Форум

Търсене за Търсене

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ

• 17:17 на 02.02.2005
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

1

Редовно преглеждам jobs.bg и попаднах на крайно интересна обява. Подадена от Мираж Консулт Ямбол. Аз не съм от там. Обадих се по телефона и ми обясниха че е най добре да отида лично при тях за да подам документи и да платя регистрационна такса от 15лв. Независимо че в моят град също има офис. Както и да е отидох. Явно много филми съм гледал за да си мисля, че ще ме посрещнат в модерен офис с приемна, любезни дами ще съберат от мен нужните данни и ще ми създадат досие. Оказа се мизерна стая в порутена къща, един компютър и телефон. Дамите любезно ( в рамките на гореспоменатите 15лв.) ми дадоха списък с документи 8 на брой които трябваше да попълня и изпратя за да ме впишат в базата си данни на 14 представителства из цялата страна. Изпълних указанията точно и по куриер изпратих всичко. Уведомиха ме с SMS по Интернет, че са получили пратката и до дни ще представят кандидатурата ми. Така минаха две седмици. Накрая естествено аз се обадих. Обясниха ми, че не съм одобрен по документи от...

Прочитане на целия коментар

• 14:27 на 10.02.2005
    Анонимен потребител

МБ

2

Мнение

Такова е положението с всички клонове на въпросната агенция в страната - ако си от Пловдив и се регистрираш в пловдивския им офис, не могат да ти търсят работа в София, примерно; трябва да си платиш за регистрация И в София!!! Което е странно - все пак са една фирма и би следвало да имат все някаква вътрешна координация...Но не е само при тях - абсолютно същото е положението и с трудова борса Зенит, от чиито псевдо консултанти от Шумен и Варна имам личен опит. А що се отнася до т.наречените офиси на агенциите за подбор на персонала - много филми си гледал наистина. И не само в Ямбол, ами навсякъде офисите им са такива - за пример офиса на Мираж във Варна - задимена стаичка на втория етаж в сграда почти пред разпадане...

• 12:06 на 11.02.2005

3

Коментарът беше изтрит от модераторите.

• 17:06 на 11.02.2005
    Анонимен потребител

Ана Василева

4

Мираж-Консулт

Кой казва, че офисът на Мираж -Варна е задимена стаичка?! Отидете на новия адрес на Агенцията на ул. Др Пюскюлиев 68/на Колхозния пазар/. И не споделям мнението, че ако си търсите работа в друг град, трябва да се регистрираш и там още веднъж. Това вероятно е мнение на някой, който или не си е прочел договора /защото аз си го четох внимателно/, или интелектуално не е на ниво, което да му позволи да вникне в съдържанието на любезните пояснения на дамите от Агенцията. И извинявайте, аз си намерих прекрасна работа с тяхна помощ! Предварително ме каниха на разговори, на които ме подготвиха за интервютата ми с предварителна информация и съвети за поведението ми по време на срещата със собствениците на фирмите. Успехи!

• 15:37 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

доволна клиентка

5

мираж консулт

Незнам от къде идва всичката тази злоба излята по адрес на съответната агенция?Аз съм техен клиент на който са успяли да намерят работа и то такава,която да ми носи удовлетворение и добри доходи.Но аз съм реалист човек с правилна самоприценка и знам до къде ми се простират възножностите и за какво работно място да кандидатствам.Съгласете се, че е доста трудно да се намери идеалната работа и това изисква време за което нямат вина служителите в посредническите агенций.

• 15:42 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Силвия Пенева

6

трудовата борса

Ако сте толкова квалифицирани,няма да е трудно да си намерите работа.Не обвинявайте за своите неуспехи другите и да търсите от тях отговорност.Посредниците Ви дават само още една възможност за намиране на работа,това не означава че изцяло трябва да чакате на тяхните предложения. Дерзайте нещастници.

• 15:55 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

7

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ Ямбол

Уважаеми колежки Ана Василева и доволна клиентка, искренно се радвам на вашето житейско щастие, да случите на "екип от професионалисти" коита са Ви канили на разговори, на които са Ви подготвили за интервютата Ви с предварителна информация и съвети за поведението Ви по време на срещата със собствениците на фирмите. Та нали и аз това очаквах от тях и именно за това платих 15лв. за регистрация, 10лв. транспортни разходи до тях и обратно и 5лв. за куриер по който пратих всички необходими документи. В замяна на това един SMS по Интернет и много здраве за напред. Така или иначе аз ще продължавам да бъда тяхната антиреклама до момента в който те не ме разубедят с адекватни действия от тяхна страна. А що се отнася до Вас, бъдете живи и здрави и се радвайте на късмета си защото се очертава, че това е твърде рядко срещан факт.

