Форум

Търсене за Търсене

Мартинели ООД

• 12:17 на 31.03.2006
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

?

1

Имате ли информация за фирмата-ниво на заплати, работна среда като цяло? Благодаря предварително!

• 14:26 на 17.06.2007
    Анонимен потребител

reni

2

martineli

Vyob6te ne suvetvam nikoj da raboti tam. Naskoro bqh w magazina im v Plovdiv.Vytre upravitelkata taka im kre6te6e 4e na men i na priqtelq mi ni stana neudobno i se iznizahme navyn.Nikoga ne bih rabotila v takava sreda, dori za mnogo pari.

• 13:57 на 19.06.2007
    Анонимен потребител

Max

3

БЯГАЙ НАДАЛЕКО ОТ ТЯХ

Мой приятел (и не само той) наскоро напусна тази фирма заради царящото безхаберие, липсата на каквато и да е структура и йерархия, отвратителните условия на работа (в централния им офис сами си плащат водата за пиене, тоалетната хартия и тоалетните сапуни и т.н....)абсолютната некомпетентност на т.нар. мениджъри, които никаде другаде не са доказали като такива, а са бивши работници от Happy, бармани, приятели от детството на собственика и т.н... Осигуровки на минималната, отпуска 2 седмици, но само през Август, 9 ч на ден, през седмица 6 дни в седмицата, никакви болнични и т.н....
    И понеже моят приятел си намери в пъти по-добра работа шефа го хвана яд и не му плати за последните 2 седмици. Пълен смешник, иначе ако го видите какъв гъзар е, няма равен... а се цигани за половин заплата.
    Така, че бягайте надалеко от тази "компания", освен ако не сте мазохистично ориентирани в кариерен план.

• 08:54 на 04.07.2007
    Анонимен потребител

fosko

4

липса на професионалисти

Мебелите и баните им са добри но няма кой да ги продава. Специално в Пловдив има ниякакво пълно ку-ку оправителка изобщо нямаща хабер от мебели и интериор. На въпросът ми за дивани от Roche Bobois тя започна да дава заето :-). Ако си решил да се занимаваш с мебели и не си компетентен явно това е мястото за теб. Подготви се за интригантска атмосфера.
    Успех

• 16:15 на 04.07.2007
    Анонимен потребител

dezire

5

Представител на Мартинели за Румъния

Обстановката, която описвате не е само в Пловдив, имам подобни наблюдения и в клона им в моя град. Персоналът си общува на битово равнище, води и служебни разговори пред клиентите, които изобщо не са за пред тях. А репликите към клиента се заключават в това с какво могат да помогнат.Аз отговарям на изискванията, поставени за представител в Румъния, но нещо ме усъмни в амбициозната им програма за развитие там, понеже на румънците е трудно да им се продадат китайски и италиански краставици от чужди краставичари. Мисля, че неадекватността в тази фирма се корени на по-високо ниво . Но всеки има право на мечти.

• 16:15 на 04.07.2007
    Анонимен потребител

dezire

6

Представител на Мартинели за Румъния

Обстановката, която описвате не е само в Пловдив, имам подобни наблюдения и в клона им в моя град. Персоналът си общува на битово равнище, води и служебни разговори пред клиентите, които изобщо не са за пред тях. А репликите към клиента се заключават в това с какво могат да помогнат.Аз отговарям на изискванията, поставени за представител в Румъния, но нещо ме усъмни в амбициозната им програма за развитие там, понеже на румънците е трудно да им се продадат китайски и италиански краставици от чужди краставичари. Мисля, че неадекватността в тази фирма се корени на по-високо ниво . Но всеки има право на мечти.

• 19:12 на 05.07.2007
    Анонимен потребител

Max

7

Нивата в тази фирма

Нещата, които се случват в тази "компания" наистина са странни и неадекватни не само в Пловдив, а навсякъде. Сложих кавички, защото ситуацията там е като в някакво мижаво ЕТ. Моят приятел, който напусна работеше в централата, а преди това се е доказвал в големи компании у нас и в чужбина и просто беше потресен от липсата на ръководство, организация, структура и т.н. Там има един шеф - собственика и всички други са на една основа, никаква йерархия. Всички се опитват да се доберат, колкото се може по-често до него за да имат самочувствието на някакви отговорници, а и да се подмажат за да им хвърли повечко парички накрая на месеца. Там никой не е началник на никого и всички са големи шефове в същото време. Има две - три девойки, бивши работнички в Happy, които се вживяват на някакви ръководителки, но нямат точно определена длъжност. И когато възникне проблем, а това е ежедневие те уж се опитват да го решат, но пък нямат авторитета на останлите. И пак всичко опира до...

