Форум

Търсене за Търсене

КАКВО ЗНАЕТЕ ЗА ФИРМА СПИДИ?

• 20:04 на 12.08.2008
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

сортировач в РЦ ПЛОВДИВ

76

скъпи колега отговори ми моля те

До : е тоя (анонимен)
    от спиди се оплакват само мързеливците и неграмотните щото нищо не изкарват. работя тук от 5 години в пловдив и съм доволен.
    скъпи колега отговори ми моля те каква позиция заемаш в Пловдив и как се казваш(може само номера да си кажеш).И също ще те помоля ДА СИ ОТГОВОРИШ САМ НА СЕБЕ СИ ОТ КАКВО СИ ДОВОЛЕН ВЪВ ФИРМАТА-ЗАРАБОТЕНАТА ЗАПЛАТА(А С ЦЕНАТА НА КАКВО РАБОТНО ВРЕМЕ Я ПОЛУЧАВАШ)ИЛИ МОЖЕ БИ ПРЕКРАСНИТЕ "КОЛЕГИАЛНИ" ОТНОШЕНИЯ МЕЖДУ РАБОТЕЩИТЕ ВЪВ ФИРМАТА(МАНИПУЛИРАНИ ОТ САМИТЕ ОФИС И РЕГИОНАЛНИ МЕНИДЖЪРИ)

ПОСЛЕПИС: ВАСКО АКО ТИ СИ ЕТО'О МОЖЕ И ДА НЕ ОТГОВАРЯШ ЗАЩОТО ЩЕ СТАНЕШ ОЩЕ ПО-СМЕШЕН ОПИТВАЙКИ СЕ ДА ЗАМАЖЕШ ПОЛОЖЕНИЕТО

• 13:19 на 13.08.2008
    Анонимен потребител

kokein

77

Относно работата в спиди

работя в спиди от 3 годиди и малко.Сега мисля да направя един анализ на тези три години отдаденост на фирмата.В нашата обичана фирма трябва да се работи доста усилено за добра заплата ако си служител виж ако си мениджър с стаж горе доло година в Спиди визирам г-н Васил Дянков разбиращ от всичко и нагласен от господин Авак Терзиан приятелчето на баща му може и да вземеш добра заплата със сностно работно време и да се баркаш навсякаде дори и ваобще да не разбираш нищо от работата на колегите си ама важното е да се баркаш и да се правим на големия началник.Относно кадровата политика на фирмата една дума НЕСТРУВА дори и да си образован работещ кадарно нямаш шанс за кариерно развитие понеже никой не ти позволява независимо на колко вътрещни обяви си кандидатствал ако не си човека на г-н Терзиан или ако не лижеш газа на г-н Попов или г-н Дянков нищто не става,а също така и великата г-жа Гатова мениджар маркетин и продажби за Пловдив и Ст.Загора тя си мисли че е хванала господ за...

Прочитане на целия коментар

• 13:44 на 13.08.2008
    Анонимен потребител

Sofia

78

UJAS

Изключително некоректна фирма, без грижа за клиента и некоординираност на пратките!
    Бягайте далеч и като служители и като клиенти най-вече!

• 02:51 на 19.08.2008
    Анонимен потребител

Куриер

79

Айде пак за склада

Ей чета тук и две неща не мога да разбера.

Абе като не ви харесва толкова това Спиди, кой ви е вързал да стоите в него? В момента в България работа да искаш...

А за склада и куриерите ми е писнало вече да слушам. Аз лично вече 2 години съм куриер. Да, това не е перфектната работа - бачка се като идиот и събота, понякога и неделя, но пък под 1300 лева шест месеца не съм падал. На някой от склада като ми завижда - да заповяда - в екипа хора винаги се търсят, но винаги е по-лесно да се говори.

А за останалите мога да кажа само едно - Спиди е най-голямата куриерска компания в България - има и доволни и недоволни клиенти, но факта че от сутрин до вечер се спукваме да бачкаме - явно доволните са доста повече. А и вижте, че най-големите фирми в Софето с нас работят.