• 15:58 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

8

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ Ямбол

Що се отнася до тези които ме подкрепят - сърдечно благодаря. А на тези които все още не знаят бих казал - ЧЕТЕТЕ ЗА ДА ЗНАЕТЕ!

• 16:06 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

9

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ ЯМБОЛ

Уважаема Г-жо Пенева. Ако четете внимателно описанието на работния офис на гореспоменатата агенция, сама ще се убедите кои са нещастниците. А с вашето изказване и демонстрирано отношение сама доказвате мнението ни за Вас и Вашата фирма и напълно правдоподобно. Що се отнася до търсене на работа, аз вече си намерих. Не съм опрял до Вас и вашто некомпетентно обслужване. Много добре се чувствам но искам да информирам неосведомените някои истини в живота. Много здраве и на Вас.

• 17:19 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Симона

10

Ужилен от мръсниците

По-кротко бе човек,много си се разгорещил.Боклукът в случеят си ти,виж си само речникът.Трудно ще им е и на тях да ти помогнат.Та ти си отрепка,кой би те взел да работиш за него?

• 17:55 на 14.02.2005
    Анонимен потребител

Силвия Пенева

11

Крайно Разочарован

Незнам защо се изказвате за "Мираж", като моя фирма /Вашата фирма/,това че съм техен доволен клиент, не ме прави автоматично нейн собственик.Дано и аз да успея да развия толкова голяма фирма.

• 11:22 на 15.02.2005
    Анонимен потребител

Мила

12

Леле, леле.........

Симонче, погледни си правописа, душко...! Потрес!!! "Боклукът в случеят си ти,виж си само речникът." То бива престараване, ама чак пък толкова. Мъкааа, мъка!

• 12:30 на 15.02.2005
    Анонимен потребител

Петър Вълчев

13

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ

Случайно влизам в тази дискусия и искам да споделя своето мнение по въпроса. Аз съм клиент на Мираж от две години. С тяхна помощ започвах работа три пъти. В момента работя и съм доволен от работата си, която ми намериха. Ако имате добра представа какво искате да работите и какво можете и при Вас нещата ще се получат. На разочарования искам да кажа, че с този речник не само агенции, но никой не може да му помогне да започне работа.

• 12:41 на 15.02.2005
    Анонимен потребител

от АГЕНЦИЯТА

14

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ

НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ КЛИЕНТИ ДЪРЖИМ ДА ПОЯСНИМ, ЧЕ РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЕЗСРОЧНА И МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН ОФИС В СТРАНАТА, КАТО ПО ТОЗИ НАЧИН КЛИЕНТЪТ ИМА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ ПО ОБЯВЕНИТЕ СВОБОДНИ РАБОТНИ МЕСТА В ЦЯЛАТА СТРАНА!!!

• 13:07 на 15.02.2005
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

15

За Петър Вълчев

Уважаеми Г-н Вълчев. Това че, Вие се оказвате редовен клиент на НАПП не говори добре за Вас както и за агенцията. Както съм отбелязал вече във форума, със собствени сили си намерих работа и съм доволен от нея. Единственото което исках да разбера от вървящата дискусия е мнението на други клиенти на МИРАЖ КОНСУЛТ. Ако чете внимателно, ще установите, че единственото което съм посочил, са факти от срещата ми с тази институция в цитирано населено място, които всъщност не са рядко срещано явление в ежедневието ни. Що се отнася до моят речник, аз нямам каквито и да е претенции за правопис, тъй като в случая това е свободен разговор между случайни събеседници. Ако имате някакви забележки, добре е да бъдете по-кокретен, защото както добре знаете, всеки може да бълва общи приказки и неверни оценки. Между другото, ако това за речникът ми е било вярно, то тук е бил момента, професионалните специалисти в обсъжданата агенция да оцени фактите и да се произнесат така: Господине, с тези ТТ Данни и...

Прочитане на целия коментар

• 13:14 на 15.02.2005
    Анонимен потребител

Крайно Разочарован

16

АГЕНЦИЯТА

ПОСЛЕДНО, ИСКРЕНО БЛАГОДАРЯ ЗА СВОЕВРЕМЕННАТА НАМЕСА НА АГЕНЦИЯТА, ФАКТ КОЙТО МЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ДОСТАТЪЧНО УДОВОЛЕТВОРЕН ОТ ТОВА ЧЕ СЪМ ПРИВЛЯКЪЛ ТЯХНОТО СПЕЦИАЛНО ВНИМАНИЕ. ОЩЕ ВЕДНЪЖ ВСИЧКО ДОБРО ОТ МЕН.

