Форум

Търсене за Търсене

Работа като Търговски представител.

• 10:59 на 05.01.2006
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

нина

1

Работа като Търговски представител. интересуваме заслужава ли си работата в престижна фирма, на тази длъжност, където има твърда добра заплата, %, соц. придобивки, кола, GSM. Много хора са скептично настроени към този вид работа, но за себе си стигам до извода, че съм много комуникативна, умея да убеждавам, имам добро образование и такъв тип работа би ме удовлетворявала а и ще мога да имам добър доход. Само че, обявите за Търговски представител са ужасно много и не мога да преценя дали известното име на дадена фирма е гарант за коректност? Какво ще ме посъветвате?

• 13:48 на 30.01.2006
    Анонимен потребител

галактическия стопаджия

2

Работа като Търговски представител

Работата като ТП или Т-ъП-о, на езика на работещите я, е нещо много интересно, забавно и в същото време неблагодарно, но това си е друга тема. Сядаш и си правиш един списък с любимите си занимания за себе си или в свободното си време и ги свързваш след това с предлаганите обяви - сфери за ТП и там се насочваш. Така поне ще ти доставя повече удоволствие. Успех!

• 17:31 на 19.04.2006
    Анонимен потребител

garfinkal

3

Ami 4estno da ti kaja, wsi4ko zawisi ot towa dali i dokolko ti 6te byde6 udowletworena ot rabotata. Samata dlyjnost e dosta 6iroka, w smisyl, 4e moje6 da se zanimawa6 sys kakwo li ne. Az li4no sym rabotil w nqkolko sferi. Towa mu e hubawoto, 4e se razwiwa6 kato tyrgowec, sre6ta6 se s mnogo hora, firmi - kontakti, koito mnogo biha ti pomognali w posledstwie. Sled 2-3 godini rabota - trudno 6te ostane6 na ulicata ilio pyk 6te raboti6 za lo6a zaplata. Uspeh!

• 15:45 на 11.06.2006
    Анонимен потребител

Ангел

4

Медицински представител

От известно време търся работа като медицински прредставител на половин щат.Лекар съм.Ако някой има информация за подобна позиция нека да драсне два реда или да прати имейл Angelmit@abv.bg

• 11:57 на 27.09.2006
    Анонимен потребител

анонимен

5

Стават ли за нещо клиничните психолози :(

има ли шансове на клиничен психолог със стаж в болница да бъде одобрен за медицински представител?

• 09:16 на 10.10.2006
    Анонимен потребител

Kace

6

Tyrgovski predstavitel

Zdr na vsi4ki.Izvinqvam se za tova 4e vi zanimavam po daden vapros no se nadqvam da bydete korektni i da mi pomognete.Vaprosa koito iskam da razgledame vzaimno e tova da mi kajete neshto poveche za dlyjnosta tyrgovski predstavitel.Kakvi dokumenti i obrazovanie sa nujni za kandidatstvane v tazi sfera na byrzo uborotnite stoki.Zapoznat sam s tova zashtoto bratovched mi e tyrgovski predstavitel i imam vijdaniq,no ostavam tova na vas vie da me posyvetvate.Ot sega vi blagodarq:}

• 15:36 на 25.12.2006
    Анонимен потребител

igra4a

7

turgovski predstavitel

Търговски Представител

Независимо от икономическата обстановка и особеностите на пазара на труда, търсенето на специалисти в търговската сфера обикновено изпреварва предлагането. Разминаването се дължи не толкова на липсата на желаещи за кариера в тази област,

колкото на високите очаквания на фирмите, за които търговският отдел е най-пряката връзка с пазара и визитка на компанията пред клиенти и партньори.

Дори най-качествените продукти и услуги са обречени на неуспех ако не достигнат своите потребители и това е причина често търговските специалисти да се ползват с повече привилегии и още в началото на
    кариерата си да получават по-високо от средното за съответното ниво възнаграждение.

Високото заплащане върви заедно с рисковете: заплатата най-често е в една или друга степен обвързана с резултатите, което създава известна несигурност и засилва напрежението в тази така или иначе динамична професия.

И...

