Форум

Търсене за Търсене

za rabotaeu.com

• 22:20 на 04.12.2009
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Анонимен

251

"въздъх" ...

Лиензирани фирми за работа: http://heaven.bg/?page_id=909 . Не знам защо не четете и другите теми, за съжаление не сте нито първите, нито последните пострадали от лъскави обещания за чужбина...

Внимавайте хора, внимавайте. Много измамни фирми са от София, но явно възможността за бързи пари на чужд гръб блазни и хората от други градове :(

• 23:46 на 04.12.2009
    Преглед на профил
    252

Как може?!
    (Перипетии около едно кандидатстване за работа в чужбина)

2.06.2008

„Как може?!" - Това сякаш е най-употребяваната фраза от гражданите на нашата държава. Причините да я изречем, огорчени и ядосани, са безкрайно много - цифрата, която се мъдри върху фиша със заплатата, цената на хранителните продукти, мудността и некомпетентността на административните органи в страната, наглостта на шофьорите и какво ли още не.

Точно тази фраза, недоумяващи и сърдити, произнасяхме аз и годеникът ми, когато осъзнахме, че сме измамени по особено хитър начин от агенция за набиране на персонал за работа в чужбина.

Същата няма физически офис (агенцията - бел. ред.). С нея се свързвахме чрез интернет става дума за http://www.rabotaveu.com/ . Кандидатствахме за работа като аниматори в Швеция. Избрахме си тази страна, привлечени от високия стандарт,...

Прочитане на целия коментар

• 17:59 на 06.12.2009
    Анонимен потребител

Анонимен

253

Някой може ли да предложи някоя по коректна фирма предлагаща работа в чужбина?

• 16:56 на 04.03.2010
    Преглед на профил
    254

В подкрепа на № 254
    През 2008 година и аз се разделих с около 100 лв. за напълно непотребният ми превод на СВ на испански - ставаше въпрос за "осигурена" работа в хотел в Севиля - само дето там и хал хабер си нямаха, че си търсят служители!
    Искам да подчертая дебело - тази фирма само ще ви вземе парите за непотребни преводи, не й вярвайте и не си давайте левовете напразно!

I trust everyone. It's the devil inside them I don't trust.

• 12:32 на 06.03.2010
    Преглед на профил
    255

Много често се споменава във форумите, че пари за започване на работа не се изплащат от работник на посреднически фирми никъде в Европейския Съюз. Нека сега да седнеме и да обсъдиме по-задълбочено въпросът, защо българските фирми посредници и техните подставени лица, регистрирали посредническа дейност в чужбина (които може и да не са българи), искат пари, как и защо лъжат и защо остават ненаказани и имаме ли ние начин да се предпазиме и защитиме. За предпазването, всеки сам трябва да помисли и да реши на базата на прочетеното по-долу.

България е страна-членка и българските работници, работещи на територията на държави от EU имат същите права каквито имат работниците от тези държави. Явно е обаче че българските работници не се обезпечават предварително, как, по-какъв начин и къде да си потърсят правата, а слушат какво ги лъжат посредниците...... Първото необходимо условие, преди да решиме да работиме навън е, да се разбере какви синдикати има в набелязаната държава,...

• 19:15 на 17.05.2010

До Дейна,
    Да,аз също получил това съобщение по пощата,въпреки че не съм кандидатствала за работа в чужбина.Бях направо втрещена.На мен също ми е много странно,от къде са се сдобили с моето СВ?

• 21:41 на 06.06.2010
    Преглед на профил

nbr

257

Здравейте, колеги!
    Искам да ви благодаря за мненията в тази тема. Днес(неделя) в 02.30ч. през нощта(!) получих следния мейл от въпросната фирма:

"Здравейте!

Имаме добра новина!
    При последните няколко дни ние проведохме серия от разговори с няколко различни работодатели, които в пълна степен отговаряха на предварително зададените параметри - държава, професия (длъжност) и заплащане, съответстващо на средното за страната за този вид работа.

Добрата новина е, че успяхме да осигурим работодател, който в момента очаква Вашите документи. Работодателят е предварително информиран, че Вие сте български гражданин. Предоставен ни е списък с необходимите документи, които да придружават Вашата кандидатура.

Документите не са сложни и могат бързо да бъдат подготвени и предоставени на работодателя. При положително развитие, ние ще трябва ускорено да се справим с оставащите административни процедури, тъй като...

