Форум

Търсене за Търсене

Работа в фирми в Германия - мин. 20 Е/час заплащане!!!

• 21:04 на 18.09.2009
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.

Минималното заплащане за най- ниско платените работни места в Германия ( като хигиенест, метач на улици и всякакъв вид ниско платена и най- ниско квалифицирана работа ) е 20 Евро на час. Много ли е , малко ли е- това е реалността. Под тази сума не се хваща да работи никой уважаващ себе си човек. 8 часа х 20 евро =160 evro/ден.
    20 дена х 160 евро=3200евро/месец. От тях около 1200 евро/ месец осигурителни вноски- остават 2000 евро.
    Наем за двустаен апартамент - 400 евро/ месец. За храна за 2- ма човека около 400 евро/ месец. Джобни -200Е/ мес.
    Остават след всички разходи - 1000 евро/месец чист приход. НЕ СЕ МЪЧЕТЕ ДА РАБОТИТЕ В БЪЛГАРИЯ ЗА 500лв./ месец ( който я Ви ги платят, я не и Ви усигуряват на 300лв./ месец). ИСКАМ ДА БЪДА РАЗБРАН ПРАВИЛНО - НЕ ПРЕДЛАГАМ ГОТОВА РАБОТА ИЛИ ВЕДНАГА НАЗНАЧАВАНЕ НА РАБОТА. САМО СПОДЕЛЯМ ОПИТА СИ ОТ РАБОТАТА МИ В ГЕРМАНИЯ. Аз не съм работил нискоквалифицирана работа в Германия ( бях инженер) - НЕ КАЗВАМ, ЧЕ И ВИЕ ТРЯБВА ДА...

Прочитане на целия коментар

Българин е този, който не лъже, не крадне, не завижда и не продава вярата си за печена кокошка. Ах, лековерието ще погуби България.

Картинка Картинка
    оценка -37 +100
  • 12:11 на 20.09.2009
    Анонимен потребител

Анонимен

2

Момче прекалил си с алкохола по случай празниците: минималното заплащане в Германия е около 7 евра, в източните провинции има и заплащане към 6 евра на част.

Ако не си чувал за Hartz IV и за 400 Euro Basis, това си е твой проблем, но недей да лъжеш хората като разправяш глупости.

Айде със здраве, а до останалите: като метачи няма да правите по 2000 евра на месец, но предполагам и вие си го знаете:), а до работата: сега е криза и май и тя не се намира толкова лесно.

Поздрави и весел празник

• 17:22 на 20.09.2009
    Преглед на профил
    3

" Аз не съм работил нискоквалифицирана работа в Германия ( бях инженер)" .
    Какъв инженер си бе кавал? Тебе и за метач няма да те вземат в Германия!

• 23:46 на 20.09.2009

До Анонимен.- №2 и №3 Няма да ти трия коментара ( за да ти видят културата, възпитанието , образованието и интелектуалните ти възможности) въпреки нецензурните думи. Ако имаш да ми казваш нещо убидно, нецензурно, неприлично или на сексуална основа, моля да използваш лични съобщения. Аз въобще не пия алкохол, но да не спамим форума. Не съм чувал за такива програми. Същите може да ги има в БГ посреднически агенции за работа в чужбина. Само ми е чудно, кой ще се хване да работи за 400 Евро след, като минималната пенсия в Германия е 900 Евро ( по- моя информация). Такива, като анонимен ще ви убеждават колко лошо и трудно е в този "прогнил" запад, за да си стоите в БГ и да съществувате на милостинята на Вашите работодатели - ( кеф им да Ви отрежат от заплатата, кеф им да не Ви платят въобще, за осигуровките и трудовият договор е друга тема). ХОДИХ В ГЕРМАНИЯ, РАБОТИХ, ВИДЯХ, ОСТАНАХ УДОВЛЕТВОРЕН И СЕ ВЪРНАХ. НИКОГА И НИКОГО В ТОЗИ ФОРУМ НЕ СЪМ ЛЪГАЛ. САМО КАЗАХ ИСТИНАТА ЗА ДА...

Българин е този, който не лъже, не крадне, не завижда и не продава вярата си за печена кокошка. Ах, лековерието ще погуби България.

• 08:41 на 21.09.2009
    Преглед на профил
    5

Пич, хората са ти го казали отгоре, особено номер две: в Германия има един куп хора, които работят на 400 Евро на месец и получават допълнителна помощ от държавата за да вържат двата края. С изказвания от типа на "Като хигиенисти на офиси в Германия ще вземате чисто около 2000 Евро/ месец при платени усигоровки. " наистина будиш съмнения, че Германия си я виждал само от разказите на гастарбайтерите от село.

