Форум

Търсене за Търсене

Някой знае ли нещо за Melexis?

• 11:58 на 19.09.2005
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

???

151

MLX

Здравейте колеги от Мелексис и читатели на този форум, Изписах толкова неща тук, че ако бях и член на партията, вече да ме бяха приели за почетен член и в съюза на писателите... Много бих се радвал ако не сам прав за нещата които пиша или съм просто някакъв черноглед комплексар. Но аз ги пиша от свой собствен (болезнен) опит на години прекарани (и кавички) в Мелексис. Злати, за ХХ-найсети път повтарям, че вече напуснах (доста по-късно, отколкото трябваше). При връчването на предизвестието за напускане OSA (с който разговаряш така "сладко") ми каза, че всеки проблем има решение и дискусията винаги е полезна, на което отвърнах, че съм съгласен, но многото проблеми нямат много решения, а само едно. Мога да изброя доста начини (и триграми) как бях заставян да работя до късно вечер, че и в почивните дни, и то не по изключение. Просто правя каквото мога колегите там да не повтарят поне моите грешки. Защото фирмата доста умело се възползва от липсата на житейски и професионален опит на...

Прочитане на целия коментар

• 12:22 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

fsa

152

Zlatina a ne Zlatka!!!

Abe kolega kak rabotish tam pyk daje ne znaesh imenata na horata, hajde moliati se ne se izlagaj. Imeto j e "Zlatina" i tia ne vi e vinovna shtoto ako vie ste precakani i tia e precakana ne po malko ot vas. Ako iskate konsultacii pitajte ako ne iskate ne pitajte to si e vash problem. Kolegite ot EPIQ ami tia Zlatina ne e ot HR odela taka che i tezi v melexis sa UFO. A ne e Zlati ednistvenata kojato e tolkova iznervena ama da vi kaja 80% ot tazi nervnost se dylji na VAS skypi kolegi, zashtoto ste edni razglezeni mrynkalnici i znaete samo da kapriznichite i si mislite che VIE ste naj vajnia v tazi firma. Firmata ne e koj znae kakvo, i opredeleno povedenieto i e otvratitelno ama i vie vse pak uvajavajte rabotata na kolegite si , ne si mislite che ste samo vie na tiahnata glava. I kogato vi pita FCH na sreshtata predi vreme ot kakvo ste nedovolni ne j obiasnivajte che ste mnogo shtaslivi che rabotite v mlx a inache samo revete, oplkahme se niakolko choveka i kakvo.. NISHTO a...

• 14:37 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

колега от ЕПИК

153

fsa

То хубаво да се оплачеш, ама при нас който се е оплакал е вън. В рамките на 2 седмици. Случаите не са 1 и 2. Ако имаш мнение различно от мениджмънта, на секундата отиваш в 3 глуха, а ако продължаваш, освобождават те по член, който намерят за добре - вариации най-различни. Не смеем и да си търсим работа много, защото се следи кой в кои сайтове влиза в работно време. Каквото успееш да прегледаш в къщи - това е, но повече дразни полицейщината. А за ходене на интервюта си представете как става, като си в Ботевград. Не искам да се жалвам, ама в провинцията нещата са доста по зле като цяло от София. Има доста местни, които нямат алтернатива и с това се злоупотребява - по отношение на работно време, заплащане, възможности за развитие.

• 16:52 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

Злати

154

Мелексис

Здравейте! Първоначално се включих в този форум, понеже забелязах, че има някои неверни мнения във връзка с това какво позволява и какво не КТ. Исках да ги разсея, както и да ви кажа, че има с кой да говорите по тези въпроси. Ако желаете. Ако не желаете - не ви насилвам. Във връзка с последвалите коментари, искам само да уточня, че аз не съм част от HR отдела. Както също така искам да ви уверя, че това за работното време не съм го писала аз. Аз държа да се представям, а не да пиша анонимно. Благодаря на mlx. Мнението ти наистина е важно за мен. ???, заповядай моля те при мен някой месец, за да ми покажеш как се подготвят и изплащат заплатите за два дни. Този коментар идва от факта, че повечето служители не са запознати в подробности със задълженията на останалите във фирмата ( което е нормално ) и остават с впечатление, че другите нищо не вършат. Еми и аз се чудя какво правят дизайнерите, когато не пускат чип, но съм убедена, че те си имат достатъчно работа и са достатъчно...

• 17:01 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

озадачен

155

Melexis

Какво се правите всички на утрепани. Човека е искал да поглези момето, като му каже Златка. В българския език това е наставка, както - Пена-Пенка, Ивелина-Ивка и т.н.

• 17:11 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

ллл

156

приставката

Да бе, ама да внимава как ги използва тия приставки. Едно време един чужденец така го бяха учили как да се обръща с галени имена и понеже му бяха казали Николайчо, Асенчо и т.н. и той беше казал на Пенка Пенкачо:-)Някак не прозвуча галено.

• 17:28 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

но пасаран

157

до ллл

Аре бе, какво се газирате, като че ли на Златина баба й не е Златка. Тя пък не знае за кого става дума?! Ми прекръсти се Голди, кат' не ти харесва да ти викат Златка.