Прочитане на целия коментар

• 15:39 на 25.12.2006
    Анонимен потребител

igra4a

8

Turgovski Predstavitel

Ako nqkoi iska da obsadim neshto ili da se posavetvame spokoino moje da mi pishe na ICQ: 190775104 ili da mi se obadi na 0887622234. Nadqvam se da sam vi bil polezen s neshto po tazi naistina dinami4na dlajnost!

• 22:45 на 13.01.2007
    Анонимен потребител

niki

9

ТП

Темата за ТП е все още актуална,но претърпя корекции през последните 2-3год.ТП беше професия модерна и високо платена,когато държ.
    служ.напр.работеха за жълти стотинки.В последствие паднаха критериите за длъжността и
    професията се превърна в "хамалогия".+ това позицията за ТП е до 26г.възраст,а след нея перспективите са 0-ви.Така че,който е с образование по-добре да започне по специаността
    си,за да има перспективи и сед 30-35г.възраст.

• 23:17 на 13.01.2007
    Анонимен потребител

ники

10

ТП

Нина,престижната фирма с многото екстри е хубава работа.Известното име на такава фирма означава железни правила,които обикновено са неписани и са служебна тайна.По-правило известните фирми са винаги коректни,при тях
    проблема е във възможностите за израстване поради голямата конкуренция на кадри или др.фактори.Но най-важното все пак е личното удовлетворение!!!Късмет:)

• 01:42 на 27.03.2007
    Анонимен потребител

kennyG

11

160-200-652

V momenta s tova se zanimavam ...oshte sum nov v zanaqta no izglejda zanimatelno ...i az samiq se chudq dali sum podhodqsht no vse pak dokato ne probvam nqma kak da razbera :)

• 22:37 на 19.09.2007
    Анонимен потребител

Ива

12

помогнете ми със съвет

Здравейте скоро ми предсой да се явя на второ интервю във фирма ТП Щада фарма за длъжността мед. представител Може ли да ми кажете нещо повече за тази фирма като организация въпроси който биха ми задали .Предварително благодаря

• 12:52 на 27.09.2007
    Анонимен потребител

detuch

13

turgovski predstavitel

Благодаря ти, igra4! Копирах си всичко, което казваш. Предстои ми поредното интервю за такава длъжност. Аз ще съм начиенаещ в тази работа, но разчитам на качества от друга сфера, който ще ползвам+съветите в този форум.

• 20:58 на 14.10.2007
    Анонимен потребител

nova

14

I az se kolebaq otnosno rabota kato TP

Въпросът, който ме вълнува е пряко свързан с темата по-горе. В момента работя в общинска структура, но си намерих работа като ТП. Привлякоха ме придобивките като кола, малко по-висока заплата+% и повече динамичност най-вече. Малко се колебая дали няма да сгреша, ако си оставя сегашната по-ниско платена, но сигурна и спокойна работа. Очаквам Вашите съвети.

• 12:42 на 19.10.2007
    Анонимен потребител

detuch

15

do nova

Аз съм почти същото положение като теб, но мисля, че няма да съжалявам. Прекарах 40 минути в новия си офис и съжалих, че не съм го направила по-рано. Сега чакам да ми свърши срокът на предизвестието, за да се потопя в тази работа.

• 19:59 на 20.10.2007
    Анонимен потребител

кирето

16

до igra4a

Играч освен че си копирал статията от сайта за работа наистина ли имаш добри познания за професията ТП а кое така ще се радвам да ги обсъдим

• 12:19 на 20.11.2007
    Анонимен потребител

Сани

17

Моля за информация от практикуващи търг. представители

Въпреки всичко написано пак не ми е много ясно, какво точно прави търговският представител. Моля Ви, ако има практикуващи търговски представители да ми (ни) разкажат как минава един техен работен ден като такива. Нямам познати търговци, а много живо се интересувам от тази работа. Но едно е да четеш американски книжки на тема "Как да стана мощен продавач" ,а съвсем друго е да си такъв в действителност и то в България. Включва ли длъжноста им Мърчандайзинг на стоките? Всички фирми ли дават служебен автомобил? Имат ли работа в офис или са постояно в движение? Обучават ли ги? Какво ги питат на интервюто за работа? Може ли човек, който не се е занимавал с търговия да започне работа като такъв?

