Форум

Търсене за Търсене

Банка ДСК - как са нещата там?

• 22:33 на 20.06.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

very

1

Можели някой да ми даде малко повече информация за условията на работа в Банката - като заплащане, възможности за развитие, работи ли се много след приключване на официалното работно време. Предварително благодаря.

• 00:10 на 22.06.2007
    Анонимен потребител

savina

2

Dsk

Скоро започнах работа в банката,там съм около месец и половина.Това,което видях за кратко е страшно:подтиснат персонал,работното време в никакъв случай не е 8 часа,даже колегите казват,че в 17 часа тепърва започва работния ден;липса на нормален софтуер,попълваш на ръка едно и също нещо сто пъти.Въпреки всичко страшното са колегите,измъчени,изнервени,демотивирани,никой не ти помага,няма нормално въвеждащо обучение,така наречените "мениджъри" на всички нива се държат като местни феодали,викат,крещят,мятат папки и не те пускат в отпуск,когато пожелаеш,макар,че няма обективна причина за това.Това видях за месец и половина.Според мен можеш да започнеш работа там и то ако имаш много здрави нерви и никакъв личен живот само и единствено, за да натрупаш опит и после много бързо да ги напуснеш.Напускането обаче ще си го платиш,защото ще посетиш "велико" обучение за 900лв.,които им възстановяваш при напускане,въпреки това хората се спасяват.

• 22:55 на 29.06.2007
    Анонимен потребител

Proactive

3

Така са нещата в Банка ДСК

Съгласен съм със мнението на #2.Работих там като Специалист банкови операции (СБО), между 04.2006 и 01.2007.За мое голямо щастие бързо успях да се измъкна,сега работя за Piraeusbank има огромна разлика.Като банка е добре, но да си и служител е доста различно.Работата е страшно много,колектив просто няма,защото има индивидуални планове и служителите (лелички отдавна минали 40-те с елементарни познания по комп. грамотност, да не говорим за чужди езици)се конкурират по между си,за бонуси (не че им ги дадат много),но по някога и да останат на работа.Банковата им система е Dimension /Kirchman Bankway, като софтуер от този тип е върха (по-мое мнение),но въпреки това бумащината е огромна.Оставал съм почти всеки ден минимум по час,ей така да си пускам платежни за кеф, а пък парагони (извл.за фирмите),колко съм подреждал си нямате на идея.Кредитните инспектори - огромни, непосилни за изпълнение планове,здраво мъмрене и заплахи отгоре.Заплащането е под всякаква критика,а банката поне има...

Прочитане на целия коментар

• 14:09 на 28.07.2007
    Анонимен потребител

анонимен

4

ПРО КРЕДИТ БАНК

как е работата в тази банка. Как е заплащането. Спазва ли се работното време, има ли положителни страни

• 15:34 на 28.07.2007
    Анонимен потребител

милена

5

дск

в момента работя в дск- ужас

• 20:29 на 28.07.2007
    Анонимен потребител

eli

6

дск

и аз така съм чула от една приятелка, която работи там в момента, че наистина е истинки ужас да работиш там

• 21:18 на 31.08.2007
    Анонимен потребител

STASTLIVEC

7

БДСК УЖАС Е МЕКО КАЗАНО

Ели, твоята приятелка доста е посмекчила нещата.Ужас-не, историята там е дивашка.Аз все още съм там, но това няма да трае вечно.Търся си работа. Няма по-голяма експлоатация на хора от тази. Имах неблагоразумието да напусна ОББ. Обещания- големи, действителност-трагична. Който иска да взима 300 лева заплата моля да заповяда.

• 21:52 на 02.09.2007
    Анонимен потребител

анонимен

8

дск банк

това е истински ад работила съм 15 г. в дск наистина и тогава работата беше много персионал голям но сега е още по зле,което съм чула от настаящти колежки много работа за малко пари -300 лв смешно моля ръководството да обърне внимание на заплатите на служителите си.

• 22:32 на 03.09.2007
    Анонимен потребител

znaesht

9

не ходете в тази банка

Банката е с много продукти. Фирменото кредитиране куца яко. Потребителското- много бумащина. Шефовете- комплексари. Парите- мизерни. Бачкането- яко. Никой не те смята за чоешко същество. Аз напускам. 300 лв. - таван на заплатата. Бонусите- смешни и веднъж годишно. Гърч- голям!!!!!!!!!!

