Форум

Търсене за Търсене

Медицинско свидетелство при кандидатстване???

• 22:52 на 13.01.2008
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Curious

1

Ще кандидатствам за една позиция, за която наред с другите документи (удостоверяващи квалификация, образование и трудов стаж) се изисква и Медицинско свидетелство. Не, че е проблем да го направя, но не е ли малко "прекалено" от страна на работодателя такова изискване? Длъжността е административна - компютърен оператор бла-бла...

• 22:17 на 17.01.2008
    Анонимен потребител

h

2

mmmmmda

Странно е да!Коя е фирмата?

• 20:11 на 01.02.2008
    Анонимен потребител

искра

3

изобщо не е странно

Това е изискване, свързано с изпълнението на Закона за безопасни и здравословни условия на труд. Един вид застраховка за работодателя. Да не кажете, че след 2 години сте сложили 2 диоптъра заради работа с компютър, а да сте ги имали и преди.

• 22:04 на 05.04.2008
    Анонимен потребител

кики

4

изискване на нормативната уредба

медицинско свидетелство се изисква освен заради ЗБУТ и по Наредба 4 /дв.бр.44/1993/ - необходими документи за сключване на трудов договор

• 12:39 на 06.04.2008
    Анонимен потребител

аз

5

пак за медицинското

Гореописаното е при започване на нова работа, когато повече от месец не си бил на работа. Но при условие, че до вчера съм била на работа,а от утре почвам на новото работно място, защо ми искат пак медицинско. Нямаше ли някакъв период /не мога да сетя в кой закон или наредба беше написано/в който ако започне човек на ново място и този период не е минал - няма нужда да се прави медицинско. От новата служба "личен състав" госпожата ми излиза с обяснението - "ама то има изменения"...Къде са тия изменения- в кой закон, кога са приети....Ако може някой да каже....

• 10:25 на 08.08.2008
    Анонимен потребител

г- н Ол-ле-ле, от "доктори"

6

За безработния и Цената на медицинското му за работа

Издаването на медицинско свидетелство за посъпване на работа за най-обикновена позиция в поликлиниката в жк "Младист - 3", е 48 лв. Честито !
    Пазете издаденото Ви Медицинско, като зеницата на очите си ,защото то може да Ви служи цели 6 месеца или не повече от 24 часа,ако не Ви приемат на работа в посочената в бланката на медицинското свидетелство фоирма.

!и не забравяйте да благодарите за грижите

• 15:15 на 21.08.2008
    Анонимен потребител

Day

7

очила

Може фирмата да е една от малкото, които стриктно спазват Наредба 7/205 за за минималните изисквания за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд при работа с видеодисплеи и да иска да Ви закупи очила веднага след назначаване, ако имате диоптър. Може да иска да е сигурна, че не страдате от заболявания, които могат да са противопоказни при тази "обикновена" за Вас работа, при която 7-8 часа се поддържа статична седяща работна поза - една дископатия никак не пасва на подобна работа, да речем.

• 14:53 на 26.11.2008
    Анонимен потребител

таня

8

пак за медицинското за работа

и на мен ми е странно.в петък ми е последен работен ден на едното място,а от понеделник съм на новото,със срок на обучение 3 дни,в които никой не ми иска медицинско.и автоматично в четвъртък,за да ме назначат трябва медицинско.

• 10:42 на 13.03.2009
    Анонимен потребител

взеха парите на безработния

9

медицинското за работа 20 лева

Това са излишни разходи за хората търсещи работа и добре дошли за хората издаващи тези документи.
    На мен ми взеха 20 лв. за медицинско за работа, без да ми правят прегледи, само поискаха данни от личната карта...и това да покажа пред някой, че здравето ми е отлично чрез няколко печата...
    Не мога да повярвам, че този документ ще послужи пред някой?! Както повечето фирми те съкращават по "взаимно съгласие" да не се налага да опирам на писаното в този "документ".
    С цялото ми уважение към докторите и тяхната практика, се надявам да премахнат тази поредна излишна простотия... ;)
    живи и здрави!

• 14:09 на 17.03.2009
    Анонимен потребител

минаващ

10

стига де

Писна ми, когато някой не рабира нещо да го отхвърля.