• 17:28 на 28.11.2007
    Анонимен потребител

мелани

18

търся помощ и съвети

от известно време си търся работа като търговски представител,но все не намирам нищо.занимавала съм се с търговия 7години.ако някой може да ми помогне-от Бургас съм.мелани_29@абв.бг(на латиница)

• 17:57 на 18.12.2007
    Анонимен потребител

djshnecki

19

Tagovski predstavitel v Germany company

Здравеите ,

работих до скоро за една престижна марка обувки - немска , договорьт ни бе 12 мес. Като остана един месец от изтичането на договора , мръстниците ми изпратиха предизвестие , че прекратяват договора ни... иначе вече имаха контактите на 30-40 реални клиента, и най- ме заболя когато новият представител на марката обувки бе един от нашите клиенти , който дори не искаше и да чува че тези обувки били качествени и прочие.... А иначе си имах служ. кола , тел, заплата 2000 лв. и прочие. Но мениджъра , селтак от Словакия сметна че така трябва да направи, ... за него по добре да осигури работа на една 50 год. жена ,а мен 30 год. младеж ще си намеря друга работа ?!?!!? Такива компаний изобщо не ни трябват в БГ. Предстой дело по случая......

Поздрави,

• 12:13 на 03.01.2008
    Анонимен потребител

НинаСкай

20

търся работа

Здравейте на всички. Имам нужда от надеждна работа със надеждно заплащане. Освен това коректно отношение и условия на работа. Завършила съм Минно-Геоложкия Университет "Свети Иван Рилски" - гр. София образование висше - Магистър инженер по Екология и опазване на околната среда. В момента имам 2 години стаж в търговията като търговец, търговски представител, офис сътрудник и бизнес секретар. Владея писмено и говоримо много добре английски език разговорен и технически. Компютри,Микрософт Офис,Интернет.

• 21:06 на 12.01.2008
    Анонимен потребител

G_Dobreva

21

Търговски представител

Здравейте на всички във форума. вече 4 години работя в тази сфера и истината е такава че за тази работа предпочитат в повечето случаи мъже. Донякъде са прави . Истината е че се работи с много и различни хора с настроенията им Работата е пряко свързана с пари и преводи на пари. Много нерви се хабят Хамалосване има в повечето случаи и е за хора с голямо търпени и спокойствие. В никакъв случай не е за всеки и ако някой си мисли че е много лесно жестоко се лъже. Конкуренцията е огромна във всяка сфера каквато и да е тя. Още по-голяма е и ценовата конкуренция на пазара по отношение на продуктите които се предлагат. Предимствата са кола и телефон. Но пък разходите трябва да оправдават продажбите иначе не ставаш. Но пък за напрежението в работата няма какво да говорим. Общо взето такава е ситуацията . Не се оплаквам но всяка работа е трудна и пък и измъкване от сферата вече няма. Успех на всички.

• 00:52 на 06.02.2008
    Анонимен потребител

maya

22

Zdraveite

Здравейте на всички. От доста време си търся работа като търговски представител, но май вече и за тази работа се искат връзки. Аз също бях в общинските сруктури, но осъзнах, че там не мога да се развивам и да използвам цялостния си потенциал.

• 16:11 на 21.02.2008
    Анонимен потребител

23

невъзможно трябват връзки

Трябва да ви кажа,че вече си мисля че е невъзможно да си намериш работа,като търговски представител.Кандидатсвах на 10 места и никой не се обади явно си пускат обяви за техни хора.
    Но такъв е живота!

• 17:16 на 29.02.2008
    Анонимен потребител

uli4nica

24

Търговски представител

Аз работя като търговски представител.Работата ми харесва много остава и пари да взимам.На български език работата основно е събиране на заявки в определен район.Оправят се объркани заявки предлагат се нови продукти.Интересно е и е за усмихнати и контактни хора.Някои фирми дават кола и телефон други-не.Както беше казано по-горе-заплащането е на процент и често парите са с месец назад.Не навсякъде искат опит-най-важно е интервюто и да убедите работодатерля че сте подходящи за длъжността.

• 21:13 на 01.03.2008
    Анонимен потребител

Dona Pipa

25

Здравейте

Моля някой запознат от бранша да ми каже какво е средното твърдо заплащане и в какви граници варира % на начинаещ Медицински представител в не много голяма фармац.фирма?Какви бонуси и придобивки да очаквам или да си поискам?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com