Форум

Търсене за Търсене

АДРЕС Недвижими имоти - НЕПРОФЕСИОНАЛИСТИ

• 10:13 на 23.07.2008
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Димитър Христев

1

Искам да разкажа на повече хора за кратките си бизнес отношения с Адрес Недвижими имоти, за да предпазя други хора да се подлъгват по обещанията и бизнес възможностите, които уж предлага тази агенция.
    Преди малко повече от 2 месеца започнахме преговори с Адрес за купуване от нас на франчайзинг правата за региона на Кърджали. През този период преговаряхме с тях, правихме бизнес планове, разглеждахме договори и договаряхме условия на работа. Знаехме, че се "състезаваме" с още една компания за недвижими имоти за този регион.
    Финалният етап от надпреварата щеше да бъде среща с г-жа Катя Ценова - Управляващ съдружник на Адрес.
    За срещата се подготвихме с бизнес план, стратегия и бяхме силно амбицирани да спечелим тези права. 15 минути преди срещата говорихме още веднъж с Регионалния им отговорник за следващите стъпки в Кърджали - одобрение на офис, наемане на хора и конкретни стъпки при стартиране.
    Г-жа Ценова закъсня за срещата с повече от 30...

Прочитане на целия коментар

• 11:05 на 23.07.2008
    Анонимен потребител

адресанта

2

дребните олигарси

Легендата на дребното олигарсче: Тръгнал от банички и сандвичи и стигнал.... до под кривата круша. Това е т.нар. собственик на това кухо създание Адрес недвижими имоти. Вижте какво става с персонала в тази и производните й фирми-постоянно и огромно текучество. А знаете ли, че тези хорица от Адреса в продължение на много години подписваха с новоназначаните договори за обучение-за да не плащат осигуровки. И това е обществена тайна, но някой от инспекцията по труда да ги е проверил и санкционирал? Не.

• 11:40 на 23.07.2008
    Анонимен потребител

agree

3

address

Да, посоченото по-горе ми звучи напълно правдоподобно, с оглед на работещите в тази псевдо-организация.

Колкото до нейната секретарка - тя и е роднина, така че не се учудвай.

Моят съвет също е по възможност да си нямате работа с тази фирма, за каквото и да било. Сигурно е, че няма да останете доволни. А и как да стане, след като служителите (на всички нива)са от малоумник нагоре.

• 14:38 на 23.07.2008
    Анонимен потребител

познато

4

звучи познато

Много се радвам че Адрес биват разобличавани.Ние в гилдията си ги знаем много добре какви са,лошото е че обикновените хора и най-вече клиентите не го знаят и продължават да се подлъгват по излъскания им имидж.Всичко от казаното по-горе е вярно-и за текучеството,и за шуробаджанащината,и за пълната липса на професионализъм,и за трудовите договори!Много съжалявам между другото че любимия ми вестник дава трибуна на Катето Ценова почти всяка седмица и с умисъл или не спомага за "доизлъскването" на имиджа на мошеническата им фирма!

• 08:56 на 24.07.2008
    Анонимен потребител

Партньор на АДРЕС

5

Моето мнение за АДРЕС

Поздравления на този, който е отворил тази тема.
    Агенцията ми в момента е партньор на Адрес и много съжаляваме. След като ни прибраха парите за таксата, се появяват при нас като Халеевата комета (веднъж на 86 години) :-) Чуваме се със сигурност, когато трябва да си плащаме вноските.
    А бяха големи обещания - марка, подкрепа, бизнес планове.
    ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
    Не се подлъгвайте хора, има далеч по-читави агенции, на които да бъдете франчайзинг партньор!

• 10:10 на 24.07.2008
    Анонимен потребител

адресанта

6

луди ли сте хора

Хора, вие докъде сте стигнали? За да даваш франчайз трябва да имаш ноу-хау. Вие не проучвате ли предварително партньорите си? Потърсете финансова информация за тях, поровете се в интернет и публикации, за да разберете огромното разминаване между думи и действия. Шарани:))) Защо не сте отишли в съдебния регистър, за да се поровите във всякаквите форми на регистрация и пререгистрация. Мислете.

• 11:32 на 28.07.2008
    Анонимен потребител

Настоящ служител

7

Мнение за АДРЕС

Хора, вие луди ли сте? Адрес не могат да управляват собствените си кантори, а са тръгнали да продават франчайзинг права?!
    Трябва да си луд да им платиш каквато и да било сума - това значи че си купуваш обещания и нищо като знания

• 23:12 на 28.07.2008
    Анонимен потребител

бивш служител

8

за Адрес и Кредит Център

не само, че Адрес не става за нищо, но и фирмите в холдинга не са читави. Една от тях е Кредит Център, с ръководител Тихомир Тошев, който е крайно некомпетентен. До като имат такива мениджъри работата им непрекъснато ще е зле. Поддържат илюзорен имидж на водещи фирми, но реалността е съвсем друга. Огромното текучество и в двете фирми, и неспособността им да задържат квалифицирани кадри говори много.

• 12:57 на 29.07.2008
    Анонимен потребител

адресанта

9

какво става с проекта им до Кемпински

Какво става с проекта за строеж на луксозни жилища до хотел Кемпински?

• 14:29 на 29.07.2008
    Анонимен потребител

VDV

10

ha

Адрес освен, че не са коректни към партньорите си, са некоректни и към клиентите си, от опит знам че слагат надценка на имотите които продават с около 4, 5 хил евро, на скоро един приятел даде на тях да му продават апартамента, с триста мъки го убедиха да го пусне на 70 000 защото му казаха че сумата която той бе обявил (73000) била твърде висока, след един ден той отвори техния сайт, и видя че апартамента му е обявен на 75000Е :) е това ако не е безочливост и наглост не знам.. не забравяйте че в случай някой реши да купи апартамента му, той дължи и комисионна на агенцията която е около 3,4 % :) значи излиза че от една такава сделка Адрес дърпат рязко в живота. Не забравяйте че вече има агенции които работят без комисионна.