• 13:49 на 18.09.2007
    Анонимен потребител

kris

10

банка дск

Най - смотаната банка в България работих там работа до сбъркване и а възнаграждение малко добре, че се спасих бързо а пък и тези договори обвързващи за 2 години и връщане на 900 лв.А за леличките които освен в банка ДСК нямат друга переспектива да не става дума.Ограничени до безобразие, отнасят се с клиентите отврътително, но хорицата няма къде да отидат в малките градове има само клонове на прословутата банка ДСК.И старите лелички от порядъка на набор от 52 година до 56 година се чудят какви интриги да забъркват, да не обсъждам облеклото с което бяха облечени със някакви раздърпани парцалки и домашни чехленца ужас за чужд език и дума да не става но имат самочувствие.

• 14:13 на 18.09.2007
    Анонимен потребител

mladchi

11

vsi4ko tova e samata istina

Подкрепям Крис. Всичко е абсолютно вярно. Лелките не са виновни обаче. Със заплата 300 лв. няма какво друго да облечеш. Нормален млад вишист ще започне при нас само ако яко го е закъсал. А щом Крис си от малък град знаеш как се намира работа. Лелките се манипулират по- лесно.Най - гадното в цялата история, че в централата не им дреме изобщо. НО И 900-ТЕ ЛЕВА НЕ СПИРАТ ХОРАТА ДА НАПУСКАТ.

• 18:28 на 06.10.2007
    Анонимен потребител

таня иванова

12

мнене за заплата

хора тези неща дали изобщо някой ги чете където си чешем езиците май само ние потърпевшите всичко което прочетох досега е вярно -и за заплащането и за облеклото но в един малък град къде да отидеш нямаш избор аз специално много съм любезна с клиентите хората идват даже заради мен но ако знаят какво ми косва всичко това .има отвреме на време профилактични прегледи на които имам чувството че имат нареждане да ни искарат всички здрави

• 18:43 на 06.10.2007
    Анонимен потребител

Sami

13

Още едно мнение

Не зная дали БДСК е точно такава както я описва Крис, но не си мислете, че и другъде е цвете.Никой не дава пари даром и неброени.Навсякъде искат работа.Човешките Ресурси постоянно си правят проучванията на пазара, така че организацията да не се набутва да плаща луди пари за позиции, за които другите банки не дават повече.Няма логика.Работя в друга банка, харесвам си работата, но не мислете, че само в ДСК е така.И не само в Банките е така.Простотиите и феодализма са още по-големи в часните фирми.

• 18:26 на 08.10.2007
    Анонимен потребител

бивш

14

БДСК

Сами, този форум е за хора, които искат да обменят информация. Какво змачи това:" Не знам дали БДСК е точно такава както я описва Крис......"Ами като не знаеш, прочети какво са написали хората и готово бързо- бързо ще разбереш. Ако мислиш, че в тая банка не се работи -грешиш !"Навсякъде искат работа"- ти откри Америка! Никой не протестира, че работи, а че НЕ ПОЛУЧАВА АДЕКВАТНО ЗАПЛАЩАНЕ/ изключвам регионалните мениджъри и свитата им - разни помощници/.Аз също харесвах работата си, но мен не ме харесаха- открит и борбен човек съм и имам доблестта да казвам това, което мисля- и така дразня разни новоизлюпени мениджърки на регионално ниво!Това, че навсякъде има напрежение и простотии е вярно, но това не означава, че трябва да си траеш, че да не би да останеш без 300- 400 лв.

• 15:20 на 10.10.2007
    Анонимен потребител

бивш

15

до Таня Иванова

Таня, очевидно е, че сте здрави, защото да работиш в тази банка означава , че си адски издръжлив и инат. След като всичко е против теб- неизпълними планове, липса на колегиално отношение, прецакване от другарчетата/ борба за 30-40 лв. към заплатката във вид на бонусче/, символична заплатка, а ти стоиш и търпиш- значи:
    1. Ти си издръжливо копеле.
    2. Мозъкът ти е промит.
    3. Все още си здрав.
    От всичките доктори, които ни посещаваха нямаше психиатър, а ние точно от такъв се нуждаехме!!!!!
    Като напуснеш обаче си връщаш психичното здраве, себеуважението и вътрешното равновесие! Бъди здрава!

• 20:53 на 23.11.2007
    Анонимен потребител

НЕИЗВЕСТЕН

16

ВРЕМЕ

НЯКОИ ЗНАЕ ЛИ РАБОТНОЪО ВРЕМЕ НА БАНКА ДСК ВАВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО?СТАВА ДУМА ЗА СЪБОТА

• 13:31 на 24.11.2007
    Анонимен потребител

настоящ служител

17

отивам си

ех какви приятни чувства ме обземат, когато се сетя че реших да напусна банка дск. И може и да им е легнала на сърцето ама грам не съжалявам. четири изгубени години. добре, че все пак напускам.