Като завършил студент, ще взимаш около 2500 евро бруто, от които остават 1700 нето и с тях трябва да си покриеш жилище, храна, вноски за кола, бензин, дрехи, джобни и накрая остава едно НИЩО.
    Тия 20 евро на час не знам защо но ги сънуват всички българи нестъпвали никога в България. Ако работодател ти плаща 20 Евро на час, това означава че той заедно с осигуровките има около 50 евро на час разходи за теб. Ако не ти е известно средните разходи на рабодотател в Германия заедно с Lohnnebenkosten са около 30 евро, това означава Nеttolohn за работника...

• 08:42 на 21.09.2009
    Преглед на профил
    6

Пич, хората са ти го казали отгоре, особено номер две: в Германия има един куп хора, които работят на 400 Евро на месец и получават допълнителна помощ от държавата за да вържат двата края. С изказвания от типа на "Като хигиенисти на офиси в Германия ще вземате чисто около 2000 Евро/ месец при платени усигоровки. " наистина будиш съмнения, че Германия си я виждал само от разказите на гастарбайтерите от село.

Като завършил студент, ще взимаш около 2500 евро бруто, от които остават 1700 нето и с тях трябва да си покриеш жилище, храна, вноски за кола, бензин, дрехи, джобни и накрая остава едно НИЩО.
    Тия 20 евро на час не знам защо но ги сънуват всички българи нестъпвали никога в България. Ако работодател ти плаща 20 Евро на час, това означава че той заедно с осигуровките има около 50 евро на час разходи за теб. Ако не ти е известно средните разходи на рабодотател в Германия заедно с Lohnnebenkosten са около 30 евро, това означава Nеttolohn за работника...

• 15:26 на 21.09.2009

До №5 и 6 В Германия няма минамална заплата ( за разлика от САЩ например). Има две нива на социално осигуряване, второто от които се казва на жаргон " Hartz IV" , - социални помощи. Заплати има най- различни, няма стандарт. "400 Еuro" е найменование на вид допълнителна работа, където заплащането е 400 Еuro на месец, - става въпрос за студенти и подобни, който си докарват достатъчно пари или т.нар. допълнителен доход ( за разлика от основния доход). До тук оборих твърдението на МохІто, че №2 ми е казал истината и е бил " в час " и е използвал кухи и високопарни термини от 1. Социалното осигуряване и 2. Програма за заетост ( много често и почасова) на студенти. За твое сведение едно кафе в сладкарница е 4-6 Евро. Като завършил студент ще взимаш 3500 Е/ месец нето ( чисто) или мин. 5000- 5500 нето. Разликата между бруто и нето са твойте осигуровки. Сега малко математика: 5000 делено на 160 ( броя на работни часове в месеца ) = 31,25 Евро/ час. Ето толкова...

• 15:37 на 21.09.2009

Под горния пример имах предвид следните писания на МохІто: " наистина будиш съмнения, че Германия си я виждал само от разказите на гастарбайтерите от село.

P.S. УМ ЦАРУВА, УМ РОБУВА, УМ ПАТКИ ПАСЕ!!!!!

• 20:47 на 21.09.2009
    Преглед на профил
    9

Докога това неграмотно момче (инженерчето???) ще ни осведомява за работа в страна, която както се вижда даже не е посещавал!

• 23:04 на 21.09.2009

Средната заплата ( бруто) в Германия е около 3100 Евро/месец , от който ти остават около 1800 Евро/месец. НЕ Е ВЯРНО, че повечето работят за 400 Евро/месец. Последното е само ставка за студенти или хора, които работят на парче.

• 00:58 на 22.09.2009
    Преглед на профил
    11

Вместо увод:
    За разлика от "инжинера" аз съм ж Германия от 6 години. Завършил съм тук и съм част от 50 000 хиляди БГ студенти за последните 15 години. Като студент работа се намира: между 6 и 8 евро на час. Често без значение къде, във фабриката дават колкото в унито 7,50 евро. Аз бях HiWi (teаchers assistant) и получавах 7,50 на час, а след време като Werkstudent в Deutsche Bank около 14 Евро. БРУТО. Студентите си връщат данъците на края на годината, другите не.

А сега за тях, за другите:

Те са около 3 или 4 милиона араби, африканци, азиатци, източно европейци, с една дума гастарбайтери. Те са готови най-често на всякаква работа и работодателя има огромен набор от работна ръка (а сега е и криза).

