Форум

Търсене за Търсене

как да напусна без предизвестие

• 01:59 на 30.10.2005
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

31

1

Има ли някой представа как да напусна работа без предизвестие, при положение че новия работодател, при който искам да се местя, настоява да започна веднага. Нямам време за предизвестие, а не искам да изпусна новата работа. В договора ми не е попълнена графата за времето на предизвестието-оставени са точки.........и нищо повече. Чух, че можело да пуснеш молба за прекратяване на договора с предизвестие 1 месец и да не ходиш през това време на работа в старата си фирма, а да започнеш в новата. Някой чувал ли е нещо подобно?

• 11:42 на 01.11.2005
    Анонимен потребител

gloeona

2

otgovor

Moje6 da podade6 molba za napuskane po vzaimno suglasie, ne se se6tam to4no koi 4len ot kodeksa na truda be6e, no sus sigurnost go ima, za6toto az taka napravih i nqma6e problemi. Drug e vuprosa dali sled tova 6te ti dadat zaplatata....

• 16:15 на 01.11.2005
    Анонимен потребител

roro

3

отговор от мен

Това са законните начини да прекратиш договора си без предизвестие според Кодекса на труда: "Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие [Препратки от актове] [Препратки от практика] [Препратки от статии] [6 редакции на елемента] Чл. 327. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато: 1. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) не може да изпълнява възложената му работа поради заболяване и работодателят не му осигури друга подходяща работа съобразно предписанието на здравните органи; 2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване; 3. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят промени мястото или характера на работата или уговореното трудово възнаграждение освен в случаите, когато има право да извърши такива промени, както и когато не изпълни други...

Прочитане на целия коментар

• 16:16 на 01.11.2005
    Анонимен потребител

roro

4

ооооооо

Прочети си Кодекса на труда, ще ти трябва в трудовата ти кариера. Безплатно можеш да го четеш от тук: www.law.bg

• 17:06 на 03.11.2005
    Анонимен потребител

опитен

5

как да напусна

щом в договора не е написан срок на предизвестието, значи според КТ

• 19:42 на 07.11.2005
    Анонимен потребител

Worker

6

Iva

Rabotnikat ili slujiteliat moje da napusne bez predizvestie, ako e redoven student ili e naznachen na derjavna rabota chrez konkurs

• 10:27 на 17.11.2005
    Анонимен потребител

напуснал

7

МОЛ (материално отговорно лице)ли си или не?

• 12:35 на 17.11.2005
    Анонимен потребител

чр

8

още

или ако заплатата не бъде изплатена на посочената дата в договора.

• 19:19 на 23.04.2007
    Анонимен потребител

vasileva

9

sukrashtenie

kakvo triqbva da mi pishe na dogovora za sukrashtenie kogato e ot strana samo na rabotodatelq po koi chlen i tochka triabva da pishe za da otida na borsata i da mi plashtat

• 14:06 на 23.05.2007
    Анонимен потребител

manselona

10

ново питане

някой знае ли такова нещо, 4е по време на предизвестието за напускане, можеш да си трагваш от работа 1 4ас по-рано?

• 20:42 на 09.06.2007
    Анонимен потребител

Zoro

11

отговор

Може да си тръгваш 1 час по-рано, само ако предизвестието е отправено от работодателя към теб:)

• 21:17 на 12.06.2007
    Анонимен потребител

Мон

12

...

6. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;

Това как да го разбирам точно? Ако си студент редовно обучение може да прекратиш договора без предизвестие или ако сега ставаш студент?

• 19:36 на 14.06.2007
    Анонимен потребител

анонимен

13

въпрос

Знаете ли за какво се отнася тази декларация по чл.111 от ПОДАПРБ

• 23:55 на 09.10.2007
    Анонимен потребител

sttte

14

moga li da prekratq predizvestieto

Молбата ми за напускане е с предизвестие от три месеца,мога ли да прекратя предизвестието и да напусна по-рано (като пример-неплатено трудово възнаграждение,което за месец август оште не ми е преведено на сметката).Как мога да прекратя това предизвестие.Не искат да ми пуснат платения отпуск,а и неплатен не ми дават...а аз си намерих по-хубава работа и немога да си прекратя договора.Моля Ви за савет!И Благодаря!

