Форум

Търсене за Търсене

Освобождаване по чл.328; ал.1;т.5

• 01:21 на 09.12.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

mariq

1

Здравейте, моля ви за информация за освобождаване по член 328 ал.1 т.5. Прочетох за него в кодекса на труда това е съкращение на служителя, поради липса на ефективност и неспособност да се справи със задълженията си. Интересувам се -доколко фирмата има право да те съкрати така-като през тези месеци дори е повишавана работната заплата на лицето/има доп.споразумения/. Става въпрос за моя приятелка, на която са и дали такава заповед- /тя трябва да си спази предизвестието-изработва си месеца/като според мене е сглупила, като я е разписала/.
    След като е разписала заповедта едва ли може да я обжалва. Изплащат ли отпуска при освобождаване по този член и някакви компенсации/както например при член 328 ал.1 т1,т2 , макар че дълбоко се съмнявам. И май това е лош атестат като цяло..

• 11:05 на 09.12.2007
    Анонимен потребител

вер

2

г

това е основната вратичка в закона по която напрактика могат да уволнят всеки по всяко време - несправяне със задълженията - няма как да докажеш обратното, освен в изключителни случаи но много трудно.

• 18:46 на 28.01.2009
    Анонимен потребител

Ваня

3

И мен ме уволниха по същият начин. но не ми е ясно дали имам право на борса?

• 18:49 на 28.01.2009
    Анонимен потребител

Ваня

4

ДАЛИ ИМА НАЧИН ДОКАТО ТЕЧЕ ПРЕДИЗВЕСТИЕТО ОТ 30 ДНИ ДА СЕ СПОРАЗУМЕЯ С УПРАВИТЕЛЯ НА ФИРМАТА ДА МЕ ВЪРНЕ НА РАБОТА? АКО СЕ РАЗСЛЕДВА ЧЕ НЕ Е ФАТАЛНА ГРЕЧКАТА ЗА КОЯТО СЪМ УВОЛНЕНА ПО ТЕЗИ ЧЛ.328

• 09:48 на 13.02.2009

5

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 00:27 на 21.07.2009
    Анонимен потребител

П

6

НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ПО ЧЛЕН 328 АЛ1 Т5 ЩЕ МИ БАДЕ ИЗПАЛТЕНО ОБЕЩЕТЕНИЕ НО НЕ ЗА НЕПОЛЗВАНАТА ОТ МЕН ОТПУСКА.ТЪЙ КАТО ПО ПРИНЦИП МЕ СЪКРАЩТАВАТ ТЪЙ КАТО НЯМА ДОСТАТАЧНО РАБОТА НО НА ПРЕДЗВЕСТИЕТО МИ ПИ6Е ТОЗИ ЧЛЕН И ТАЗИ АЛИНЕЯ:
    бЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

• 10:35 на 21.07.2009
    Анонимен потребител

bee

7

Мария, не съм специалист, но може би най-добре е в такива случаи да се потърси помощта на адвокат. Преди време бях в подобна ситуция- работодателят ме уволни като измисли едно оправданеие, за да скрие истинската причина. Отидох при адвокат, защото на работа започнаха да ме плашат с дисциплинарно уволнение, със съд, ако не подпиша. Аз не подписах и накрая работодателят "клекна", защото не може да се тъпчат хората и нарушават права. Спомням си как адвокатът ми поиска трудовия договор да го прегледа и трудовата ми характеристика. Спомена, че вариантът за уволнение на база некадърност е труден, защото трябва да се докаже и в заповедта да се посочат точно по трудова характеристика тези задължения, които не са изпълнявани и последиците от това. Самата аз изчетох целия Кодекс. Всяка заповед за уволнение трябва да бъде обоснована и може да бъде протестирана. При един добър адвокат може да се обори всиччко и да се обърне в полза на служителя. При мен стана точно така, макар че аз бях...

Прочитане на целия коментар

• 15:56 на 29.07.2009
    Анонимен потребител

diana

8

osvobojdavane ot rabota po cnlen 328al1 t.3

колко месеца имам право на борса

• 08:47 на 15.09.2009
    Анонимен потребител

anonimen

9

на пално сам сагласн сас 7 бее така трабва на 6ефа но ас не смея и сега сам на борсата

• 13:01 на 31.10.2009
    Анонимен потребител

Любо

10

Зъдалжен ли съм да работя предисвестието по член 328ал.1 т.5

• 23:48 на 05.11.2009
    Анонимен потребител

MAI4ETO77

11

Освобождаване по чл.328; ал.1;т.11

ПРИ ОСВОБОЖДАВАНЕ ПО ЧЛ.328 АЛ.1 Т.11 ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ОБЕЗЩЕТЕНИЕ И ОТ КОГО ДНЕС МИ ДАДОХА УВЕДОМЛЕНИЕТОНА КОЕТО ПИШЕ ЧЕ Е ОТ 01.10.09г.ПРАВИЛНО ЛИ Е?

• 21:57 на 05.02.2010
    Анонимен потребител

didi

12

при осжобождавнане по 4л.328;ал.1;т.5 имам ли право на борса и за колко месеса това 6те ми навреди ли за друга работа.

• 13:15 на 02.08.2010
    Анонимен потребител

анонимен

13

какъв е срока за регистриране в бюрото по труда

• 13:07 на 13.10.2010
    Анонимен потребител

anonimen

14

искам да попита по кои 4лен и то4ка триабжа да ме сакратиат та да жзимам 6 месеца пари от борсата

• 09:11 на 03.12.2010
    Анонимен потребител

offf

15

и примен е така оффф мойе ли някои да помогне

• 11:47 на 03.12.2010
    Анонимен потребител

аз

16

Питайте в бюрото по труда, там ще ви кажат.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com