Моля Ви не идвайте в Германия за да станете чистачи, миячи или нещо подобно. Хора за това вече има, те са готови да работят и за 4 Евро на час и да спят по 20 в стая. Често и го правят. С много труд ще вържат 1200 евро бруто....

• 16:28 на 22.09.2009

По- принцип и двамата с МохІто сме прави. Всичко зависи от гледната точка. ИСКАМ ДА БЪДА РАЗБРАН ПРАВИЛНО. РАБОТА НЕ ПРЕДЛАГАМ И ПАРИ НЕ ДАВАМ. МохІто предсавлява всичко доста по- черногледо отколкото е, защото се намира и пише от малък град или село в източна Германия. Ще дам следния пример: Ако аз в България кажа на човек от Трън или селата около него ( най- бедния и слабо развит край на България- без никаква индустрия) , че работя в София или Варна и взимам голяма заплата, същия много ще се учуди, къде дават толкова пари и със сигурност ще ми завиди. Защото в малкия провинциален град ( Трън, Годеч, Кула или друг), където няма никаква промишленост, а само месния хоремаг и кръчма - основно препитание на местното население са кокошките,козичките и други селскостопански животни. Такива икономически слабо развити райони ( провинции) има и в бившата източна Германия. Не виждам защо ще ходите в дълбоката провинция на
    источна Германия, вместо в промишлените и високо развити...

• 16:52 на 22.09.2009

Надявам се линковете да работят. Ето за тези градове по- уверение на мой- приятели важи пост №10. Схемата е изпитана. Не съм дал линкове към трудови борси в съответните градове, защото не зная колко време ще са актуални обявите за работа. МОЛЯ АКО НЯКОЙ НЕ УСПЕЕ ДА СИ НАМЕРИ РАБОТА В ГЕРМАНИЯ ДА НЕ МИ СЕ СЪРДИ. ПРОСТО ИСКАХ ДА ПОМОГНА ОТ ДОБРИ ЧУВСТВА. Много Българи заминаха за Испания , Португалия и др. държави, но според мен заплащането и перспективите в Германия са най- добри. ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ.
    www.hamburg-tourism.de
    www.bremen-tourism.de
    www.koelntourismus.de
    www.duesseldorf-tourismus.de
    ...

• 17:44 на 22.09.2009

Трудовите борси в Германия са централизирани и се намират, като подстраници на www.arbeitsagentur.de За всеки отделен град си има подстраница. ЗАБРАВИХ ДА ВИ КАЖА. ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ОТЛИЧЕН ЕЗИК И ЗНАНИЯ. ДОРИ И ДА ИМАТЕ ЗНАНИЯ, СЪЩИТЕ НЕ СТРУВАТ НИЩО БЕЗ ПЕРФЕКТЕН ЕЗИК. УСПЕХ НА ВСИЧКИ ПРИ ТЪРСЕНЕТО НА РАБОТА В ЧУЖБИНА. АКО НЯКОЙ НЕ СИ НАМЕРИ РАБОТА В ЧУЖБИНА, МНОГО МОЛЯ ДА НЕ МИ СЕ СЪРДИ. ПОМАГАМ САМО ОТ ДОБРИ ЧУВСТВА КЪМ САНАРОДНИЦИТЕ СИ. После на мене щяли да ми разправят, че заплащането в Германия било 400 Евро на месец. Нито ям слама, нито пък доматите с колците. www.arbeitsagentur.de
    www.arbeitsagentur.de
    www.arbeitsagentur.de
    ...

• 19:05 на 22.09.2009
    Анонимен потребител

tarri

15

Абе какво се занимавате с глупости и пи6ете по 100 страници. proengineer, 4овек само като погледне заглавната ти страница и му става ясно, 4е пада6 от небето. Какви 20 Евро какви 5 лева. Говори6, само колкото да подьржа6 разговора. Заплати по4ват от 1 евро Джоб. Минимална заплата няма. Всеки взима в забисимост от работата, местоживеенето и ли4ните ка4ества. Кво обяснява6, 4е нямало разлика в заплатите, в зависимост от това кьде живее6?!?! Ти нормален ли си?
    Писнало ми е от разбира4и - какво 4ак вднига народа да идва в Германия. Направо са умрели немците за българи.

• 21:16 на 22.09.2009
    Преглед на профил
    16

P.S.

"Малкият град" в Германия е Франфурт на Майн :)

• 21:27 на 22.09.2009
    Преглед на профил
    17

P.S.

