Форум

Търсене за Търсене

заплата на главен счетоводител

• 13:31 на 23.06.2007
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

гостенката

1

Моля Ви споделете колко трябва да получава Главен счетоводител с английски език в международна фирма?

• 16:39 на 29.06.2007
    Анонимен потребител

Петя

2

RE:

зависи за кой град в България става въпрос

• 12:29 на 13.11.2007
    Анонимен потребител

Пепи

3

RE

Моя позната взима в частна фирма в София, като главен счетоводител 2500 лв. чисто(при 100% осигуровки). Но е работила около 10 години само в тази фирма. Почнала е като обикновен оперативен счетоводител без стаж.

• 16:30 на 01.12.2007
    Анонимен потребител

Fifi

4

re

И мене ме интересува ако може някой да сподели. Аз работя като главен счетоводител в международна транспортна фирма, скоро ще завърша АССА и вземам 1700 лв нет, което ми се струва малко и ще ми бъде интересно какви са заплатите за тази позиция.

• 17:27 на 08.03.2008
    Анонимен потребител

Коте

5

Заплата за Гл.счетоводител

Хора, не знам колко време трябва да учите, за да осъзнаете, че счетоводството е едно от най-важните пера в една фирма и да започнете да се самооценявате по-високо. Счетоводството е квалифициран труд бих казала колкото на адвоката или юриста, но заплащането е в пъти по-слабо.
    Според мен един главен счетоводител трябва да си поиска не по-малко от 3000лв. заплата и това важи за по-дребните фирми.

• 17:47 на 08.03.2008
    Анонимен потребител

6

do fifi

За голяма фирма в областа на туризма около 2000 лв. и бонуси.

• 16:41 на 09.03.2008
    Анонимен потребител

otnovo ot kote

7

....... za zaplatata

Не мога да разбера защо се подценявате, счетоводители. За позицията на главен счетоводител се изискват както много опит така и редица задълбочени знания:
    1. Всички данъчни закони - ЗДДС, ЗКПО, ЗОДФЛ, КТ, ЗСО и т.н.;
    2. Трябва да знаеш също НСС и МСС;
    3. Трябва да знаеш не само законите и стандартите, но и как да ги заобиколиш законно така че шефа ти да плати най-малко данъци;
    4. Трябва постоянно да четеш по гореописаните нормативни актове, защото постоянно се променят;
    5. Постоянно се бориш със сроковете и с това че не ти назначават персонал въпреци увеличаването на работата ти.
    6. но не последно - носиш отговорност за работата си и за резултатите на фирмата наравно с шефа, който обикновено те кара да вършиш глупости, за да спести някоя сума, а ти си слагаш подписа и после може да отидеш на топло.
    Сигурно има и още неща, но в момента за тези се сетих. Така че заплатите за Гл.счетоводител следва да са горе-долу колкото на финансов...

Прочитане на целия коментар

• 16:01 на 12.11.2008
    Анонимен потребител

ira7202

8

Тези дни се предоговарят заплатите във фирмата.Аз имам 3 години стаж и съм започнала от началото на създаването на фирмата със стартова заплата 450лв! за тази позиция. Днес си поисках 1200 евро заплата - и шефът се обиди -искала съм много?! Според форума - аз отдавна съм се "минала" със заплатата. Но това което разбрах от форума е че не съм се надценила!!!

• 22:55 на 20.11.2008
    Анонимен потребител

Акаунтънт :)

9

не си се минала

играта е такава - както ги научиш, демек ако ти не си цениш труда високо, няма как друг да го оцени високо, наскоро сестра ми ми разказа как на интервю за главен във тяхната фирма, собственика - чужденец, избрал човека който си поискал най - висока заплата, обяснението му било, че неможе да повери парите си на човек, който не цени труда си....ама това във нашата корпоративна култура докато дойде, доста години ще минат

• 20:23 на 18.05.2010
    Преглед на профил
    10

Нашият партньор – един от активно участвуващите се фирми в енергияния сектор, с широк международен тил – търси за сътрудник главен счетоводител, който ще помага по финансови въпроси на управителя на фирмата, ориентиран за увеличаване на пласмента.

