Форум

Търсене за Търсене

ЗАКРИЛА ПРИ СЪКРАЩАВАНЕ НА ЩАТА

• 12:04 на 21.10.2009
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Анонимен потребител

Анонимен

1

Има ли някаква закрила на работещите по трудово правоотношение, които са със заболявания от групата на разстройства на личността? И ако има, в кой нормативен документ е регламентирано това.

Благодаря ви предварително, ако има някой който да ми помогне.

• 14:22 на 21.10.2009
    Анонимен потребител

боб

2

Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:

1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

2. трудоустроен работник или служител;

3. работник или служител, боледуващ от болест, определена в наредба на министъра на здравеопазването;

Наредба № 5 от 20.02.1987 г. за болестите, при които работниците, боледуващи от тях, имат особена закрила съгласно чл. 333, ал. 1 от Кодекса на труда

Чл. 1.
    (1) При частична ликвидация, при съкращение в щата или при спиране на работа за повече от 30 дни предприятието само след предварително...

Прочитане на целия коментар

• 13:48 на 11.11.2009
    Анонимен потребител

maia

3

сакратена сам прес месец април имам заболабане раково и сега маи искат да ме варнат вазмо6но ли е

• 22:40 на 01.01.2010
    Анонимен потребител

ГОСТ

4

Седмица след връчване на предизвестието за съкращение,което брат ми е подписал,се установи,че има онкологично заболяване. В деня на операцията срока на предизвестието изтече. Това означава ли, че брат ми ще бъде съкратен от работа,въпреки, че е с онкологично заболяване, което обаче е установено след получаване на едномесечното предизвестие за съкращение от работа, но преди изтичането, на този срок

• 10:26 на 14.11.2010
    Анонимен потребител

роси

5

Връчиха ми заповед за уволнене във връзка с преструктоиране на стопанските звена.Взаповедта се цетира ,че ще ми бъдат изплатени обещетения и неизползван платен отпуск.Спазени са всички процедури има ли смисъл да завеждам дело?

• 11:56 на 14.11.2010
    Преглед на профил
    6

На какво основание?

• 20:16 на 14.11.2010
    Анонимен потребител

роси

7

Основание за съкращение е съкращение в щата по 333чл.

• 09:37 на 15.11.2010
    Преглед на профил
    8

Имам предвид, на какво основание ще завеждаш дело, щом са спазени всички процедури и ще получиш и обезщетение?

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Трудовоправна консултация

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com