Прочитане на целия коментар

• 20:51 на 05.07.2007
    Анонимен потребител

dezire

8

Относно работата в Румъния

Целите и задачите на фирмата в кратък вид бяха формулирани в каретата, които излизаха в местната преса, за набиране на кандидати. То е верно, че Румъния има черноморски пристанища и там може да се стовари някой и друг контейнер , но чак пък да търсят на това копче балтон ми се струва меко казано прекалено. Румъния има традиционни търговски отношения с Китай от десетилетия, по времето на социализма пазарът им беше наводнен с качествени китайски стоки.Италианските търговци и производители сега имат афинитет към големия румънски пазар, не е за пренебрегване и липсата на езикова бариера. Така че, според мен, тези усилия на фирмата са непремерени и обречени.

• 20:51 на 05.07.2007
    Анонимен потребител

dezire

9

Относно работата в Румъния

Целите и задачите на фирмата в кратък вид бяха формулирани в каретата, които излизаха в местната преса, за набиране на кандидати. То е верно, че Румъния има черноморски пристанища и там може да се стовари някой и друг контейнер , но чак пък да търсят на това копче балтон ми се струва меко казано прекалено. Румъния има традиционни търговски отношения с Китай от десетилетия, по времето на социализма пазарът им беше наводнен с качествени китайски стоки.Италианските търговци и производители сега имат афинитет към големия румънски пазар, не е за пренебрегване и липсата на езикова бариера. Така че, според мен, тези усилия на фирмата са непремерени и обречени.

• 00:49 на 16.07.2007
    Анонимен потребител

Beny

10

Относно професионализма

В бранша отдавна се знае, че перат пари на варненската групировка ТИМ

• 13:24 на 19.07.2007
    Анонимен потребител

me

11

martineli

az imam poznati, a te sa mnogo govolni. raboti se dosta, no davat dobri pari

• 23:40 на 26.07.2007
    Анонимен потребител

astrix

12

za zapla6taneto

imam dvama priqteli koito rabotiat v martineli i te sa mnogo dovolni i ot rabotata i ot zapla6taneto.

• 08:02 на 27.07.2007
    Анонимен потребител

К

13

!

Айде пак почнаха и тук клонираните мнения.

• 01:50 на 30.07.2007
    Анонимен потребител

ЕДИН РАБОТНИК

14

ВИЕ РАБОТА НЯМАТЕ ЛИ СИ

ЗАВИСТА Е ЛОШО НЕЩО,НЕ СЕ ОПИТВАИТЕ ДА РАСЪЖДАВАТЕ НЕ Е ЗА ВАС НЕОДООЦЕНЕНИТЕ
    МАРТИНЕЛИ Е ГОЛЯМА ШКОЛА ЗА ТЪРГОВЦИ А НЕ ЗА КОМПЛЕКСИРАНИ СТАТИСТИ И КОИ ВИ ДАВА ПРАВОТО ДА РАСЪЖДАВАТЕ НАД ЕДНА КОНПАНИЯ СЪС СТРАХОТНО РАЗВИТИЕ НА ВЪРЕШНИЯ И МЕЖДУНАРОДЕН ПАЗАР
    МНЕНИЯ ИСКАЗВАТ САМО ХОРА КОИТО СА СЕ ДОКАЗАЛИ В БРАНША
    ЗАЛАВЯИТЕ СЕ ЗА РАБОТА

• 11:19 на 30.07.2007

15

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 13:09 на 30.07.2007
    Анонимен потребител

avtora

16

tapo li ti stana

ko stana ve Max?mai neshto ne ti se pishe veche(za marzeliviat ti priatel)kadeto go pusnahme prez centrofugata a? Paliacho!!!