• 18:35 на 24.11.2007
    Анонимен потребител

И АЗ ТАКА НАПРАВИХ

18

БРАВО!!!!!!!!!

Браво, поздравявам те! Пиши след като напуснеш как се чустваш. Ще видиш колко е хубаво да не си там по никакъв повод!Просто ще се родиш като се отървеш от тая " банка"!!!!!!

• 20:09 на 29.02.2008
    Анонимен потребител

петър

19

в. банкерь

Разбрахме мнението ви за Банка ДСК, ето и мнението на в. Банкерь, което подрепям, за вас:

От старата държавна спестовна каса вече е останал само споменът. Сега "Банка ДСК" предлага всички видове финансови услуги. Но все още не може да се отърси от наследеното мудно и бюрократично обслужване в някои от клоновете със стари служители, които по социалистически гледат на гражданите не като на желани клиенти, от които зависят заплатите им, а като на необходимо зло. Друг стар недъг е, че на много места шефовете на клоновете едва ли не се чувстват като местни феодали. Вярно е, че в една финансова структура, която присъства буквално навсякъде в България, е много трудно да се "превърти персоналът" и контролът на всички административни нива - до най-ниското, бъде затегнат. Но това трябва да се случи, за да не понася банката щети от нерегламентирани или невъзпитани действия на свои служители.

==Без коментар==

• 16:05 на 22.08.2008
    Анонимен потребител

БИВШ КАНДИДАТ ЗА РАБОТА В БАНКА ДСК

20

ТОЛКОВА НАГЛАСЕН КОНКУРС НЕ БЯХ ВИЖДАЛ

ОБЩО ЧЕТИРИ ЧОВЕКА СЕ ЯВИХМЕ В ГР.РЛОВДИВ НА КОНКУРС ЗА ДЛЪЖНОСТ НАКРАТКО КАЗАНО СЪБИРАНЕ НА ЛОШИ КРЕДИТИ.ЧОВЕКА КОЙТО "СПЕЧЕЛИ"КОНКУРСА ОТЛИЧНО ПОЗНАВАМ И ДАМАТА КОЯТО МУ ПОМОГНА СЪЩО.ТОЗИ СУБЕКТ Е САМО ЗА БАНКА ДСК,СЛЕД КАТО ПРОЧЕТОХ ФОРУМА-ЛИЧНОСТ,КОЯТО СЪМ ОБУЧАВАЛ НЯКОЛКО ГОДИНИ В ДАНЪЧНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ,НО НИЩО НЕ СТАВА ОТ НЕГО!КАКТО КАЗВАТ ТУРЦИТЕ ХАЛАЛ ДА ИМ Е!

• 16:17 на 22.08.2008
    Анонимен потребител

БИВШ КАНДИДАТ ЗА РАБОТА

21

ДОБАВЯНЕ ЗА КОНКУРСА В ГР.ПЛОВДИВ

ИСКРЕННО СЪЖАЛЯВАМ ГОСПОДАТА ОТ УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ КОИТО ПРИСЪСТВАХА НА КОНКУРСА Г-Н ШОПАРОВ МИСЛЯ СЕ КАЗВАШЕ ЕДИНИЯТ.ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ТЯХ ,АТО Е КОГАТО ОРГАНИЗИРАТ КОНКУРСИ ДА ИМА И ТЕСТ ЗА ИНТЕЛЕГЕНТНОСТ,НА МОЯ БИВШ КОЛЕГА ЩЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО ДАЛИ ЩЕ МИНЕ НУЛАТА/0/!ПИША ТЕЗИ РЕДОВЕ БЕЗ НИКАКВА ЗАВИСТ,ВСЕ ПАК ТАМ СИГУРНО ИМА И СВЕСТНИ ХОРА!

• 16:20 на 15.01.2009
    Анонимен потребител

маркова

22

В банка ДСК има фалшиви пари

днес в банка ДСК 15.01.2009 г. на съпруга ми върнаха 20 лв. фалшиви от тази банка. Разбра го като отиде да си внася другия заем в друга банка Внимавайте в ДСК има фалшиви пари!
    Никой не е предполагал това! Какво да правим2

• 19:54 на 15.01.2009
    Анонимен потребител

ченгето

23

ДСК

Не е ДСК виновна,а това че там назначават много некомпетентни и не добре обучени кадри!!!

• 09:57 на 15.01.2009

24

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 21:57 на 15.01.2009
    Анонимен потребител

лили

25

до #23

Нали шефове от ДСК назначават хората които да работят там. Как да не са виновни?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com