• 21:41 на 27.07.2010

малеее, защо непогледнах два дена по рано този сайт . Мога да кажа, че и аз съм следващия шаран, който с е вързал на тези мошеници . Изгорях с 86 лв , явно. Сега ще има да чакам потвърждение от чуждестрания работодател да видим колко време :-) . Иначе явно схемата от преди 2 години и тази година е една и съща. Абсолютно идентични начални имейли , всичко е едно също . И направо се учудвам , как така никой за толкова време не е успял даги усъди , а съм сигурен че този форум , както и повечето ужулини хора са подавали жалби към полицията относно тази фирма .

• 15:33 на 30.07.2010
    Преглед на профил
    259

Тъкмо броех 86лв и тръгвах към банката и хоп... форума.. БРАВО. разминах се само с 2 телефонни разговора. омръзна ми от измамници

• 11:42 на 10.08.2010
    Преглед на профил
    260

bravo na 257 eto tova triabvashe da se kaje che sme jiteli na evropa kato vsichki i imame tehnite prava

• 18:42 на 30.08.2010

Здравеите на всички които видяха че тези са големи Педерасти Пловдивски. Моят случаи е следния: не помния кога но маи сам попалнил некво си запитване или тест за мене и моите способности .......дъра бъра !!!! И така един ден се прибирам в къщи и отварям пощата си и гледам писамце от екипа на Работа в Европа !!! Така както се досещате мноооого мили приказки в Писмото и после още повече по телефона : ИМАТЕ РАБОТА В ИРЛАНДИЯ МИ казва Господин Педал Педалов. :) !!! И ми препорачва фирма за преводи в Пловдив -Експрес траншлеишънс.
    Така те ми отговариат че трябва да пратия 86 лева некав си там ИБН номер в пловдив и така. Ок викам аз и почвам да проверявам в нета каква е тази фирма и виждам Коментарите на тези така добри хорица които са ги оставили във Форума. И естественно си казвам ебаси маиката пак некви долни Тъпаци !!! Измамници са тия хора !!! Внимаваите с такива !!! А и може да се подават сигнали за тяхна деиност на тел. 166 или в наи близкото МВР. Благодария на Всички за...

• 22:33 на 30.08.2010

И аз не съм си пускала документи при тях,нито си спомням да съм отваряла техен сайт.Въпреки това получих мейл,че вече ми е намерена работа и работодателят само чака моето потвърждение и известна сумичка.Но в мейла не се споменаваше името ми,нито друга информация за мен...И така няколко писма.
    Оба1е....чета и не мога да проумея-защо и как се допуска от толкова години едни и същи хора да мамят безнаказано.Това може да се случи само в нашата мила родина.Ми...то най-вероятно тия едни и същи хора,са наши депутатчета мазни долни боклуци.КАК НЕ ВИ Е СРАМ...

Където има кокошки, там има и лисица, а 80% от хитростта на лисицата се дължи на глупостта на кокошките.

• 12:35 на 31.08.2010
    Преглед на профил
    263

Благодаря на всички за една бройка щах да изгоря,тъкмо се канех да им званна ама няма аман от измамници.

• 17:51 на 03.09.2010
    Преглед на профил
    264

Здравейте на всички!
    Да сте живи и здрави, мили хора! Благодарна съм на всички, които са писали коментари за rabotaeu.com. От два дни " летят" имейли с предложения към мен. Няма да пиша какви :)). Абсолютно еднакви с всички, които изчетох тук. Действително схемата е еднаква... докато те " зарибят". Да, вярно е, че искам да работя в чужбина. Но аз съм човек, на който най-добрият му приятел е КОМПЮТЪРА :)))! Наистина са измамници! Дано повече хора да четат, преди да предприемат каквото и да било с тях.

• 12:12 на 10.09.2010
    Преглед на профил
    265

Здравейте Приятели!
    Внимателно изчетох всичките 264 коментара - 11 страници по темата и от СЪРЦЕ ВИ БЛАГОДАРЯ, че ми отворихте очите и така да се каже ме "приземихте" от облаците!!!!
    Тази сутрин на 9 септември вече 2010 г. бях готова да преведа сумата по банковата сметка за обработката на документи 86 лв за мен и съпруга ми, по толкова на човек. Нарочно пиша датата, тъй като виждам коментарии с дати далеч назад във времето и с по-големи суми от 86 лв.Значи те си мошенничат от 10-12 г.
    Докъто си пиех кафето и чаках да отвори банката съпруга ми каха "хайде да потърсим отзиви", мен това даже ме подразни и го упрекнах, че е толкова мнителен, но все пак потърсихме и Слава Богу!
    Естествено няма да внеса парите, но снощи изпратих на посочения ел.адрес всичките си документи - диплома и допълнителни сертификати. Лошото е, че в дипломата ми има моето ЕГН , дали няма да ми препишат някой кредит или нещо подобно.За това изчетох всички...

