Форум

Търсене за Търсене

Как се намира работа в кризата?!

• 16:47 на 08.10.2011
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Преглед на профил
    1

Здравейте

Незнам аз ли съм много карък, държавата ли е в голяма криза... но не мога да си намеря работа вече 3-ти месец, а и вече нямам спестявания. Започнах да се отчайвам. Не подбирам обявите от чистачка та продавачка та на офис служител и не става. Имам стаж, бакалавър, знам 2 езика, компютър текстообработка и стокови програми ама работодателите "нъц".
    Пуснах хиляди автобиографии сигурно цяла София ме познава вече... Трудовата борса - нищо, частните борси и там така, чрез познати пак никакъв шанс. Пробвах и по телефона по вестниците, че на джобс.бг има по 300-400 кандидати и не си струва. Ходих на мястно няколко пъти директно но... нищо.
    В смисъл има доста обяви но и вече забелязвам, че от месеци се повтарят... има и фиктивни... но пускам и пак нищо.
    Парите от помощите ще ми ги спрат скоро а и спестяванията заминаха буквалноооо ...няма да има вече и за интернет и ток...
    Ако някой има в моята позиция би ли ме посаветвал нещо,...

Прочитане на целия коментар

• 13:45 на 09.10.2011

Привет!

А писала ли си в биографията си колко пари искаш, или т.н. "очаквано възнаграждение" ? Това е първото, за което се сещам. Може би искаш повече, отколкото дава пазара в момента.

Второ не може с една и съща биография да кандидатстваш и за чистач, и за офис асистент. Примерно ако кандидатстваш за чистач и пишеш "аз съм бакалавър с 2 езика" никой няма да те вземе.

И трето пишеш че имаш "стаж" , но какво точно имаш предвид? Има хора, дето карат стажове по няколко месеца, някои даже са неплатени. Това е ала-бала в очите на работодателя и не се брои за "опит".

Най-лесно е да си намериш работа като нещо, което вече си работила - защото имаш ОПИТ. За работодателите това е едно от най-важните неща. Така че ако искаш бързо да си намериш работа, за да взимаш пари, кандидатствай за нещо близко до това, дето си правила до момента.

http://kadebg.com

• 20:01 на 09.10.2011

"знам 2 езика,"

ако наистина е така веднага може да почнеш в десетките кол-центрове в София,стига наистина да знаеш 2 езика..

The eye with which I see God is the same eye with which God sees me.

• 21:43 на 09.10.2011

Не искам да прозвучи грубо, но не мисля, че владее наистина 2 езика.

• 01:54 на 11.10.2011
    Преглед на профил
    5

Аз съм без грам опит и за 1 седмица си намерих в кол център работа.Опитай , в момента са на мода ,а и се търсят млади хора с езици.Направи ми впечатление , че не се изисква перфектен език , така че ще се справиш.Освен в джобсовете и другите подобни кандидатствай и направо в сайтовете на фирмите.Примерно - изкарваш сайтовете на куриерите и там влизаш в раздела "кариери" или пък търговските вериги , техномаркетите .Друг вариант е да провериш списък с кол центрове в софия и така да отваряш всеки сайт поотделно на всеки кол център и също да кандидатстваш чрез сайтовете им , защото не всички работодатели публикуват обявите си в джобсовете и подобните нему.И може би наистина може да имаш проблем в СВ-то , направи отделни , допълни го , провери за грешки , сложи представителна снимка.

• 18:44 на 15.10.2011

В джобса цаката е да уцелиш малко след като са пуснали обявата да кандидатстваш. Направи си няколко варианта на СВ-то за различни позиции. Освен това какъв е придружаващия текст? Тоест ти си прикачаш СВ-то, ама първото впечатление от писмото ти какво е - ако само си писал за какво кандидатстваш няма да стане. Не е нужна цяла страница мотивация, но поне няколко изречения, които да привлекат вниманието върху това кое те прави подходящ за позицията.

Не съм сигурна как точно става регистрацията за преводач, но ако имаш С1 по някой от двата (желателно различен от английски, че там има бол кандидати) задължително провери. Особено ако намериш по специалността си преводи да правиш би било добре, но имай предвид, че е на вълни работата там - един месец имаш много неща, другия не.

• 18:49 на 15.10.2011

И още нещо - питай в кварталните супермаркети. Там обикновено има голямо текучество на персонала и през няколко мсеца търсят хора, особено за нощна смяна.

• 20:03 на 15.10.2011

Цаката не е "да улучиш малко след като са пуснали обявата". Да, ако много се туткаш не е хубаво, но не виждам проблем да си пуснеш документите до 4-5 дена от датата.

• 21:34 на 15.10.2011

Цаката е да изчакаш 2-3 дни, особено след уикенда. Всички които постоянно рефрешват джобса пускат ведната. Малко кандидатури са за там, а след дни можеда ти излезе късмета. И не изглеждаш отчаян.

• 13:37 на 16.10.2011
    Преглед на профил
    10

При всеки явно работи нещо различно :) Аз споделям личен опит - за позициите, за които съм кандидатствала с подобно закъснение и вече има по над 100 кандидатури пратени, не съм получила обаждания. За аналогични, за които успях да пусна сред първите (бях си приготвила СВ и мотивационно, което леко променях според компанията) много бързо отидох на няколко интервюта, получих две предложения за работа и избрах това с по-доброто заплащане.

• 15:31 на 04.02.2012

Някъде имаше статия, която обесняваше как в Джобса са си променили начина на работа. Беше нещо от сорта на това, че вече не изпращат CV-то ти на работодателя, а го запазват в профила на работодателя и той сам трябва да влезне и да да го види. А колко работодатели знаят, че трябва да го направят

[url=http://moite-recepti.com]Рецепти[/url]

• 10:54 на 14.03.2012

Ако Ви предложат работа, приемете я дори и да не Ви харесва особено, като продължавате да търсите, да се явявате на интервюта, да се самообразовате.
    Никога не се знае откъде ще излитне птиченцето.

• 10:57 на 14.03.2012

Ангажирайте и своите близки и приятели с проблема си, не изпитвайте неудобство. Има хора, които са много отзивчиви и ще Ви помогнат с удоволствие.

• 13:08 на 19.03.2012

Защо не опитате собствен бизнес. Само той дава известна сигурност и постоянен доход по време на криза.

• 13:12 на 19.03.2012

Вече сте на 28 години, ако имате известен опит като сервитьорка или продавачка, той ще Ви помогне!

• 13:01 на 20.03.2012

Гледайте филма "Милдред Пиърс" - ще получите главните насоки.

• 09:18 на 21.03.2012
    Преглед на профил
    17

И най-важното - неспирайте да опитвате и търсите.

Меня постоянно преследуют умные мысли! .. Но я быстрее ....

• 10:15 на 21.03.2012

Правилно.
    И не се отчайвайте!

• 09:59 на 05.05.2012

Ей "frabg".... какво става с твоето търсена на работа.. напиши какво стана..как и след колко време успя... какъв съвет би дал на колегите си по съдба.. Споделяйте опит бе хора!!!

• 08:35 на 16.05.2012

Трудно, но не невъзможно.

• 22:54 на 29.05.2012

Както казах и в другата тема - ако имате възможност да избягате от България, направете го СЕГА!

• 18:49 на 22.08.2012

Може да се опита и в България. Чужбина не е за всеки.

• 09:51 на 17.09.2012

Но напрежението е голямо.

• 03:38 на 16.12.2012

24

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Платена публикация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com