• 17:48 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

Ender

158

Money, money, money

Zdraveite, Ot izvestno vreme cheta Melexis forumite i misleh da ne se obajdam, che admina i toi dusha nosi - samo mu sazdavame rabota. Kato stana vapros za admina, naistina niama smisal da se polzva celia rechnik za situaciata. To vsichko e iasno - i bial list shte svarshi rabota (ako e dobre namachkan). A i kakav balgarin si, ako ne mojesh da poparjish niakogo po 101 nachina, polovinata ot koito priemlivi za pravilata na foruma (neka da ne obviniavame personalno admina). Zdravei, Zlati! Mnogo se radvam da te chuia i shapka ti svaliam, che si edinstvenata, pisheshta ne anonimno. Vse pak az mislia da ne pravia tova geroistvo (medali razdavat samo posmartno). Sajaliavam, che se e poluchila malka buria okolo tvoeto ime, no ti si burna lichnost i go priemi kato kompliment. Mislia, che imat palno osnovanie da narekat sledvashtia taifun Zlati. Tova priemi sashto kato kompliment. A na ostanalite "potarpevshi" ot taifuna shte kaja, che ako ne mogat da razberat koga edna jena e iadosana i...

• 23:45 на 19.09.2005
    Анонимен потребител

!!!

159

За Ender

Човече добре че се включи, да направиш малко конкуренция на "???" като пуснеш дълъг и съдържателен поуст като неговите. Напълно си прав за политиката на фирмата, ето такива менения ми харесват. Не съм съгласен само с мнението ти за Златина. Тя неможе да се промени (към добро имам предвид). Това е моето мнение за нея. Предполагам че има голяма вероятност да си един от хората които "докараха" AMIs в БГ (или да си от втората или третата вълна която замина за там) затова искам да ви попитам аз нещо. От презентацията на FCH (не ми пука как и се произнася името, тя моето дали ще може да го произнесе правилно а?) разбрахме че мелексис е по-напред (почти във всяко отношение) пред конкурентите в бранша, но най-вече по печалба. Изпреварваме конкуренти като ST, Infineon, Siemens и много други и накрая но не последно по важност - AMIs. Само maxim малко ни правят конкуренция. Освен това разбрахме че Мелексис изпреварва AMIs и по отношение на разтежа на заплатите. Да, правилно се прочели, точният...

• 00:35 на 20.09.2005
    Анонимен потребител

отделът

160

HR

носи основна вина за сегашното не добро състояние на фирмата, почти всички проблеми тръгват оттам: - предишната, Сузана, със сигурност не се справяше по-зле от сегашната групичка. Дори моето лично мнение е, че по-добре си вършеше работата. Според мен имаше желание да свърши работа, беше по-принципна и дори мога да кажа по-професионално работеща. За съжаление беше твърде страхлива (поне така изглеждаше) и не успя да хване юздите на AAR, VKA и OSA. Това по-късно и изяде главата. За съжаление тя никога не застана достатъчно категорично на страната на недоволните служители (а имаше такива, които говореха с нея), винаги гледаше от позицията на ръководството. Така загуби бързо доверието на служителите. Естествено безсилието и доведе до много от другите простотии, вкл. неадекватните заплати и несправедливото им разпределние, ... Някои от добрите и инициативи (не винаги резултантни) са анкетите които провеждаше в началото за получаване предложения от служителите по организацията на...

• 11:06 на 20.09.2005
    Анонимен потребител

EX

161

Prezentaciq li...

Do !!!: Prezentaciite na FCH i kompaniq mogat da izkarat MLX na pyrvo mqsto po vsy4ki paragrafi. Gledali sme gi godini nared, ama kato imah vyzmojnost realno da rabotq s klienti i kato gledah kak gi lyjat i motaqt na6te hora, razni pokazuhi im pravqt i realno kolko klienti se gubqt, moga da vi kaja 4e FCH baq e nasosala smetkite. Ima mnogo firmi i organizacii, koito pravqt oficialni prou4vaniq za firmite ot bran6a i vi syvetvam da posetite nqkoi takyv site (za syjalenie v momenta ne moga da napi6a URL) i da vidite kyde realno se namira MLX. Otnosno rabotnoto vreme - povqrvaite, ima bezbroi na4ini da nakara6 edin syvesten slujitel (ili grupa ot slujiteli rabote6ti po edin proekt) da ostava sled kraq na rabotniq den. Primeri: 1. Praska6 mu edin absoliutno neizpylnim srok za ne6to i mu gleda6 seira. Na slujitelq mu kazva6 4e klienta 4aka edi-koga si edi-kakvo si. Ti estestveno izob6to ne o4akva6 ne6tata da sa gotovi v tozi srok. Slujitelqt se s4upva ot ba4kane, po mnogo proekti...

• 11:24 на 20.09.2005
    Анонимен потребител

EX

162

До

Е, блазе ти, че вече си се измъкнал и никой от изброените начини за тормоз не се прилага в новата ти фирма!