• 17:40 на 13.09.2010
    Преглед на профил
    266

Да... всичко е вярно, което е изписано по тези страници... Както и, че много хора само им се заканват на мошениците...Мисля си как ли ще се чувстват пред камерите на някоя телевизия и дали и след това ще продължат с такава дейност ??? Все нещо трябва да се случи..

• 21:06 на 13.09.2010
    Преглед на профил
    267

Здравейте,
    благодаря на всички, които споделят своите впечатления, защото аз щях да бъда една от жертвите на тази фирма. Препратиха ме към агенция Е Tранслейшън ЕООД, с която изглежда работят. След като ми изпратиха мейл, в който са ми намерили работа, почти за един ден, аз им онговорих, че моите планове за заминаване са след 2 месеца и да замразят кандидатурата ми. Но, изглежда не се отказват лесно, защото започнаха да ме бомбандират с мейли да побързам с изпращането на документите, за да си запазя кандидатрата. И въпреки че им обясних, че нямам готовност да платя документите на агенцията сега, те отново настояват, че мястото ми се пази. Решавайки да проверя агенцията в интернет, попаднах на Вашите коментари и съм благодарна, че попаднах на Вас, тъй като бях планирала утре да им преведа парите. Явно са поредните измамници, за които няма наказание!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 19:19 на 09.10.2010

Здравейте!Незнам дали не съм поредния шаран на въдицата,но и аз попаднах на тази фирма.намериха ми работа в италия казаха че трябват документи и трябва да изпратя 85 лв.за превод.Все още чакам отговор от работодателя в Италия .Незнам какво ще стане ,но пазя всички документи и съм готова да съдействам на господари на ефира ако се наложи за да се спрат тези измамници,Ако има съгласни с мин и са пострадали по някъкъв начин може да ми пишат.

• 14:00 на 11.10.2010
    Преглед на профил
    269

Изчетох доста от целия форум.Явно доста "работодатели"са намерили начин за лесна печалба.И аз като много други ще кажа-добре,че попаднах на този форум.Ето и кратката ми история с тази фирма.

Luksozni rechni kruizni korabi po r.Dunav –

Zdraveite!

Ima svobodna rabotna pozicia pri evropeiski rabotodatel prednaznachena za vas!

Molia, svarjete se s ekipa na telefonite – 032/ 588 720 – 0889/ 103 669 za poveche podrobnosti po otnoshenie na

Rabotni pozicii,chasovi stavki I srokove za podavane na dokumenti!

Napomniame vi, che rabotnite uslovia sa svobodni za edin opredelen srok ot vreme!

S uvajenie ; Otdel Posrednicheski www.rabotaveu.com
    Това беше първото писмо.Ето я и страхотната оферта за работа

Заплащането е...

• 16:25 на 11.10.2010
    Преглед на профил
    270

до
    evtihiq81
    здравей, от няколко дни получавам е малл от същата фирма.днес са ми изпратили телефонни номера за връска с тях и така ми се искаше да им звънна защото отдавна ми се иска да изляза да работя в чужбина но уви.Ще продължавам с търсенето на поне една коректна фирма която намира работа в чужбина.а такива хубави писма пишат иначе само остава да сложат и някой линк към форум дето ги описва колко са печени.отново благодаря на всички форумци за споделените мнения,спестихте ми доста нерви

• 13:15 на 12.10.2010
    Преглед на профил
    271

до никибо

Да,офертите имнаистина са невероятни.Само като ми казаха,че всеки петък ще ми превждат по 600 евро....
    иииииивече в мислите си запонах да правя планове как ще ги харча.Ама хич не ми мина през ума,че заплатат за месеца идва някак си нереална и доста пресилена-2400 евро чисти за месец....
    Използват това,че хората са изнервени от безработица и безпаричие и някак си не мислят реално за нещата,а толкова жадуват за работа и независимост,че са готови да вземат дори и назаем,за да заминат.
    Наистина са изпечени мошеници и използват психо атака....все някой ще се върже...и хоп 86 левчета без много труд.
    Вече незнамна кого да се доверя...сега в мейла си имам друга фирма с по-реално предложение,но не мога да се реша да им се обадя...
    А искам да замина и да работя ,а не да лъжа и да ме лъжат и то надребно...
    успех...

