Форум

Търсене за Търсене

HP-Bulgaria

• 19:06 на 23.05.2006
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Анонимен

1

Някой има ли информация за HP-Bulgaria. Какви са условията там, как минават интервютата, дали работата е постоянна и изобщо някой запознат да ни светне

• 11:05 на 25.05.2006
    Анонимен потребител

Знаещ

2

HP

Бях на интервю в началото на годината за финансова позиция. На интервюто присъстваха УЧР мениджърката, финансовия мениджър и гл. счетоводител. УЧР дамата ми направи много лошо впечатление, беше зла и постоянно ме прекъсваше, а финансовия мениджър беше доста некомпетентен. Направи ми също лошо впечатление, че позицията, за която се явявах се оказа различна от обявеното. Иначе HP е сериозна фирма, работата е постоянна и динамична. Заплатите за финансово- счетоводни специалисти са около 700 лв. нето стартово, а за компютърните 1000- 1200 нето. Дават се и допълнителни бонуси и екстри. Но шуробаджанашките истории, са факт. Ако успеете да влезете след ситната цедка, ще ви изтискат и ще си мечтаете за заплатите на синчетата и дъщерите на известни политици и безнесмени.
    Успех на всички!

• 21:32 на 26.05.2006
    Анонимен потребител

aaaaaa

3

HP

Доста жалко за госпожа безуханова звучи, че е избрала такава ейчрка. това момиче беше обикновен личен състав в пощенска банка.

• 17:42 на 28.11.2006
    Анонимен потребител

колега от ИТ - ЧР бранша

4

otnosno HP i HR horata tam

Не знам дали това е г-н или г-жа или г-жца ааааааа, но със сигурност иллитератния стил на име - първата буква от азбуката е показателен, че става дума за елементарен и незапознат с нещата човек. Въпросната ейчарка, първо не е момиче, а жена и никога не е била обикновен личен състав в Пощенска Банка, а беше Мениджър ЧР там. Известна е в HR средите като един отличен и уважаан специалист. Както и да е.

Това е по отношение на безполовия аааааа.

По отношение на анонимния Знаещ, не знам дали са били зли хората на интервюто, освен това е нормална практика в сферата на ЧР да се правят провокативни интервюта, но това е друга тема. Колкото до заплатите г-н Знаещ - да това е ситуацията в България, а не само в HP България - ИТ специалистите са 3-4 пъти по-добре платени отколкото специалистите във финансовата и счетоводна сфера, но това е нормално, защото работят ПРЕДИМНО ЗА ЧУЖДИ КОМПАНИИ, ПО-ТЪРСЕНИ СА И ИМА НЕДОСТИГ НА КАДРИ В ИТ СЕКТОРА. За разлика от тях,...

Прочитане на целия коментар

• 18:09 на 28.11.2006
    Анонимен потребител

Геле

5

До ИТ - ЧР бранша

Евала бате и ти не си лош.

• 19:31 на 28.11.2006
    Анонимен потребител

финансист

6

до ИТ

Прав си, че се нароиха много измислени смешници с дипломи по финанси, които за нищо не стават. Обаче работа на УЧР е да избира най-добрите, а добри има. Аз лично не бих наел по-некадърен специалист и да му плащам по-малко, вместо да наема наистина качествен кадър, дори да го намеря по-трудно, и да му плащам повече за качествено свършена работа.

• 13:06 на 29.11.2006
    Анонимен потребител

PM

7

HP - Bulgaria & HP - mnogo obiavi

Бих желал да получа повече инфо по дъщите въпроси повдигнати и в темата HP - mnogo obiavi - става дума за обявите в http://karieri.bg/job/ads.php?searchadvtype=1&stext=Hewlett-Packard , не само финансовите позиции. Благодаря.

• 16:52 на 29.11.2006
    Анонимен потребител

hp

8

hp

i kakvi 9e sa spored vas netnite zaplati za tezi pozicii.

• 15:52 на 10.12.2006
    Анонимен потребител

finance

9

HP

Интересно, няма ли някой работещ там да ни светне от първа ръка как са нещата в HP Bulgaria ?

• 21:15 на 10.12.2006
    Анонимен потребител

Eurounit

10

HP

Какво да те светнат, май и тая компания ще се окаже "побългарена" в управлението.Дочувам доста връзкарчета са кандидатствали.

• 23:21 на 10.12.2006
    Анонимен потребител

аааааа

11

до анонимната яйчарка-личен състав от пощенска

Доста нескопосано се прикриваш под наименованието "колега". би ли ми казал дали те уволниха от пощенска или сама напусна хахаха. А мъжа ти подлизуркото къде се е скатал сега? Като го изритаха от пирдоп.

• 09:38 на 11.12.2006
    Анонимен потребител

galalex

12

...едно и също...

Излиза, че колкото работещи се изкажат - толкова различни мнения ще има!Не знам кой какви впечатления има, но заварения ми син откак е там не съм чула лоша дума от него за работата там.Нормално е да има доволни и недоволни - иначе нямаше да се казва работа, ами рай!Като Service Engineer знам че се връща с чисти 2100 лв. всеки месец.А за Call centre agents - не мога да съм категорична, но някъде около 600 лв.Режийни /храна/, командировки, соц. осигуряване, лап топ.То май българина колкото и да му дадеш - все недоволен...Е, имало едно две лекета в неговия отдел, ама пък не може всички да са свестни нали - все някоя и черна овца ще има....