"Малкият град" в Германия е Франфурт на Майн :)

• 21:37 на 22.09.2009
    Преглед на профил
    18

Аве какво се занимаваме с този измислен инженер . Това са пълни глупости . Аз работя във Финландия и тук стандарта е по-висок от Германия , а съответно и заплатите . Аз съм програмист на металорежещи машини и получавам 15 евро на час бруто . Оставете го този въздухар да си приказва сам .

Късмет на всички !

• 00:28 на 23.09.2009

До № 18 . Много на брой анонимни станахте. Ако искаш кажи името на фирмата и градът , в който работиш в Финландия. Аз обещавам да проверя и да ти кажа дали наистина съществуват. Ако не е тайна би ли казал , като програмист на ММ, на коя система работиш. FANUC, HAIDENHAIN, PROSILESTA, EXAPT, SAN GORGIO и поне още пет системи мога да ти изброя, на който работя без проблем. ( дотук всички изброени са CNC) . Мога да програмирам и NC, DNC и RASKIN. И преди да ме определите, като " този измислен инженер" си задайте елементарния въпрос, Вие какво можете да работите и другите, какво могат - уважаеми колега. За ваше сведение не съм завършил Технология на машините и металите, а Машиностроене и Уредостроене в ТУ- София преди много години. И как определихте , че стандарта на живот в Финландия е по- висок от този в Германия и за заплатите. Да не би случайно да сте работили и в Германия. Когато имаш мойте способности и възможности, тогава можеш да ми кажеш въздухар- уважаеми колега. И Ви п...

• 02:50 на 23.09.2009

"Аз съм програмист на металорежещи машини " :-)

По скоро си оператор на CNC :-)

• 11:42 на 23.09.2009
    Анонимен потребител

Анонимен

21

Сори за тъпия въпрос но за да си намериш работа в Финландия трябва ли да знаеш Финландски? Номер 18 какъв ти е работния език на местоработата?

• 19:40 на 23.09.2009
    Преглед на профил
    22

Здравейте отново ,

1. Г-н инженер , знам за стандарта и заплатите в Германия от сестра ми , която живее там от 7 год. Напълно съм запознат със стандарта и живота в Германия . И мога да уверя всички , че това което вие твърдите са пълни измишльотини . А вие от къде знаете с какво образование съм ? Само за протокола с висше съм по моята специалност ! Работя в град Оулу , във фирма "Oulun Moottorikoneistamo Oy " .

2. Драги Californian , Аз единствено правя програми за машините и затова казвам , че съм програмист , а не оператор CNC , операторите при нас единствено настройват и оперират с машината , а с програмите се занимавам единствено аз .

3. Отговарям и на № 21 . В началото преди 2 години , когато дойдох тук , ползвах единствено английски , но от няколко месеца почти без проблем говоря фински . Като цяло във Финландия без фински , никой не иска да те наеме . Ако мога да помогна с нещо друго , няма проблеми .

• 20:13 на 23.09.2009

Кликнете с ляв бутон върху 18- Светлин Пеев и ще се покаже справочна информация за съответния потребител Аз кликнах върху 18 - Светлин Пеев ( само върху синьото име) и ми излезе следната справочна информация Мнения с номера 18 и 21 са писани от един и същи човек ( едно и също лице) В коментар 18 ( който се казваше преди анонимен е променен на Светлин Пеев) обяснява че работи в Финландия- като програмист ММ с заплата 1500 евро бруто а в коментар 21 писан според справочника на форума от едно и също лице - пита 18 за да си намери работа в Финландия трябва ли да знае Финландски и какъв е работният му език на местоработата
    НЯмАм ДУмИ НЯКОЙ ХОрА СЕ чУДЯТ КАКВО ДА ПИШАТ В ФОрУмА И КАК ДА СИ ЗАПЪлНЯТ СВОбОДНОТО ВрЕмЕ
    АЗ НЕ СЕ СчИТАм КЪм ТАЗИ КАТЕГОрИЯ ХОрА

• 20:26 на 23.09.2009
    Преглед на профил
    24

Инженерчето , ама си и много тъп на всичкото отгоре . Кога съм писъл , че взимам 1500 евро бруто , взимам 15 на час , а и не виждам това какво общо има . И номер 21 , не съм аз , незнам от къде си направи този извод .

• 20:30 на 23.09.2009
    Преглед на профил
    25

Току що проверих този справочник , и ако си малко съобразителен , ще видиш , че мненията са с 1 номер назад . Незнам това защо е така , ако се съмняваш провери себе си и ще видиш кой е прав и кой крив.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com