Форум

Търсене за Търсене

Психология...Работа?

• 18:02 на 17.03.2010
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Николай

1

Какви са перспективите за човек завършил психология?

• 09:28 на 13.04.2010
    Преглед на профил
    2

Интересно ми е защо никой не пише в тази тема. Няма ли завършващи или завършили психолози, които работят сериозно като такива? Ако има защо не споделите вашето мнение и опит по този въпрос? Ще бъде от полза за всички, които тепърва желаят да се занимават с тази наука. А може би липсата на активност в тази тема, за разлика от другите е показателна за отношението ни към тази професия - пълна липса на сериозност, подценяване и неглижираност?

• 21:53 на 13.04.2010

Само предполагам, че като са излезли на БГ трудовия пазар, след няколко седмици бъхтане, са откачили и те като потенцциалните си пациенти. да предположим, че намерят работа - клиенти за тях бол - вие досещате ли се, че тия клиенти са клиенти не от излишък на пари и време, а по-скоро от липсата на такива? Тогава и да им помогнеш - какво остава за теб - целувка по челото и ръкостискане?

bat Anguel.

• 23:07 на 13.04.2010

Интересно ми е защо никой не пише в тази тема. Няма ли завършващи или завършили психолози, които работят сериозно като такива
    ===================================================
    е какво да ти пиша ,ние ли сме виновни ,че някой си е избрал безперспективно образование ........ако беше миналата година бих го посъветвал да завърши ЧР,защото повечето завършили психология натам се насочват ,но в момента и ЧР голям бой ядът по форума и за тях няма "ляп" .....

• 10:21 на 14.04.2010
    Анонимен потребител

П

5

Психолозите се реализират във всички сектори на икономиката. Те работят в транспортния сектор, хотелиерската и ресторантьорската индустрия, телекомуникациите, сферата на услугите, сектора на недвижимите имоти и т.н. Те се реализират като шофьори, разносвачи на пици, администратори в хотели, продавачи в магазини за мобилни телефони, секретарки, брокери недвижими имоти, оператори в кол център и др.

• 21:47 на 27.04.2010
    Анонимен потребител

Raiakid

6

Здравейте!
    Аз съм завършила психология и се реализирам много добре. Работя като училищен психолог с деца с увреждания, като обществен възпитател на деца с противообществени прояви, работя по проекти и имам частен кабинет. За консултации към мен се обръщат и клиенти от остров Корфу и си плащат. Не живея и не работя в София, Пловдив или Варна и се чувствам супер. Имам три магистърски степени, две специализации и в момента уча трета. Обичам си професията и клиентите ми го усещат затова ме търсят.

• 09:27 на 28.04.2010
    Анонимен потребител

Н

7

До ном. 6.

" Работя като училищен психолог с деца с увреждания, като обществен възпитател на деца с противообществени прояви, работя по проекти и имам частен кабинет."

Училищен психолог: 350 лв на месец. Обществен възпитател: 150 лв на три месеца. Работа по проекти: евентуално от дъжд на вятър граждански договор за по 3 месеца, плащане - след 6 месеца. Частен кабинет: една четвърт от клиентите за наема на кабинета, една четвърт - за супервизия, енда четвърт си ги взел без да ти плащат от жал. И това ако си добър психолог и имаш клиенти - като Раякид.Това е едната перспектива.

Втора перспектива е социален работник. Заплащането е като при училищните психолози.

Друга перспектива е човешки ресурси, която е удовлетворяваща професия, ако случиш на организация. В тази професия има голямо приложение наученото по време на обучението по психология. В зависимост от личните ти качества можеш да се насочиш към подбор или тренинги. За тренинги, обаче,...

Прочитане на целия коментар

• 10:05 на 28.04.2010
    Анонимен потребител

-

8

"Друга перспектива е човешки ресурси, която е удовлетворяваща професия, ако случиш на организация. В тази професия има голямо приложение наученото по време на обучението по психология."

Не думай. Ако използваш 5% от наученото, пак добре.

• 11:11 на 28.04.2010
    Анонимен потребител

H

9

До 8

От личен опит ли го твърдиш?

• 13:35 на 28.04.2010

Мисля си, че най-обективен е Н - не че имам личен опит, но много кинижки съм чел и филми изгледал.

bat Anguel.

• 16:17 на 28.04.2010
    Анонимен потребител

-

11

до Н

Да.

• 17:06 на 28.04.2010
    Анонимен потребител

Н

12

11

Мерси, бат Ангеле :) Може ли така да ти кажа?

А за ном. 11 уточнявам, че всичко е въпрос на личен избор. Виждал съм и лекари, които не прилагат наученото, и счетоводители, които не различават актив от пасив, и какви ли не... Но когато през 90% от времето работиш с хора (а не с документи, машини, анализи и т.н.), няма как да не прилагаш наученото по психология. Пак ти се налага да работиш със "съпротиви", да разпознаваш ценности и нагласи, да хващаш ключови думи, абе всичко. А тренингът понякога е чиста проба групово психологическо консултиране.

Разбира се, тук изключвам специалистите, които се занимават с трудово-правните отношения.

• 17:15 на 28.04.2010
    Преглед на профил
    13

?

Организационно поведение, Психология на рекламата...?

Та казвате, било байганьовщина смело да заявиш, че всички са маскари!

• 09:14 на 11.05.2010
    Преглед на профил
    14

Здравейте, аз завършвам пробация и имам голяма нужда от помощ, за да направя дипломната си работа. Тя трябва да е свързана с проблемното поведение при деца , агресията, особеностите на детската престъпност... или подобни неща около това. Ще ви бъда благодарен, ако ми изпратите ваша готова дипломна, която сте правили. Благодаря.