• 21:51 на 29.07.2008
    Анонимен потребител

адресанта

11

В офиса им навсякъде има наблюдение и подслушване. Даже и в килийките на партера за срещи.

• 22:15 на 29.07.2008
    Анонимен потребител

anyone

12

haha

ти сериозно ли си мислиш, че има агенции, които работят без комисионна? това, че те така казват, не означава, че е задължително така.

• 10:30 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

VDV

13

Ha

Да сериозно го мисля и съм сигурен, че е така, има една фирма (няма да казвам коя да не правя реклама) която посредничи на един мой приятел за закупуването на жилище, на цената на строителя, в сайта на строителя цените бяха същите каквито ги бяха обявили и агенцията, и наистина не платиха комисионна на агенцията. След това той препорача тази агенция на друг негов приятел, и мисля че и той си купи от тях. Не мисля че тази услуга която извършват агенциите, наистина струва 6,7 хиляди евро.

• 10:59 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

Реалист

14

Комисионна - до VDV

Човече, не бъди наивен.
    Агенциите получават отстъпка от строителните фирми. Реално цените, обявени от строителя съвпадат с тези на агенцията, но последната има отстъпка, от която реално печели.
    Никой няма да работи за слава!!

• 11:06 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

да

15

да

да, предполагам че е така, но ме учудва факта че има и такива фирми, които се задоволяват само с комисионната която им дава строителя. Докато фирми като адрес, слагат надценка на цената, взимат комисионна от строителя, взимат и от клиента. И сигурно така ще правят докато има хора които им се доверяват, просто защото името им работи за тях.

• 11:26 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

Реалист

16

комисионни

Предполагам, че не се занимаваш със собствен бизнес.
    Там се опитваш да спечелиш от всичко.

Според дебелите книги за маркетинг - ЦЕНАТА НА ЕДИН ПРОДУКТ Е ТАЗИ, КОЯТО СА ГОТОВИ ДА ПЛАТЯТ КЛИЕНТИТЕ

• 11:36 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

да

17

да

Не не се занимавам със собствен бизнес, гледам от страната на клиентите, и ми е болно че плащат цена за услуга която струва дълеч по-малко.

• 15:50 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

gg

18

m daa

Работих наскоро с Адрес, тотални некадърници и неграмотници. Абсолютна липса на професионализъм, дадох им да ми продават апартамент, завишиха ми цената с 25% и разбира се не можаха да го продадат 6 месеца, обвиниха ме че аз съм бил сложил нереална цена, затова те не можели да го продадат. Нагли и безочливи, лъжат, като ненормални, накрая за капак се опитваха да ми пробутат на безумна цена скосен апартамент за една камара пари, опитвайки се да ме убедят каква инвестиция било, просто останах втрещен от наглоста и простотията им и неадекватните им реакции.
    Брокерите им са под всякаква критика, некомпетентни и лъжливи. Не мога да разбера как въобще продават нещо??

• 15:54 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

gg

19

ha

гг продават човече, продават и то много. Просто защото всеки като теб, отива при тях, и после се жалва, само че тях не ги бърка дали ще се жалваш после или не, те вече са си изкарали някой лев от теб, и просто чакат следващия. Това е типичен пример когато в един бизнес името ти работи вместо теб.

• 16:00 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

gg

20

dA DE

Не се жалвам, споделям опит, при това отрицателен. Бях подведен от гръмкото име на великата фирма. Не съм им дал един лев, нищо не изкараха от мен. Защото нищо не можаха да продадат, за да им дам комисионна. Аз си го продадох сам имота накрая, като разбра 4е съм го продал, брокерката се счупи да ми звъни с дървени оферти за много пари. Много се забавлявах накрая на напъните и да ме завлече в скосен апартамент без акт 16 от две години, над шумна печатница на изключителна цена.

• 16:23 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

аз

21

A

Аз съм чувала също така, че при тях има много голямо текучество, и постоянно търсят брокери, като гледам по горните коментари силно се съмнявам да предлагат някакво обучение на новодошлите, така че нищо чудно услугата която предлагат да е под всякаква критика.

• 17:01 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

cathrine

22

address

какво, какво? продават много ли? ти на кой свят живееш?

в администрацията им са тотални некадърници - за повече инфо, може да им видиш лицата в сайта, там ги има.

колкото до брокерите - събирани от кол и въже, коментарът е излишен.

• 17:13 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

DO CATHRINE

23

A?

май пък не продават а? те ако не продаваха нямаше все още да са "голямо име" и от давна нямаше да ги има .
    а това че са некадърници и непрофесионалисти не означава че не продават. Мога да ти кажа със сигурност че всяка трета продажба на имот в БГ минава през тях..

• 21:46 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

адресанта

24

адресчето

Какво искате от клетите брокерчета? какъвто собственика и изп. директор, такива и те милите. Въпрос на прецакване. Но, това което е в момента, не значи и че ще бъде занапред. Знаете ли какво е пошлото? Че такива анонимници като момчето с баничките държи двайсетина човека без принципи с високи заплати и те лъжат на поразия-и клиенти и служители.

• 23:48 на 30.07.2008
    Анонимен потребител

cathrine

25

addr

всяка трета продажба на имот в БГ минава през тях?

имам две предложения за теб:

1) смени си дилъра на дрога
    2) пробвай се в шоубизнеса

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Платена публикация

GLOBUL – Да поговорим за бъдещето!

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com