Форум

Търсене за Търсене

Коректни работодатели

• 17:21 на 30.10.2008
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Styx

1

Уважаеми читатели и писатели,
    не е ли време най-после някой да напише нещо и за коректните работодатели в БГ. Има ли такива изобщо, може да ли да се цитират.

• 20:49 на 30.10.2008
    Анонимен потребител

Само споделям

2

Зависи какво разбираш под "коректен"

Ако имаш в предвид такъв, който спазва Кодекса на труда мога да ти дам за пример Мтел и Глобул (имай в предид, че не важи за всички отдели - примерно в магазините може да имаш 6-дневна раб. седмица и над 40 часа-седмично).

• 11:38 на 31.10.2008
    Анонимен потребител

ot edno vreme

3

korekten

Овергаз!!!

• 12:19 на 31.10.2008
    Анонимен потребител

seek

4

seek

в сенчестия бизнес са коректни

• 16:42 на 31.10.2008
    Анонимен потребител

kk

5

liebherr

Либхер

• 19:33 на 31.10.2008
    Анонимен потребител

757-200 SF

6

DHL

Повече от 5 години работих в DHL България и определено мога да кажа, че компанията заслужава водещо място в класацията за коректни работодатели.
    Осигуровки на пълната заплата, страхотен социален пакет, кадърен HR отдел, добронамерено отношение и материална база, която позволява на хората да си вършат работата добре.
    Разбира се, намират се и проблеми, както във всяка организация, в която работят повече от 2-ма души, но те са неизбежни.
    В момента компанията минава през труден етап в развитието си, но на фона на събитията в световната икономика, това е по-скоро нормалният ход на нещата. Вярвам, че скоро всичко ще отшуми.
    За мен DHL е много добър и коректен работодател.

• 15:39 на 05.11.2008
    Анонимен потребител

Styx

7

до 757-200 SF

Уважаеми, не съм бил там /ДЧЛ/, но имам приятел който е работил там и казва точно обратното; че е супер интригантска компания, всеки дебне и топи всеки и т.н. Удължиха му нарочно пробния период за да не му дадат първоначално договореното възнаграждение, както и други от тоя род и той човека се отказа. Оттогава не иска и да чуе за ДЧЛ. Дано да е така както ти казваш.

• 15:47 на 05.11.2008
    Преглед на профил
    8

HP

Аз бих добавила и ХП България! Осигуровки на ълна заплата, ваучери за храна, безплатно здравно осигуряване! Във всяка компания си има неразбории, но интригантсвото е част от персонала, а не от коректността на работодателя!

• 15:47 на 05.11.2008
    Преглед на профил
    9

HP

Аз бих добавила и ХП България! Осигуровки на пълна заплата, ваучери за храна, безплатно здравно осигуряване! Във всяка компания си има неразбории, но интригантсвото е част от персонала, а не от коректността на работодателя!

• 16:48 на 05.11.2008
    Анонимен потребител

STROITELEN RABOTNIK

10

NA STROEJA

АЗ РАБОТЯ КАТО ОБщ РАБОТНИК ОТ 1 ГОДИНА И МИ ДАВАТ ПО 60 ЛЕВА НА ДЕН И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН,НЯМАМ ВРЕМЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ИНТРИГИ И ДА СЕ ИЗДИГАМ В КАРИЕРАТА,ЗАшОТО АЗ ИСКАМ ПАРИ НЕ КАРИЕРА - СЪБОТА И НЕДЕЛЯ ЗАЛАГАМ НА МАчОВЕ И ГОРЕ ДОЛУ ВСЕ ЕДНО чЕ ЖИВЕЯ В АМЕРИКА - ИМАМ ПАРИ ДА ХАРчА КОЛКОТО СИ ИСКАМ

• 17:22 на 05.11.2008
    Анонимен потребител

anonimen

11

GLOBUL

аз мога да кажа, че Глобул е един от тези коректни работодатели-и искам да подчертая , че говоря за коректност, а не за личните отношения и проблемите между служители и ръководството на фирмата. Осигуряването е на пълна заплата, както би било редно да е навсякъде, възнагражденията се изплащат в срок, добър социален пакет.

• 19:19 на 05.11.2008
    Анонимен потребител

757-200 SF

12

до Styx

Мисля, че съм прекарал достатъчно дълго време в компанията, за да знам за какво говоря. Заставам твърдо зад думите си.
    Не зная какъв точно е бил случаят с твоя приятел. Ако знаех името на човека, може би щях да дам обективно мнение.
    DHL определено не е компания, която се "скръндзи" за заплати и допълнителни придобивки. Ако приходите за съответния месец/година са добри, всички служители го усещат, няма скрито-покрито.
    А иначе за интригантството и дебненето - ако някой може да назове една фирма, в която всеки един служител е супер готин човек, то нека сподели. Различни хора, различно възпитание, различни идеали, неизбежно е.

• 02:51 на 10.11.2008

Добри работодатели ....

Не е зле да има и тема за похвали, но на фона на масовото недоволство което се забелязва във форума, HP, DHL, Либхер и Овъргаз са нищожна част.
    Айде който има ЖЕЛАНИЕ да се напъне и да драсне по две-три изречения, които да ни запознаят с конкретия коректен работодател за който има информация.

Мерси предварително за информацията!

Само 7 милиона души имат щастието да живеят в България. Останалите нямат това щастие, но имат всичко останало:)

• 12:18 на 10.06.2009
    Анонимен потребител

Георги

14

Si-Comersial7 Най - добрите...

• 14:02 на 11.06.2009
    Анонимен потребител

екс работник

15

Аз също искам да ви кажа за 2 ф-ми Джи пойнт ООД и Джи пойнт плюс ООД определено мога да кажа, че компаниите заслужават водещо място в класацията за коректни работодатели. Добронамерено отношение от страна на колегите и шефовете, което позволява на хората да си вършат работата добре.

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com