• 21:29 на 18.02.2008
    Анонимен потребител

angel

15

psihi4eski tormoz

какво трябва да се направи при психически тормоз от страна на началник кам работник.при положение че е всекидневно.

• 00:34 на 09.03.2008
    Анонимен потребител

tanq

16

rabota

даите образец на молба за напускане на работа

• 17:11 на 26.04.2008
    Анонимен потребител

koba

17

za sttte

когато 3 поредни дни не се явиш на работа дисциплинарно те уволняват.ако това не е проблем за теб можеш да направиш така.обясни на новия си работодател ситуацията.сте ти ударжат последната заплата за наказание,ако тотова,не те барка,това е наи барзия начин

• 19:18 на 04.06.2008
    Анонимен потребител

христина

18

напускане без предизвестие

как да напусна работа без да си подавам молбата за напускане??? намерих си мн по-добра работа и трябва да работя веднага !!!??? взела сам си заплатата от предната фирма те нищо не ми далжат и аз на тях(освен един месец предизвестие де:))и нз дали могат да ми напишат дисциплинарно уволнение така???

• 19:52 на 28.07.2008
    Анонимен потребител

aneci

19

bolni4ni

ako izlena v bolni4ni po vreme na predizvestie, trqbva li posle da go otrabotq?

• 17:56 на 17.08.2008
    Анонимен потребител

lubopitko

20

moje li?

На безсрочен трудов договор съм,но ме принуждават да напусна като не си спазват устната уговорка за заплащането ми ,а тя беше да взимам повече от това на което ме осигуряват.Не съм излизал в отпуска през цялото време в което съм работил във фирмата ,а това е 4 години .Какво да направя, за да ми изплатят всичките отпуски без да пострадам аз и без да ме уволнят? И може ли да ме уволнят без да съм виновен?А мога ли да ги съдя за всички тези години в които не са ми плащали реални осигуровки? С една дума какви права имам?

• 22:22 на 30.10.2008
    Анонимен потребител

silviq.kamburova

21

podobna situaciq

аз са6то сам в подобна ситуация-само 4е моята 6ефка се крие и не иска да ми приеме молбата а аз трябва да напусна веднага

• 14:25 на 11.11.2008
    Анонимен потребител

blueangel

22

Болнични по време на предизвестие

Здравейте, може ли някой да ми каже имам ли право на болнични в период, в който ми тече предизвестие за напускане?
    И още нещо - в какви ситуации е възможно напускане по взаимно съгласие и дължи ли се предизвестие в този случай?

Only Blue

• 19:00 на 07.12.2008
    Анонимен потребител

гала

23

как да напусна работа, ако ми променят длъжността

здравейте, има ли някой представа мога ли да напусна без предизвестие, ако съм рецепционистка, а шефа ми ме кара да работя и като барманка, без да е упоменато в трудовия ми договор и без да ми е давана длъжностна характеристика

• 12:44 на 10.12.2008
    Анонимен потребител

mariq

24

do gala

ако не е упоменато в договора или в длъжностната характеристика-няма право да те кара да работиш и на бара.можеш съвсем законно да откажеш.мн ми е интересно къде работиш,защото и аз имах същия случай и се чудя дали не става въпрос за едно и също място

• 12:51 на 10.12.2008
    Анонимен потребител

liliq

25

do gala

щом променя длъжността ти трябва да ти представи нов договор+нова длъжностна характеристика и писмено съобщение за промяна в длъжността,на което трябва да те питат съгласна ли си или не с промяната,ако не си започва да ти тече 1 месец предизвестие или напускаш по взаимно съгласие,ако не се съгласят пишеш си молбата за напускане и после болничен.по-време на предизвестието не би трябвало да работиш на въпросният бар

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Платена публикация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com