• 16:17 на 02.11.2010

Лелеле, и аз като повечето тук, кандидатствах в този сайт за работа.Ето резултата:
    "Пакетаж на поточна линия във фабрика за производство на шоколад, какао и сладкарски изделия
    Заплащането е 11/ 17 извънреден труд /час /чисто/, при 40-часова работна седмица с два почивни дни.
    Работодателят ви настанява и ви подсигурява храна по време на работа, за което не заплащате.
    Трудовият договор е шест месечен с клауза да бъда удължен + пълен пакет здравни и социални осигуровки.
    Като бонус към работните условия във вашият случай работодателят е посочил, че ви поема самолетният билет, като детайлите ще ви съобщи щом се свърже с вас. "
    До тук добре! Отивам днес в банката да плащам на Е Транслейшън и какво става, попълник си бланката, отивам на гишето и жената гледайки ме учудено ме пита: "Вие сигурна ли сте за тази фирма, проверихте ли я?", аз: "Амииии, не!" и жената ми обясни, че нейна колежка (др. служителка от същата...

• 13:20 на 12.11.2010
    Преглед на профил
    273

Здравейте
    Тази сутрин получих изненадващ мейл от добре известните ни герои.Не съм кандидатствал при тях.Но кандидатствах по обява в сайта 555.бг, като в обявата там изобщо несе споменава име на работодател :Последна дата на заминаване-28 ноември
    Без комисионни
    Предлагаме работа за общи работници в складове за мебели в Германия
    Изисквания:
    1.Възраст-до 55 години
    Необходими документи за кандидатстване
    1. Автобиография
    2. Актуална снимка
    Ние предлагаме:
    Безплатна застраховка
    Осигурена безплатна квартира
    Трудов договор и осигуровки
    Заплащане 1600 евро на месец
    Постоянна работа
    Кандидатите за работа си заплащат транспорта
    Пътува се групово
    Ако нашето предложение Ви интересува, моля, изпратете автобиография и актуална снимка на адрес: p1515@abv.bg
    Тази оферта за работа е валидна до 28...

• 12:47 на 26.12.2010
    Преглед на профил
    274

Здравейте и аз съм един..от измамените балъци! който се хвана на тяхната въдица!преди две седмици ми доди едно писмо от е-маил във койте пишеше че са ми търсили работа в чужбина а пък аз никога не бях се регистрирал в тяхния сайт,незнам от къде са намерили моята регистриация,след 3 дена получих друго писмо с поздравления че са ми намерили работа в една ШОКОЛАДОВА ФИРМА В ХОЛАНДИЯ и работодател който ще поеме самолетния билет,квартирата и храната!!!обадихм се по телефона бяха ,мого мили казаха че на седмица ще получавам 480евро събота и неделя 17евро на час(извънредно)и понеже във момента и съпругата ми и аз сме безработни се хванахме в тяхната въдица.офертата беше много съблазнителна и реших да не губя време и да и реших да се пробвам.Обадих се по телефона тя беше много мила исках информаци за фирмата адреса а тя ми дади свойто име и адресе и ми дади един е-маил и телефон 032991195 фирмата която ще ми направи документите,обадих се на тази фирма и тя искаше да внеса 86лв. и да и...

• 18:42 на 02.01.2011
    Преглед на профил
    275

Здравейте и от мен. Новата година започна с нов късмет. Получих потвърждение за намерено работно място в Австрия като строителен работник за работа по сглобяеми къщи с осигурено спане и превоз до обекта за 12 евро на час при 5 дневна работна седмица. Стори ми се много привлекателно и много подозрително, затова реших да проверя дали фирмата на Йордан Узунов е лицензирана за изпращане на работници в чужбина. Обадих се и на посочения телефон,на който отговаря г-н Василев 0889 103 669, който ме насочи към фирма Е Транслейшън за изготвяне на документите (032 991 195). Аз проявих желание да се срещнем лично, но ми беше отказано, защото политиката на фирмата е да се работи чрез интернет, което много ме озадачи. Попаднах на този форум и разбрах, че тази фирма е готова да получи златен скункс от Господари на Ефира за много умело мошенничество и измама на доверчиви и отчаяни хора. За щастие не продължих кореспонденцията си с тази фирма-фантом. Предлагам всички измамени да се обединят и да...

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com