Задачи:
    · главна счетоводна дейност
    · контрол върху връзката между отчитане на трудовите заплати и счетовъдството
    · участие в планирането
    · изготвене на калкулации
    · съставяне на финансовите отчети
    · изграждане на финансовите процеси на фипмата
    Критерии:
    · 3 годишен релевантен професионален опит в главно счетоводство
    · висшо счетоводно/икономическо образование
    · компетентност в данъчни експертизи
    · испит за квалифициран счетоводител
    · познания по въпросите на труда, общественото осигуряване и данъците
    · познания по международно данъчно облагане
    · ИФРС познания
    · способност да се мисли в система
    · задъ...

Прочитане на целия коментар

• 21:20 на 18.05.2010
    Анонимен потребител

1

11

тази позиция струва 3000 чисто

• 21:23 на 18.05.2010
    Анонимен потребител

1

12

ира, кво значение има от колко време си във фирмата? ако си оперативен счетоводител, никога няма да ти 1200 евро заплата. освен тва, щом знаеш да посочваш цифри, що не кажеш и какво знаеш и можеш, както и ква ти е фирмата?

• 21:37 на 18.05.2010

Освен книжката (и то Вирджинийска, а не БГ), малко САП и английския - друго за тази позиция не отбирам. Носете си я със здраве!

bat Anguel.

• 18:57 на 04.06.2010
    Анонимен потребител

Вълчева

14

1500

• 16:37 на 14.06.2010
    Анонимен потребител

Васко

15

2500

• 13:31 на 15.09.2010
    Анонимен потребител

анонимен

16

ако си гл.счетоводител в земеделска кооперация на село и ти дават 350-380лв.заплата и работиш всичко и носиш отговорност за всичко,как би се чувствал.Смазан си от всякъде.Къде ще отидеш,като нямаш друг избор

• 14:11 на 15.09.2010

Винаги има избор. Ако не го виждаш (избора), ще трябва да се примириш и да търпиш.

http://kadebg.com

• 16:46 на 15.09.2010
    Анонимен потребител

мей

18

когато отидеш на интервю във фирма, за която предварително си се информирал, че примерно има 100 млн оборот, данъчни проблеми и спешна нужда от счетоводител, и след като си представил опита и квалификацията си във фирми, за които само името им е достатъчно за да те наемат - какво казва управителя на фирмата? ние тук започваме със 800 лв чисто. после може и да увеличим заплатата. единствено инженерите си докарват повече и то от чуждестранни командировки... и какво ти остава? може и на 5000 да се оценяваш, но като няма кой да ти ги даде....

• 16:55 на 15.09.2010

Аз пък се оценявам на 500 000 лв месечно при 4-часов работен ден :)

http://kadebg.com

• 18:51 на 15.09.2010

Абе що така сами се оценявате? Сайтове няма ли за тая работа - salary.com ще ви свърши работа. Та според него, аз съм около $120к на година и честно казано, почти съм там. И аз доволен и обективно оценен и фирмяата не се чувства подведедна - току виж платила на КъдеБГ половин милион за месец, а после - резултат няма!

bat Anguel.

• 15:50 на 13.11.2010
    Анонимен потребител

александрова

21

Колеги, до тук нищо полезно не успях да науча от вашите коментари каква трябва да е заплатата за главен счетоводител.Защо не си бъдем полезни и да коментираме конкретни цифри?

• 19:54 на 13.11.2010

Долната граница в средно голям град е 1000 лв чисто (за малка фирма с по-малко от 100 души). За голяма - около 2000 - 2500 чисто.
    За София всичко е въпрос на лична договорка.
    Голямо значение има дали фирмата има финансов директор или не. Ако няма, това не е "фирма", а просто един клон. Но главният счетоводител е с по-нисък ранг от финансовия директор и заплатата му по-ниска.

www.timurcommandos.blogspot.com (или просто напишете "Тимур" в полето за търсене на Гугъл)

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com