Аре стига, че се отнесох. Успех на всички.

• 17:13 на 19.08.2008
    Анонимен потребител

анонимен

80

анонимен

Ей куриерче!
    Нали си наясно , че никой никого не връзва да стои там.Къде в България има работа под път и над път , бе?Аз съм една от многото работили в Спиди, която едва ли не не спеше в офиса, обучих две колежки, които напуснаха заради "високите" заплати, дадох всичко от себе си и в един прекрасен ден ръководството реши,че не съм вече нужна на фирмата и "адиос".
    Ако ти вземаш 1300 лв. аз се спуквах от бачкане за 300лв.Какво ще кажеш, а?Нагледала съм се на такива пикльовци като теб, които си мислят, че много бачкат, а не могат да напишат и правилно една фамилия на получател в описа си и не могат да си приключат касовият апарат вечер, преди да си тръгнат от "голямото бачкане".

• 17:16 на 19.08.2008
    Анонимен потребител

teen ager

81

quo vadis

tova e koshmar za vuzrastni beli lelki

• 21:02 на 19.08.2008
    Анонимен потребител

анонимен

82

анонимен

Не съм възрастна бяла лелка,бе!Тъпите куриери са навсякъде.

• 01:49 на 27.08.2008
    Анонимен потребител

куриерчето

83

поредната "преработила се" за 300 лв

Леле - тук какво стана. Пак се появи някой да се кара.

Какво да се прави - българска работа!?

Напоследък почва да ми писва от тези, които се скъсват от работа за 300 лв и висят по чатове и форуми по цял ден - видно по-горе.

А някой да се чуди къде има работа... Въпроса по скоро трябва да е в София, Пловдив и Варна къде няма работа?

Не знам какви са тези 300 лв, но за заплата под 500 лв в София поне в Спиди не съм чул. Който не му харесва в провинцията - квартири в София има бол, но трябва да ти стиска и да можеш да бачкаш. Преди 5 годинки и аз се назландисвах, но сега не мога да се оплача. Всичко си зависи от човека...

• 11:23 на 27.08.2008
    Анонимен потребител

анонимен

84

анонимен

Никой не се кара, бе.Ти май четеш между редовете.Вися в чата понеже "великото ръководство"на регион В.Търново направи чистка на всичките си офиси през април.Не говоря за големи офиси като София, Пловдив или Варна. Става дума за офиси като Севлиево, Г.Оряховица, Свищов.Там наистина в офисите се бачка за 300 лв.Нали ти е ясно, че в така наречената "провинция" нямаш никакъв избор, ако си семеен и с дете и ако навсякъде другаде когато търсиш работа те изместват връзкари.

• 01:03 на 30.08.2008
    Анонимен потребител

an

85

AN

ДА ВСИчКО КОЕТО КАЗВАТЕ ЗА СПИДИ Е ВЯрНО
    Но вие сметатели че можете да победите СПИДИ
    то е 100 - 100 собственост на много богати хора които знаят какво правят имат пари и достигат високите места на властта мАНИПОлИрАТ ви и ви подменят като стари уреди за тях така е добре Така че ако искате и знаете какви са ви правата като граждани на ЕС си ги търсете без страх Всички там сте умни студенти не се оставяйте да ви владеят Защото за тях важи правилото разделяй и владей затова ви е тук се карате помежду си и на тях това им харесва Ако не си мълчете и работете като роби и се карайте тук

• 16:15 на 30.08.2008
    Анонимен потребител

Незабравка

86

Разочарование

Като клиент на Спиди: Установявам, че има попълнена карта, че са посещавали офиса в който работя 5-6 пъти, каквото посещение на практика няма. А в същото време изпратените ми документи закъсняват понякога 1 седмица. КАКВО МУ Е БЪРДОТО И ЕКСПРЕСНОТО НА ТЕХНИТЕ ДОСТАВКИ ? И наагло се опитват да ме убеят, че няма никой на адреса, когато не друг, а самат аз съм там и ги чакам с дни !