• 18:52 на 17.03.2009
    Анонимен потребител

Jt

11

RE

Общо взето нещата са казани в НАРЕДБА № 3
    от 28.02.1987 г.за задължителните предварителни и периодични медицински прегледи на работниците
    Чл. 1. Задължителните предварителни медицински прегледи се извършват с цел да се даде преценка за годността на лицата с оглед на здравословното им състояние да изпълняват определена професия (длъжност, производствена дейност), за която кандидатствуват, вписана в картата за предварителен медицински преглед.
    Чл. 2. (1) На задължителен предварителен медицински преглед подлежат:
    1. лицата, които постъпват на работа за първи път;
    2. лицата, които преминават на друга работа в същото или в друго предприятие, която е свързана с вредни фактори и с риск от професионални увреждания;
    3. лицата, прекратили трудовите си правоотношения за повече от три месеца.

Така че ако са минали повече от 3 месеца от както си напуснал предишната си работа, само тогава трябда да ти иската ново медицинско, разбира се...

Прочитане на целия коментар

• 23:27 на 17.03.2009
    Анонимен потребител

някой

12

-

медицинско може да ви направи личния лекар-плащате само таксата-2 лв.Изключение са случаите,в които става въпрос за работа по заведения-там се изискват чревни проби и това е напълно логично-не може някой да е носител на солмонела и да бърка в манджите.

• 18:08 на 20.05.2009
    Анонимен потребител

питаща

13

Личната ми лекарка ми иска цели 15лв.за медицинско ?!Нямам думи,защото предишното ми ДЖИ ПИ не ми е искал и 1ст.!Тъпанари пълни само се чудят как да ни пребъркат джобовете...

• 09:07 на 03.06.2009
    Анонимен потребител

Карта

14

Здравейте,
    Има ли разлика м/у медицинско свиделство за работа и карта за предварителен мед. преглед? Тази карта трябва ли да бъде заверена от Служба по трудова медицина. Става дума разбира се за постъпвана на работа и от фирмата, в която ще бъда ми изискват тази карта. Имало някаква наредба, която била влезла в сила преди 2-ва месеца и съгласно нея въпросните карти трябва да бъдат заверени от Служба по трудова медицина.

Благодаря за отговорите предварително!
    Лек ден на всички!

• 10:03 на 07.07.2009
    Анонимен потребител

криси

15

аз сам 7 клас тази година кандидатствам и ми трябва медицинско свителство при отиването ми при личния ми лекар тя ми иска сума от 15 лв. това наистина са излишни разходи при положение че аз сама си закупих свидетелството което е 0,5 ст.и при това ми е личен лекар

• 16:46 на 27.07.2009
    Анонимен потребител

ммм

16

медицинско свидетелство за записване в уни..

Кажете ми?Непременно ли трябва медицинското за записване в университета да е издадено от личният лекар!Прекъснато ми е осигуряването,а нямам намерение да им изсипя една бала пари!

• 18:18 на 28.07.2009
    Преглед на профил
    17

дОБРЕ, АМА ЗАЩО НА ЧОВЕК С УВРЕЖДАНЕ и телк решение при кандидатстване в държавната администрация му е нужно да се изръси с пари за медицинско свидетелство.

Крайно време е да сменя толетната хартия с ЕМЕКА

• 21:21 на 14.09.2009
    Анонимен потребител

djina

18

някой знае ли за колко време е валидно медецинското от времето на изкарване до постапване на работата

• 17:38 на 23.03.2010
    Анонимен потребител

geri

19

От изваждане на медицинското свидетелство за работа до представянето му пред работодателя-важи за срок 1 месец.

• 14:11 на 30.03.2010
    Анонимен потребител

Някои

20

Къде мога да разбера колко е регламентираната цена за медицински свидетелства и в частност за работа.

• 16:31 на 29.05.2010
    Анонимен потребител

Dian

21

При започване на работа при вредни условия,какво медицинско се прави(кои кабинети се минават)?Моля ви,ако някои знае да пише,че и личният ми лекар не знае.Нямам думи!

• 10:02 на 14.01.2011

Вярно ли е, че ако такова медицинско го направи личният лекар , на него също трябва да дам 15лв, при услувие че той , като личен лекар знае , че нямам оплаквания,и получава пари от здравната каса за това че съм му пациент?

• 13:25 на 14.01.2011
    Анонимен потребител

nqkoi

23

Да при мен преди месец ми се наложи и ми взе 10лв , за да сложи няколко печата и това беше!
    Интересното е че го пише и на вратата му, нямам представа колко е законно но нали са лекари :)

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Платена публикация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com