• 23:47 на 12.12.2006
    Анонимен потребител

engineer

13

HP Bulgaria

mislia nai-nakraia edni normalni zaplati za Bulgaria - 2100 leva chisti.

• 11:22 на 14.12.2006
    Анонимен потребител

Del mar

14

НР

Хора, а вие знаете ли, че на настоящите служители на НР им дават по 300 долара, ако доведат човек за дадена позиция, за който гарантират? Тогава за какви обяви говорим, за какви конкурси и въобще....No comment

• 21:46 на 14.12.2006
    Анонимен потребител

Kalin72

15

до Del mar

И какъв е проблема, че им дават пари, за да доведат човек??? Нали не мислиш, че доведения е спускан с парашут на работното място? Предполагам не си наясно, че това е нормална практика в много от фирмите по света. И разбира се, май съвсем не си наясно, че доведения човек ще мине по същия път - резюме, интервюта - преди да заеме позицията, ако има нужните данни за това.
    Аз имах телефонен контакт с едно момиче от Човешки ресурси в HP, Мария, която се държа напълно професионално, и същевременно човешки. Работата не стана, защото те търсеха човек да започне през януари, а аз не мога да се махна от САЩ за толкова кратък срок. Ще има и други позиции и по-нататък :)

• 00:12 на 15.12.2006
    Анонимен потребител

blabla

16

до Kalin72

Проблемът, там където го виждам аз, е че в същото време вървят обяви и конкурси - съответно ако знам, че се предпочитат "препоръчани" хора никога не бих си губила времето с безкрайни он-лайн формуляри, мотивационни писма, интервюта, тестове (със съответното отсъствие от работа) и т.н. Просто сещаш се няма да кандидатствам на подобно място и да участвам в театъра наречен "подбор на персонал".

• 07:07 на 15.12.2006
    Анонимен потребител

Хахав

17

HP

Егати случката,аз какво се надявам да почна работа там тогава

• 15:18 на 15.12.2006
    Анонимен потребител

PM

18

HP

И аз кандидатствах чрез попълване на формуляри в сайта им. Интересно какво следва след това по принцип, може ли някой да сподели?

• 12:29 на 19.12.2006
    Анонимен потребител

MVP

19

HP - o6te po temata

Eто още една обява на HP -http://karieri.bg/viewadv/?id=5768 . Някой има ли инфо как стоят нещата?

• 14:46 на 19.12.2006
    Анонимен потребител

Ajde pak

20

Promotion from within

Това, че дават по 300 $ за доведен и гарантиран човек говори само хубаво за HP. Това означава, че:
    1. Държват да имат качествени хора, защото
    2. Никой работещ вътре няма да си изложи работата на риск и да препоръча неук и неможещ.

Елементарно е като се замислите и това е най-добриа вариант за подбор. Но съм съгласна съшо така, че не е коректно да губят времето на такива, които наистина си търсят работа с измислени интервюта.

• 18:59 на 19.12.2006
    Анонимен потребител

Kalin72

21

до Ajde pak

Не е некоректно да провеждат интервюта, според мен. Все си мисля, че е от полза на всеки кандидат да има интервю, макар и да не успее да започне работа. Така също се придобива опит.

• 23:41 на 19.12.2006
    Анонимен потребител

HP

22

!

Абе на вас кой ви е казал, че ако не си препоръчан не можеш да почнеш работа? Става въпрос, че се дават бонуси на служител, който доведе кандидат, АКО кандидатът бъде одобрен и започне работа. Това не изключва възможността да бъде одобрен някой който си е пуснал документите на сайта им по каналния ред да речем. Никой не казва, че всеки, който е доведен автоматично започва работа там само защото е докаран от вътрешен човек. Много подценявате компанията. Но ако сте с нагласата, че всичко е връзки и не можете да схванете горната елементарна логика, по-добре не кандидатствайте в тази фирма - не сте за нея и така или иначе няма да ви изберат.

• 00:04 на 20.12.2006
    Анонимен потребител

lmn

23

какво следва

след формулярите следват няколко телефонни интервюта, интервюта очи в очи и т.н.

• 00:08 на 20.12.2006
    Анонимен потребител

Kalin72

24

до HP

Точно така!
    Много се дразня от тезата, че за да работиш в добра компания в България са нужни само и единствено дебели връзки. Като че ли много хора у нас съвсем не желят да променят мисленето си, за съжаление доста от тях са млади, до 30 годишни...

• 07:56 на 20.12.2006
    Анонимен потребител

Bobi

25

HP

Аз си пуснах документите по е-поща ама не ме викат на интервю.Повярвайте ми CV-то ми никак ,ама никак не е лошо.Е как да не се съмняваш ,че играят дебели връзки.Поне да ме викнат да видят какво мога.Е**м ти и компанията и българските мениджъри там.....

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com