• 17:28 на 11.05.2010

абе човеко, влез в Интернет и ползвай Гуугъл, после превеждай и пиши!

bat Anguel.

• 11:07 на 21.05.2010

До аявата: готовата дипломна работа няма да типомогне много да научиш, ако това ти е целта де. Освен Гуугъл, намери някой от детска педагогическа да ти разкаже неща от практиката, за да не е само преписване на книжки. И успех!
    А за психолигията: завършила съм Психология - клинична и трудово-организационна преди доста години. Още през 3-ти курс от образованието ми беше ясно какво ще работя и смятам, че това ми е в кръвта и обожавам работата си. И няма значение кой какво пише по форумите, когато не е базирано на факти. И за да използваш пълноценно знанията от психологията трябва да си си избрал направление от нея. Иначе възможности бол, но някои от тях доста безперспективни! Ако искате напишете скайп, за да дам някой по-смислен съвет или пишете на моя анелиа.горгорова. И ако не си пишем, пожелавам успех!

• 14:00 на 22.11.2010
    Анонимен потребител

Зорница

17

Що за коментари?

• 10:56 на 24.11.2010
    Преглед на профил
    18

Аз лично завърших Икомомическа психология. После ми се е случвало да ме викат на интервю за работа само, за да им обясня какво съм учила :)
    Ако трябва да съм искрена, съм доволна от избора си на бакалавър - даде ми много добра обща база, върху която да специализирам в магистратурата.

http://www.trainings-bg.com/ - обучения и тиймбилдинг

• 15:31 на 29.11.2010
    Анонимен потребител

инженер

19

Здравейте, и аз да изкажа своето мнение по въпроса. Университетите в България бълват безработни или преквалифицирани психолози. Избора е следния или работиш за 300 лв (даже някъде за 250) или работиш нещо друго което си правиш някаква далечна асоциация "има нещо общо с психология" пример работа с клиенти...психология на поведението бла бла...Има и изключения...но на 100 дипломирани психолога не повече от два работят по специалноста и вземат над 500 лв...което ми се вижда пак много мизерна заплата сравнена с парите които са инвестирани да се завърши образованието като психолог... Сериозно се замислете..какво ще работите след това преди да запишете тази специалност. Ако ви е интересно...книги на пазара БОЛ :)но 1 ден трябва да се работи нещо...и то би било добре а е нещо от което разбирате и което сте учили..и то да не ви оставя на ръба на мизерията или под него....

• 16:15 на 29.11.2010

А аз не бих ги нарекла 'преквалифицирани' - всъщност мисля, че у нас няма къде да се получи добра подготовка по психология. Ако някой е завършил психология и се справя добре, то това е голямо изключение и лична заслуга на човека.

http://kadebg.com

• 15:21 на 08.12.2010
    Анонимен потребител

аз

21

Ама разбира се, че от всеки психолог не става, както е и с лекарите и с учителите и т.н. Аз в момента уча психология, знам много добре защо съм я записала, от втори курс работя по специализацията си в извънуниверситетски програми. И ми е ясно към кого и за какво да се обърна. Имам ясна визия за това което ще правя. този който учи психология и чака да си вземе дипломката с няколко изпита и след това да чака интервюта мнооого се заблуждава. Това не е икономика да завършиш и да чакаш да седнеш на някое местенце в банка, дори и изобщо да не ти се работи. Много от колегите чакат точно нещо подобно, но са объркали професията. Психологията е много учене, много контакти, ясна визия и много работа и тогава има пари. А тези работи ,тук- там, къде не знам са навсякъде, и аз познавам много с дипломи какви ли не, като продавачи и т.н. И с дипломни работи от Гугъл точно до това се стига. какъв психолог ще си, като не можеш да си напишеш дипломната, смехория, от такива смешници е на такъв хал и...

• 11:48 на 09.12.2010
    Преглед на профил
    22

Абсолютно съм съгласна с теб и те паздравявам за постигнатото!

http://www.trainings-bg.com/ - обучения и тиймбилдинг

• 15:47 на 21.12.2010
    Анонимен потребител

Р П

23

Каква ви перспектива първо 4е гледат на психолога като на луд. Второ това е бг и психи4ески отклонените или там отка4ените не си признават а напротив тебе 6те те изкарат луд и трето работодателите се страхуват от психолозите. Та нали някой ще е нещо по от тях и все си мислят 4е психолозите си правят експерименти с тях

• 16:29 на 21.12.2010

Хехе, #23 - да не ти казвам работодателите как се "страхуват" от психолозите, направо се подмокрят нощем :))

http://kadebg.com

• 16:33 на 21.12.2010
    Анонимен потребител

Р

25

Прави ми впечатление, от тази тема както и от лични контакти, че доста психолози се оплакват как останалият свят не ги разбирал - хората не знаели какво точно означава тяхната специалност, какво могат да правят, как точно могат да допринесат в дадена организация и т.н. Ами че това си е напълно ваш проблем. Не можете да очаквате от останалите, които си имат хиляди други проблеми на главата, да седнат и да размишляват какво точно учите и как можете да оползотворите уменията си. Вие трябва да можете да обясните убедително на бъдещия си работодател каква полза ще има от вас. Това да се продадете е ваша работа - на всички професии им се налага да го правят и всеки се бори, за да докаже, че става за нещо. Ако приемате пасивния подход от сорта на "те не ме разбират, няма какво да направя" и се оплаквате, може и да намерите съчувствие, но нищо повече няма да постигнете. Продажбата на вас самите е като продажбата на всеки друг продукт - изисква доста усилия вложени в убеждаване,...

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com