Форум

Търсене за Търсене

Какво означава чл.119 от КТ

• 12:00 на 19.12.2005
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Не знаещ

1

Здравейте, имам нужда от помощ. Работя от 3 месеца на изпитателен срок и днес ми предложиха да подпиша "Допълнително споразумение" на основание чл. 119 от КТ. Това означава ли, че мога да напусна без предизевестие. Предварително Ви благодаря

• 12:45 на 19.12.2005
    Анонимен потребител

lawyer

2

law

porovi se iz www.law.bg tam shte otkriesh vsi4ko koeto te interesuva

• 17:21 на 19.12.2005
    Анонимен потребител

malina

3

чл.119 от КТ

Чл. 119. Трудовото правоотношение може да се изменя с писмено съгласие между страните за определено или неопределено време. С допълнително писмено споразумение на основание чл. 119 от КТ страните могат да изменят всеки от елементите на съдържанието на трудовия договор (длъжност, срок, трудово възнаграждение и др.) Когато се касае до промяна на трудовото възнаграждение, в хипотезата на увеличение, КТ (чл. 118, ал. 3) допуска възможност и регламентира правото на работодателя едностранно да увеличава трудовото възнаграждение на работника или служителя.Разпоредбата на чл. 118, ал. 3 от КТ означава, че законът не изисква писменото съгласие на двете страни за изменение на трудовото правоотношение, касаещо увеличаване на трудовото възнаграждение, поради което не е необходимо да се подписва допълнително споразумение към трудовия договор

• 13:15 на 04.01.2006
    Анонимен потребител

Kikipliki

4

Към Не знаещ

Не можеш да напуснеш без предизвестие. Този член означава, че има някаква промяна на договореното в трудовия договор. Което може да е заплата, длъжност, срок на изпитване и т.н. Но предизвестие за напускане винаги се дължи!

• 17:49 на 12.03.2007
    Анонимен потребител

по-знаещ

5

към #4

Много си неграмотен #4, но защо пък си позволяваш да даваш съвети се чудя?! В питането си #1 казва, че е на договор със срок за изпитване. За това се сключва този договор - за да може да се прекрати във всеки момент, докато трае, без да се дължи предизвестие. Или искайте уточнение от хората, като не Ви е ясно, или си пазете невежеството за себе си!

• 19:10 на 03.05.2007
    Анонимен потребител

#6 към #5

6

от по-знаеща

Договор с изпитателен срок може да се прекрати наистина по всяко време, но само от страната, в чиято полза е уговорен ...Затова като се подписва нещо се чете внимателно и ако не е ясно се задават въпроси на място. Най-добре човекът сам да си прочете КТ. #5 недей да обиждаш ако обичаш, всички се стараем да помогнем все пак...

• 15:56 на 10.03.2010
    Анонимен потребител

мама на бебе

7

Бях в отпуск по майчинство и преди да се върна на работа ми казаха,че ме преназначават в друго отделение.Дадоха ми да подпиша допълнително споразумение към трудов договор по този член.Сега съм в платена отпуска...Има ли място за притеснения.Благодаря предварително....

• 11:12 на 24.07.2010
    Анонимен потребител

iva

8

назначена съм по чл.68.ал1т.4 до провеждане на конкурса още декември месец сега тече конкурса април месец сам подписала допалнително споразумение по чл 119 и сам за неопределено време.значили това че сам за постоянно назначена

• 13:17 на 13.03.2012
    Преглед на профил
    9

бюро по труда след повторно уволнение

Здравейте,
    бих искала да попитам за следното:
    служител е бил уволнен неправомерно.С решение на съда е възстановен на позицията си- от датата на уволнението до постъпването на работа минават 10 месеца и половина. ПРез това време, служителят получава обещетение от бюрото на труда.
    Можете ли да ми кажете дали при повторно уволнение, служителят ще отиде отново на борсата, за да получава обещетение и какво ще е то: процент от заплатата или минимлната полагаще се и за какъв период от време, тъй като прочетох, че ако през последните 9 месеца за служител не се внася такса във фонд безработица, не може да отиде на борсата. А при възстановяване на работа на неправомерно уволнен служител, работодателя не е длъжен да внася такси в този фонд, а само за осигуровки. А служител сам се оказа, че не може да си внася също сам вноски във фонд безработица.

• 12:26 на 20.03.2012

Обърнете се към трудово-правна консултация.

• 12:27 на 20.03.2012
  • 12:28 на 20.03.2012

Ще Ви отговорят непременно.

• 08:18 на 21.03.2012
    Преглед на профил
    13

Инспекция по труда дава такива консултации.

Меня постоянно преследуют умные мысли! .. Но я быстрее ....

• 08:19 на 21.03.2012
    Преглед на профил
    14

В НОИ има сектор "Парични обезщетения за базработица" и те трябва да знаят нещо.

Меня постоянно преследуют умные мысли! .. Но я быстрее ....

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com