• 13:17 на 30.07.2007
    Анонимен потребител

me

17

max

ot nestata koito znam ot moite priateli podkrepiam "avtora". znam 4e se iska mnogo rabota, no se poli4avat dobri pari

• 13:34 на 01.08.2007
    Анонимен потребител

Max

18

:)

Първо да уточним: този мой приятел не е бил уволнен, а напусна! По същото време напуснаха и две негови колежки точно заради безхаберието в тази фирма. Или и за тях ще кажете, че са имали "гейски наклонности" или са били "мързеливи" "боклуци"?
    После в това, че за вас тази фирма е най-доброто място за работа няма нищо учудващо и нищо лошо - явно това е тавана на възможностите ви. Така че работете си там и се радвайте на върха в кариерата си, но има хора с по-голям потенциал и желание за истинска реализация. За това тук хората споделят горчив опит от некоректни работодатели за да избегнат други загубата на време и нерви. От неграмотните ви и вулгарни изказвания, с които вие претендирате, че сте лицето на фирмата и видите ли как процедирате там аз мога само да изразя радостта си от това, че никога не съм работил за тази фирма или пък имал нещо общо с вас. За всички потенциални кандидати за работа при вас оставям сами да преценят с какви хора биха...

• 19:17 на 01.08.2007
    Анонимен потребител

Р

19

до #18

Много добре казано, по-добре дори аз не бих могъл да го кажа :) Моята информация за фирмата е подобна - мизерна фирма с големи претенции без покритие.

• 09:19 на 02.08.2007
    Анонимен потребител

dd

20

do 14 15 i drugite

Имаще преди един саит с черен списък на компании, попълван от клиенти и за Мартинели имаще написани доста отрицателни неща.След това в един и същи ден през 5 минути бяха написани спрашни суперлативи и избълвани хиляди плюнки към хората дръзнали да се оплачат че са чакали доставка 3 месеца-от сорта че са мизерни селяни ,хубавите работи стават бавно и т.н.Тъй като изказването на Крумчо е в същия стил не мога да се въздържа и да не отправя призив -Хора този сайт е за интелигентни хора,моля пищете си обидните глупости някъде другаде.А иначе аз щях да почвам работа там и съм много щастлив че не почнах.

• 16:43 на 04.08.2007
    Анонимен потребител

Viktor

21

po krotko momcheta

Не знам кой кого оплюва, обаче искам да ви кажа едно - във всяка фирма, добра или лоша има успели или не успели кадри. Ако вие сте попаднали сред неуспелите - НЕ СЕ ОЗЛОБЯВАЙТЕ. Ако някой чака работодателя да открие потенциала му - ЩЕ ИМА ДА ЧАКАААААА,.... Който е добър, ходи и се вре и си проправя пътека и през най гъстата гора. Така че не си губете времето да плюете по форумите, а бачкайте, защото потенциала ви ще изчезне, както сте изчезнали и Вие от МАРТИНЕЛИ.

• 22:18 на 05.08.2007
    Анонимен потребител

крум

22

вечно недооценени,вечно неразбрани

не ви ли омръзна да ходите от фирма на фирма и се да не ви оценяват,та какво всъщност струвате вие и какво очаквате и кои бяхте,замисляите се преди да искате ,защото не заслужавате и тази заплата,а относно двете колежки на когото не му харесва пътища много,а МАРТИНЕЛИ е едно.До следващата работа и следващото напускане.На приятела на Макс ще кажа горещ съвет да откаже цигарите,че аз освен на пушкома на друго място не съм го виждал с големите претенции НА ДОКАЗАЛИЯ СЕ
    НА КОИТО МУ СЕ РАБОТИ НЕ КОМЕНТИРА
    НИКОИ НЯМА ДА ИЗПУСНЕ ЕДИН ДОКАЗАН ПРОФЕСИОНАЛИСТ.НЕКА ВСИЧКИ ЗАЕДНО СИ НАПРАВИМ СМЕТКА КОЛКО СТРУВАТ ТЕЗИ ДОКАЗАНИ СПЕЦИАЛИСТИ КЪДЕТО ЗА ТЕХНИТЕ ДЛЪЖНОСТИ КАНДИДАТСВАТ ПО 100 БРОИКИ ЗА ЕДИН ПОСТ.
    НАМЕРЕТЕ СИ МЯСТО ЗА МЪРЗЕЛУВАНЕ ТО СЕ ВИЖДА..............