• 18:07 на 18.02.2005
    Анонимен потребител

запознат с проблема

17

НАПП МИРАЖ КОНСУЛТ

Това е поредната "Агенция за подбор на персонал", на която Инспекция по труда не е наложила санкция и Агенция по заетостта не й е взела лиценза, поради незаконното взимане на такси (било за регистрация, било за обработка на документи), както и събиране на комисионна повече от 25%. Оставам с впечатлението, че озлоблението, настървението в събирането на парите на хората (все по-големи такси и комисионни), говори за някакъв сериозен проблем при тях. Какво ли ще правят, когато се забрани заплащането на услугата от търсещите работа лица?

• 22:59 на 03.04.2005
    Анонимен потребител

Хеопс

18

Новата пирамида

Може да си мислите, че пирамидите изчезнаха - да, ама не. Начинът на работа на тази агенция е познатият ни от близкото минало. Обявите са с многообещаващо съдържание и високи заплати и човек си казва "Какво пък някакви си 15 лв. - с тях и без тях" И след като за една обява се събират поне 100 кандидата може да си направите проста сметка. А сигурно от време на време има някой друг "щастливец", на когото са успели да намерят работа за 300 лв. например. В крайна сметка не е луд този дето яде баницата...

• 12:09 на 05.05.2005
    Анонимен потребител

tia

19

Dovolni ot Miraj-Blagoevgrad

Slu4i se taka 4e mi se naloki da se premestia v Blgr.Moiata priatel re6i da doide s men.Estestveno napusna starata si rabota, a nova v Blgr.niama6e.Slu4aino po neta vidiahme obiavi na Miraj.Naistina nakaraha ni da otidem, da dadem 15lv.(purvo si pomislih 4e pak niakoia lo6a 6ega), no horata se okazaha mnogo svestni.Razbraha 4e sme ot drug grad i ni urediha 2 interviuta o6te su6tia den!!! Ve4e sme v Blgr. i toi raboti vuv vtorata firma!Blagodaria im!

• 15:52 на 18.05.2005
    Анонимен потребител

HR

20

HR

Никоя уважаваща себе си Агенция не взима пари от търсещите работа.

• 10:04 на 24.05.2005
    Анонимен потребител

ФРТМититаки

21

Такса от 15 лв

Такса преди да е намерена работа е НЕЗАКОННА! НЕЗАКОННА Е! След намиране на работа може да се удържи до 20% от първата заплата, но предварително е ЗАБРАНЕНО! Вижте сайта на Националната агенция по заетостта! До гуша ми дойде от ИМЕКЯРСКИ агенци.15 лв... Някои даже ти искат и 3-5 лв за това, че са разговаряли с теб!

• 15:58 на 30.05.2005
    Анонимен потребител

аз

22

а

зна4и приятелката ми след като видя обява в jobs.bg отиде в мираж на интервю /уж/. Казали й да даде 15 лева да кажат коя е фирмата, за да може да иде на интервю.естествено ако аз бях там много щяха да ги сърбат аналните отверстия, ама тя възпитано им е казала, 4е няма да стане. да ама служителката е казала адреса на фирмата без името й, съответно отидохме дотам и видяхме коя е фирмата. след това в нета намерих мейла им и пратихме СВ та сега работи там:)) много съм доволен как ги прецаках даже и мейл им пратих да им е гадно. и само да ми падне възможност да ида до офиса им за някое интервю уж, какви тупалки ще ядат не е истина. айде успехи на вси4ки и умната, 4е големи копеленца има

• 12:43 на 13.07.2005
    Анонимен потребител

to4ka

23

мираж

адски тъпо е да кръстиш агенция за подбор на персонал - място, където хората отиват да търсят работа МИРАЖ. това ми напомня за една заложна къща на Раковска, която се казва ТИТАНИК.

• 09:37 на 15.07.2005
    Анонимен потребител

jeny

24

Miraj

Kum wsi4ko napisano moga da dobavq, 4e zaplatite, koito poso4vat ot Miraj sa golqma zabluba.Zavi6avat se 2 i po-ve4e puti. Preporu4vam na vsi4ki da ne pravqt gre6ka i da se zapisvat kum agenciqta. Osven tova i da ti predlojat ne6to, to ne otgovarq na kvalifikaciqta i iziskvaniqta. Namerih si sama hubava rabota i pojelavam na vsi4ki ostanali uspeh!

• 10:02 на 15.07.2005
    Анонимен потребител

точка

25

мираж

по въпросът с HR агенциите и заплатите, които обявяват аз пък се сблъсках с друго разминаване. намерих си работа чрез агенция, при която всички разходи по подбора на персонал са за сметка на работодателя. там работодателя плаща комисионната от 25% от първото месечно възнаграждение. вероятно за това те бяха обявили заплата три пъти по-малка, от тази, която беше посочена в трудовият ми договор. останах приятно изненадана, когато го подписаи и разбрах за какви пари всъщност става въпрос

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com