• 16:20 на 30.08.2008
    Анонимен потребител

Незабравка

87

и разочарование от другата страна

Мои познати работещи в Спиди: Установих, че и мои познати работят там. ОКАЗА СЕ, ЧЕ СЕ КАСАЕ ЗА ПЪЛНА, АБСОЛЮТНО ГАДНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА МЛАДИ ХОРА РАБОТЕЩИ ПО 10-12 ЧАСА ЗА ЖЪЛТИ СТОТИНКИ ! НАДЯВАМ СЕ НЯКОЙ ПРОВЕРЯВАЩ ОРГАН, НЯКОГА ДА СЕ ЗАИНТЕРЕСУВА, ДА ПРОВЕРИ И ДА ЗАТВОРИ ТАЗИ ГАДНА ЕКСПЛОАТАТОРСКА ФИРМА !!!!!

• 14:24 на 04.09.2008
    Анонимен потребител

v sklada

88

speedy

еее ло11о куриерите гонят график не сте само вие от кауфланд , заштото вие сте много зле в приема на стоки

• 21:07 на 09.09.2008
    Анонимен потребител

zzz

89

ujas

ами за смъртния случаи с шофьор на спиди в СОФИЯ-БОИЛА ,защто всичко се потули ? не сам сигурен но ,като 4е ли и в пресата нямаше инфо ! ! ! ЕБАТИ МАФИЯТА !!!

• 22:59 на 10.09.2008
    Анонимен потребител

иван вазов

90

нормално

Какво да ви кажа! Разращваща се фирма, но типично по Български, много ''Професори'' малко професинналисти. Нормално за стандарта, но има надежда.

• 11:56 на 11.09.2008
    Анонимен потребител

Noname

91

do : anonimen za #26

1.Собственика на СПИДИ НЕ ЖИВЕЕ В РУСЕ.
    2.Не е от типа хора ,които да си "въртят броеницата" , а друг да им върти бизнеса.
    3.Където и да кандидатства човек - има си Човешки Ресурси,а и срещата със "Собственика" е неизбежна защото "Шефа" е и "Собственик" и като такъв се грижи всичко да е о.к.

• 12:35 на 11.09.2008
    Анонимен потребител

Noname

92

do : Kypuepa #79

"...Аз лично вече 2 години съм куриер. Да, това не е перфектната работа - бачка се като идиот и събота, понякога и неделя, но пък..."
    Не че нещо , ама само да поясня - куриер равно ли е на идиот и като работи човек и събота и неделя ( при нормална 5 дневна работна седмица) 1300 лв май не са толкова много , а може и да не ти стигнат за лечение и медикаменти след две-три години когато няма да издържаш на работа на високи обороти нон-стоп.Тогава сегашното положение ще ти се трува самоубийствено, но ще е късно. Помислете за колко продавате здравето и уменията си.
    А сега едно лично обръщение към куриера :
    Нали щом работиш в Събота и понякога в Неделя ти се плаща ?
    Защо не вземеш да работищ всяка Неделя , че и вечер - нали има много работа - ще ти се плати !!!
    Само да си жив и здрав да им се порадваш на спечелените парички...

• 15:04 на 11.09.2008
    Анонимен потребител

аноним

93

за собственика на спиди

Работих там 6г.и нито веднъж не видях очите на собственика.А тези от човешки ресурси са пълни патки хората се наемат по места от старите кадри тези от човешки ресурси дори не ги виждат така че глупости не ми се четат...А на въпросния собственик му дреме за работника той гледа само приходите да не спадат....

• 21:11 на 12.09.2008
    Анонимен потребител

от куриера (този от #79)

94

до #92

Приятел, всичко е въпрос на личен избор. На който не му се работи - да не идва в Спиди. За толкова време работата в събота не ми е приятна, но... това е положението.