• 11:19 на 06.08.2007

23

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 13:49 на 07.08.2007
    Анонимен потребител

Max

24

По темата

Виктор и Крум, аз още преди години бях "разбран" и "оценен", та оттогава съм от другата страна на този процес. В този сайт освен, че преди всичко влизам да прочета нещо интересно (освен форума има и доста интересни и полезни статии бел.ред.), понякога изказвам мнения, за разлика от вас и по други теми. Та мога да ви уверя, че не само "плюя" по фирмите, а съм се изказвал и много позитивно. С кеф съм споделял с хората тук за компании, където има работещ HR отдел от служители с адекватно и подходящо образование. Те се грижат за съществуването на понятия като фирмена политика, корпоративна култура, тийм спирит, тийм билдинг, насърчаване на личностно и професионално развитие на служителите, инвестирането в допълнително образование, квалификации и т.н... Всичко това повярвайте ми не е научна фантастика, нито пък се случва само по филмите - такива компании има и у нас, за жалост не са много. След натрупан опит в такава фирма пред служителите се откриват нови...

• 23:50 на 10.08.2007
    Анонимен потребител

общ работник

25

НЯМА ЛИ ДА ПОРАСНЕМ

ЕИ МАКС КАДЕ РАБОТИШ И ОТКОГО СИ ОЦЕНЕН МИЛИ МИ РАБОТНИКО
    НЕДЕЙ ДА ИЗКАЗВАШ МНЕНИЯ СЛЕД КАТО ИЗОБЩО НЕ СИ УПРАВЛЯВАЛ ХОРА,НЕДЕЙ ИЗОБЩО ДА СПОМЕНАВАШ ЧЕ ИМА НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНИЕ КАМ СЛУЖИТЕЛИ СЛЕД КАТО НЕ СИ ВЪТРЕ В НЕЩАТА И ОТ ПОВЕДЕНИЕТО ТИ ПРОЛИЧАВА ДОКАДЕ СЕ ПРОСТИРАТ УМСТВЕНИТЕ ТИ ВЪЗМОЖНОСТИ САМО ДА КЛУКАРИШ ЧУЛ НЕДОЧУЛ
    ТО И ТОЛКОВА ТИ Е И РАБОТАТА ДА ВИ НАСЪРЧАВАТ В ЛИЧНОСТНО И ПРОФЕСИОНАЛНО РАВИТИЕ,ДА ИНВЕСТИРАТ В ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ,А ПЪК ТИ ДА СЕ ЧУДИШ КАДЕ ДА СЕ ПОДПРЕШ И И НЕЩО ДА ЧУЕШ ОТНЯКАДЕ
    НЕ СТАВАИ СМЕШЕН А МИ СЕ ВЗЕМИ В РЪЦЕ,ЯВНО СИ ЕДИН ГОЛЯМ ХЛАПАК
    СПРИ ДА ПИШЕШ ЗА ПРЕУСПЕЛИ ФИРМИ НЕСЛУЧАЙНО ТИ ГО КАЗВАМ,ЗАЩОТО СИ ЖАЛКА КАРТИНА
    ПИШИ ЗА СЕБЕ СИ И ПОЗДРАВИ ШЕФА СИ ЗА СВОБОДНОТО ВРЕМЕ КОЕТО ИМАШ ТА ДАНО ДА ТИ ГО ЗАПЪЛНЯТ ТИ ИМАШ НУЖДА ДОСТА ДА ПОРАБОТИШ ВЪРХУ СЕБЕ СИ
    И АЗ ЩЯХ ДА ХОДЯ С ЖЕЛАНИЕ НА РАБОТА СЛЕД КАТО ПО ЦЯЛ ДЕН СЪМ ВЪВ ФОРУМИТЕ
    КАКВО ОТНОШЕНИЕ ДА ИМА КЪМ СЛУЖИТЕЛИ КОИТО ПО ЦЯЛ ДЕН САМО ПУШАТ ЦИГ...

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com