Форум

Търсене за Търсене

работа в нап

• 14:42 на 17.11.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

камен

1

имам възможност да се явя на тест за работа в НАП, но не знам изобщо нищо за заплащането там, за работата и въобще какви идеи за развитие има там, трудно е да се прецени без да имаш инфо за това, ако някой желяе да сподели отворен съм за разговор на темата

• 16:29 на 17.11.2007
    Анонимен потребител

бивш Инспектор

2

?

Какво по-точно те интересува и най-важното за каква позиция кандидатстваш?В момента масово тече кампания за привличане на млади икономисти без опит за отдел Обслужване и Контрол-ако е по-тази програма не очаквай кой знае какво заплащане (но все пак и 300лв. са си пари зависи в кой край на страната си).Успех на теста и интервюто

• 19:39 на 17.11.2007
    Анонимен потребител

камен

3

точно за такива места става въпрос, не ми е ясно в Контрол какво точно се работи и понеже имам известен опит като икономист трябва да реша дали си струва, ако чистата сума на заплата е 300лв. без възможност да се повиши в необозримото бъдеще просто няма да се справя

• 12:34 на 18.11.2007
    Анонимен потребител

от бивш служител в нап

4

РАБОТА В НАП

Почти 10 години изкарах там.Да, работата за начинаещ е интересна- можеш да научиш много, но в последните години нещата са трагедия...Хората си напускат / с основание/, но на свободните позиции не се назначават нови. Обемът на работа на сектор "Обслужване" е много голям. Връзкарството и родствените връзки са на първо място. Нямаш ли ги ще вършиш много, но ще получиш дори и по-малко от колегата.Разликата идва от т.н. ДМС-допълнително материално стимулиране, което е на 3 месеца.Заплатите действително са около 300-330 чисто, но злобата, напрежението и липсата на възможност да се развиваш са нетърпими. Правят се вътрешни конкурси за назначаване на старши, главен и т.н. издигане в йерархията, но предварително началниците знаят кой ще бъде повишен- говоря за провинцията- в София не зная как е. Тъй че, ако избереш да работиш в такава атмосфера, за малко пари и никакво уважение пожелавам ти късмет.

• 16:10 на 18.11.2007
    Анонимен потребител

камен

5

РАБОТА В НАП

в момента работя за малко пари, но имам много свободно време - какъв избор да направя. Единствената причина поради която си струва да отида е ако за кратко време науча много и професионално се развивам, за това ми е основния въпрос, това ДМС на два три месеца 200-300лв ли е или по-малко

• 11:32 на 19.11.2007
    Анонимен потребител

камен

6

РАБОТА В НАП

хайде никой ли не работи в нап, включете се моля Ви

• 16:15 на 19.11.2007
    Анонимен потребител

от бивш служител в нап

7

РАБОТА В НАП

Първо- за кратко време не можеш да научиш много-минимум ще ти трябват 6-7 месеца/както навсякъде почти/.Второ- ще се развиеш професионално ако започнеш да се занимаваш усилено със счетоводство, защото да работиш в НАП не е еравнозначно на добър счетоводител.Преди около 11 години последното твърдение беше на 90 % вярно, защото след като влезеш в редиците на т.н. данъчни работиш няколко месеца в прием на декларации, след което преминаваш към екип от ревизьори, с който се движиш постоянно и едва след няколко месеца имаш самостоятелна проверка.Всичко това няма абсолютно нищо с действителността сега. В ревизиите се назначават "наши хора", защото те винаги имат право да кръшнат и да са винаги "на проверка". За някои от тях работния ден може и да 4-5 часа, но тава е тема на друг разговор.
    Трето- за ДМС-то винаги е различно, защото е пряко обвързано с приходите, които различната дирекция е внесла от разкрити осигуровки, данъци и т.н.Но бъди спокоен 300 лв. на 3...

Прочитане на целия коментар

• 19:32 на 20.11.2007
    Анонимен потребител

камен

8

РАБОТА В НАП

явих се на теста, нищо особено не е.
    последва интервю, е там вече не знам, питат, разпитват, дават казуси, но като че ли предварително са наясно кой какво и как
    и между другото имаше доста служители на нап, които се явяват, а уж е външен подбор, е хайде и благодарско на биншия служител

• 12:43 на 21.11.2007
    Анонимен потребител

Мара

9

Инфо за НАП

И аз се явих на тест, но интервюто ще бъде след ден(определено имаше работещи в НАП)
    На събеседването споменават ли нещо за заплащане,договор с изпитателен срок, работно време и т.н.?И в какъв срок става ясно кой са избраните кандидати за работа?Благодаря и успех на всички.

• 13:39 на 22.11.2007
    Анонимен потребител

Калин

10

?Публичен изпълнител?

Някой може ли да даде малко инфо за позицията Публичен изпълнител отдел Събиране-задължения, възможности за трупане на опит и развитие, възнаграждение (13-та заплата?) и въобще всяка информация ще ми бъде полезна.Благодаря.Успешен ден.

• 15:04 на 23.11.2007
    Анонимен потребител

АЯ

11

До Мара

Нямам идея защо интервюто Ви ще бъде след ден- много кандидати или...., но на интервю-събеседване поставят множество въпроси свързани с данъчното и осигурително законодателство (ЗДДС,ЗКПО, ЗДДФЛ, КСО, ЗЗО, ДОПК, ГПК, и множество Наредби),До колкото знам не става въпрос за договор, заплащане и т.н.,на този етап се търси подходящия кандидат и след това вече на финалното интервю ти съобщават параметрите по договора.Успех.

• 15:28 на 05.01.2008
    Анонимен потребител

камен

12

е реших се и започнах работа за зло или добро все още не знам. Напуснах, назначиха ме и т.н. От тук нататък ще видим, ако има някой друг желаещ да сподели впечатления от работата си насреща съм

• 16:03 на 20.01.2008
    Анонимен потребител

миа

13

работа в нап

може ли някой да ми даде съвет и да ми обясни как протича интервю- събеседването

• 17:02 на 20.01.2008
    Анонимен потребител

Ятак

14

Интервю-събеседване в НАП

Предполагам кандадатстваш в София и не мога да ти дам точна информация за интервюто което се провежда там,но мога да помогна с инфо за това в провинцията (преди известно време се явих).Подобно на теста и на интервюто се разискват въпроси свързани с данъчното и осигурително право- ДОПК,ЗАНН, ЗДДФЛ, ЗКПО, ЗДДС,ЗСч, и т.н.Мен лично ме поразпитаха и за фискалните устройства -Наредба Н-18, за патентния данък, за мнението ми за плоския данък и отражението му върху бюджета и т.н.Искрено се радвам, че издържах и ме поканиха на работа.Мога да кажа, че бях предубеден (в форумите се излива само негативизъм),но установих че нещата не стоят точно така и виждам че НАП се развива.Успех на всички млади хора решили да опитат да работят в НАП.Дано да сме се повече за да разчупим стереотипа, че в НАП работят само "стари бабички, нямащи понятие от финанси и счетоводство".

• 22:28 на 20.01.2008
    Анонимен потребител

миа

15

Благодаря ти много,аз се притеснявам ,но се надявам всичко да мине добре.

• 13:46 на 14.05.2008
    Анонимен потребител

кандидат служителка

16

нап

кажете какъв е теста,даите въпросите

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com