Относно този който пише че не е виждал собственика само мога да кажа че Валери Мектупчиян (това е собственика) заедно барабар с всичките останали мениджъри миналата година, когато беше кризата в склада разпределяше и мъкнеше пратки с наред с всички останали. Даже ми разтовари половината бус, докато аз изпуших една цигара :) - не се вижда това всеки ден.

А относно отношението към служителите - кажете ми колко са българските фирми които ти правят евала - просто това е полоежнието в БГ. За Спиди поне мога да кажа, че са единствената куриерска фирма, която знам, която започна да слага климатици на куриерските автомобили и след 4 години имаш опцията да си купиш колата която си карал почти без пари.

Пак мога да кажа, че на който не му харесва - винаги може да си намери друга...

• 11:52 на 17.09.2008
    Анонимен потребител

pitlin

95

zasluzava li si da se po4va rabota v speedy

мислиа да запо4на работа при тиах казаха 4е на4алната заплата е 500 твардо пробен периот 3 месетса поне така каза Кар4ин като на4ало какво 6те ми предлозат? От Софиа сам каза 4е 6те работиа там от кото кжартал сам дали е така не 4е непознажам Софиа. Какво 6те ме посаветвата да по4жвам ли? Или не!

• 02:14 на 21.09.2008
    Анонимен потребител

anonimna

96

nqma

Работи бе пич.. ама се научи да пишеш първо, че после ще има пак недоволни клиенти. София се писхе с Я не с А и другите правописни грешки, които са почти във всяка дума. Лелеее. Е как да получават високи заплати такива хора. Те какво предлагат.Нали за да получиш трябва да дадеш.

• 00:20 на 22.09.2008
    Анонимен потребител

Noname

97

do #95 (Pitlin)

Ако си яко затънал и нямаш никакъв друг шанс в живота....
    Ако едва си избутал до 10-ти клас...
    Ако умението да караш кола е единственото ти умение и шофьорската ти книжка е най-ценната ти придобивка
    ДА ! СПИДИ Е ТВОЕТО МЯСТО ! ТИ СТАВАШ ЗА КУРИЕР!
    Ако надвишаваш изброените условия - не ставаш !
    (Най-малкото няма да ти е комфортно да те уперавлява някой ,за който изброените по-горе критерии са върха в личните му постижения)

• 02:35 на 22.09.2008
    Анонимен потребител

Noname

98

До : "Е ТОЯ" от #64

"...от спиди се оплакват само мързеливците и неграмотните щото нищо не изкарват. работя тук от 5 години в пловдив и съм доволен..."

1. Интересен е факта , че мързелив и неграмотен човек ще намери време, ресурс и умения, за да изказва мнението си относно фирма Спиди, пишейки по форуми.
    Като гледам , мнения не липсват, а и доста посещения има на темата.
    2. По-интересно обаче е от какво си доволен г-н "Е Тоя" ?
    Защо не ни осветлиш с тази безценна информация? Би било много полезно на тези, които кандидатстват за работа в Спиди или само се интересуват от условията там.

Вземайки под внимание факта , че служителите с пет години стаж в офис Пловдив са 4-5 от склада,4-5 са куриери и 5-6 са в администрацията, стигам до заключението, че зад звучното "Е Тоя" се крие някой куриер или си послъгал за петте годинки.
    Има и трети вариант, но би било много излагащо , ако цитираното по-горе мнение е написано не...

• 13:52 на 23.09.2008

До : Noname

Като чета словоизлеянията ти , имам усещането че си доста на вътре в нещата

Само 7 милиона души имат щастието да живеят в България. Останалите нямат това щастие, но имат всичко останало:)

• 14:06 на 23.09.2008
    Преглед на профил
    100

Къде е по-добре ?

Айде ако някой знае да напише кои са по-добре. Куриерите или склада, че се чудя какво толкова правят едните и другите та не се понасят ?Ако може кратко описание на работата и плюсовете и минусите,за да си преценя дали си заслужава да кандидатствам.

Само 7 милиона души имат щастието да живеят в България. Останалите нямат това щастие, но имат всичко останало:)

Темата е затворена за нови мнения.

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com