• 12:30 на 20.09.2005
    Анонимен потребител

ЕХ

163

до

що не поискаш от този дето те гърби да ти даде указания и писмени разпореждания как и до кога да се свърши дадения проект. така ще имаш някакво официално оправдание да не работиш по другите си проекти докато не завършиш "най-важния" ;-)

• 12:31 на 20.09.2005
    Анонимен потребител

Ender

164

Za !!!

Blagodaria za dobrite dumi, !!!. Staraem se da sme polezni. Za Melexis vinagi! Shtom FCH e veche tuk, se nalaga pak da pisha. FCH tvardi, che po rast na zaplatite Melexis e mnogo dobre i e po-dobre ot AMIS - BG. Da, tia e absoliutno prava! Perfectna igra na dumi! Ne sluchaino tia e na tazi pozicia! OBACHE: Abstrahirame se ot fakta, che neinite danni sa za Melexis izobshto, taka che moje BE site da e s mnogo uvelicheni zaplati, a BG - ne. No tia e prava dori samo sravniavaiki rasta na zaplatite v Melexis - BG i AMIS - BG. ZASHTOTO: I taka, pak vadim bakalskia tefter. Ako edna zaplata v Melexis BG e primerno 200 EUR i se uvelichi s 10% (20 EUR), to tova e uvelichenie 10 %. Ako edna zaplata v AMIS BG e primerno 1000 EUR i prez parvata godina ne se uvelichi izobshto (firmata e na edna godina i kato vsiaka nova firma, ne e na pechalba), to tova e 0 % rastej na zaplatite. I taka, kolko pati rasteja na zaplatite v Melexis e po-goliam ot tozi v AMIS? 10 : 0 = bezkrainost (niamam...

• 00:45 на 21.09.2005
    Анонимен потребител

,,,

165

terms

Господа, достатъчно сте интелигентни за да разберете че сроковете се задават от клиентите. Е, колко от вас имат директна комуникация с тях? Или имате един буфер - обикновено книжен плъх от Белгия, който и хабер си няма за feasible terms. После се сърдите, че не можете да ги достигнете - да си свършите работата на време. Те ви пречат - шунтирай те ги по-добри инженери сте и трябва да се справите, ако не можете - затворете форума. 85% от мненията са ви, че не успявате със сроковете => два варианта или не ви бива (в което аз се съмнявам - мисля, че сте много добри) или не можете да се преборите да ис махнете буфера между вас и клиентите? Едно е ясно няма ръководител на компания, който да иска проектите да не се изпълняват на време - това винаги е в пъти по-скъпо отколкото да ви дадат премия (която могат и да не ви дадат понеже това ви е работата)за свършена навреме работа. Мислете и се борете, а не плювайте:-)

• 09:54 на 21.09.2005
    Анонимен потребител

EX

166

Do '''

Ti mai i ponqtie si nqma6 za kakvo govori6 ama dava6 syveti:)

• 10:53 на 21.09.2005
    Анонимен потребител

???

167

Срокове

..., работиш ли (или са работил) в Мелексис? Ако да - колко време и на колко разговори с клиенти (Бош, Денсо и т.н.) си присъствал, за да видиш как се задават срокове? За комуникация с клиентите посредници (почти) няма!!! Говоря за големите клиенти и поръчки. Лично се водят от Франсоас, Руди, Роже. Презентациите на готовите изделия или прототипите се правят само от няколко човека (в присъствието на някой от гореизброените), и никой друг (те се занимават само с това - работили са и в други конкурентни компании и познават техните изделия, говорят много езици и т.н.). При внедряване на продуктите при клиента, за проблемите отговаря "Customer support". Тук не става въпрос за държавно соц. предприятие, клиентите на което са в съседните градове, и ако само се докопаме до техните адреси и телефони, да шунтираме посредника. Или за амбулантна търговия по улиците с евтини азиатски дрункулки, и ако разберем "шефа" от кой склад в Илиянци ги взима "на тънкана", да го шунтираме. Тук информацията...

• 01:13 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

!!!

168

до всички от форума на MLX

Колеги, моля Ви пишете на кирилица!!! Половината от нас го правят което е добре, но ще е хубаво и другите да пишат на кирилица. Почти няма форум (явно този е изключение) където да не е забранено да се пише на латиница. Все пак невярвам някой от нас да няма кирилица на компютъра си. Благодаря Ви!

• 01:28 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

!!!

169

за ,,,

брато, ти не си в час!

• 10:56 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

cmos

170

za !!!

Niakoi niamame kirilica - pishem v rabotno vreme. Haide da ne izdrebniavame.

• 12:01 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

booster

171

плаващо работно време

Да, и според мен много добре си е с плаващо работно време -> голям + е (обаче за операторите не важи...) и съм "ЗА" да си остане така.

• 14:55 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

cmos

172

flex time

99% ot IC firmite sa na flex time v proektantskite otdeli.

• 20:15 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

===

173

===

===

• 23:51 на 23.09.2005
    Анонимен потребител

!!!

174

za cmos

ако нямате, тогава може. Ако имате и не я използвате не е оправдано

• 00:58 на 24.09.2005
    Анонимен потребител

...сплескан

175

cmos

Ти пък кво работиш по празниците?!?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com