.2009
    Анонимен потребител

МК

39

Здравейте, работя към неправителствена организация на постоянен трудов договор, който трябва да се прекрати поради завършване на финансирането на работа по проекта за който работих . Кой е най-изгодния член за прекратяване на договора? Осигуровките ми са плащани редовно и на цялата сума която получавам.

• 16:33 на 26.01.2010
    Анонимен потребител

stela

40

spe6no

СЪВЕТ- sled 8-mes.mi prekratqvat trudovia dogovor s 1 mes.predizvestvie i saotvetno stavat 9 mes.sled koeto imam pravo na borsa ,imam pravo i na obez6tetenie i na izpa6tane na otpuska koqto ne sam izpolzvala no do tuk kajete mi kak d se regestriram na borsata kato moqt 6ef ne mi e platil osigorovkite a qvno da ne se nadqvam za obez6tetenie koeto mi e mnogo nobhodimo daite mi svet

• 10:04 на 27.01.2010
    Преглед на профил
    41

В случаят е достатъчен факта, че той дължи осигуровки на държавата (за регистрирането) , а обезщетението при напускане е длъжен да ти го даде, но на практика трудно се получава.

• 10:30 на 27.01.2010
    Преглед на профил
    42

Виж си договора, там си пише какви са условията при напускане и съкращение. По принцип е длъжен да ти плаща редовно осигуровки и да ти плати една брутна заплата общетение, ако те съкрати.
    Щом дължи осигуровки, значи е некоректен и е малко съмнително дали ще получиш нещо. Ако както много други работодатели в България те води на минимална заплата, обезщетението ще е на тази сума, а ако те накара да подпишеш прекратяване по взаимно съгласие, не ти дължи нищо.

• 12:15 на 27.01.2010
    Анонимен потребител

stela

43

po prinsip trqbva da mi gi pla6ta no 7mes.sam bez osigorovki dano ne mi se nalaga da opra do bolnisa .podpisala sam predezvestie s pravo na obez6tetenie ako 6efa mi ne spazi tova kakvo da napravq i kam kogo da se obarna- imam predvid instansii

• 18:35 на 27.01.2010
    Преглед на профил
    44

Намери телефона на Инспекцията по труда. Имат дежурен за консултации по телефона. Успех.

• 15:33 на 22.02.2010
    Анонимен потребител

анонимен

45

и мен днес ме освободиха по чл.71 а съм назначен на основание чл.68 ал.1
    имам ли право на платена борса

• 09:20 на 20.03.2010
    Анонимен потребител

meri54

46

podadoh si molba za napuskane s predizvestie na 17 mart koeto da se za4ita ot 18 mart za6toto be6e 17 4asa nazna4ena san ot1 .12 2009 do18 april stavat4 meseca i18 dni molia pi6ete mi imam li pravo na obez6tetenie za pl god otpusk za tezi meseci na56 god sam s uvajenie

• 16:59 на 10.04.2010
    Анонимен потребител

деси

47

здр.работя в хранителен магазин и се занимавам почти всичко искам да напусна подадох два пъти молба но тя все изчезва консултерах се с адвокат и той ми обясни да пусна по пощата молбата с обратна расписка.Та съм написала,че напускам без предизвестие за което си давам брутната заплата,но той ми отвръща ,че трябва да работя 1месец и да му платя всички ревизий който не излизали.въпроса ми е следния можели да ме накара да платя ревийзите защото вината не е моя ние в магазина сме 25 човека

• 14:23 на 01.06.2010
    Анонимен потребител

adasf

48

Назначена сам по чл.70 ал.1 от КТ.След изтичането на 6-месечния ми договор,по какъв член трябва да ме освободят за да мога да отида на Борсата?

• 13:04 на 16.02.2011

СПЕШЕН СЪВЕТ, МОЛЯ

Мога ли да ползвам част от платения годишен отпуск за 2011 г. от настоящето си предприятие, по време на предизвестието си за напускане на работа?
    Необходима ми е за спешно пътуване,което искам да съчетая с изчакването на срока за освобождаването ми.
    (Назначена съм на безсрочен договор с едномесечно предизвестие).
    Следва ли да пусна молба за част от платената ми годишна отпуска ВЕДНАГА след като подам предизвестието за напускане?
    СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ

• 15:44 на 16.02.2011
    Анонимен потребител

aswin

50

По време на едномесечното предизвестие можете да ползате: ПЛАТЕН, неплатен отпуск.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com