Форум

Търсене за Търсене

как се изплаща болничен лист?

• 14:37 на 22.04.2011
    Мнението е на повече от 6 месеца. Възможно е вече да не е актуално.
    Преглед на профил
    1

Работя в голяма фирма.Една от дейностите и е ресторантьорство и хотелиерство.Осигуряват ме на минимална работна заплата,иначе получавам 600 лв месечно.От 3 ти до 26ми март бях в болничен.Заплатата ,която получих за март месец е 138 лв,в това число болничен 31 лв.общо 169 лв.Изплащат ни заплатите на всяко 26 то число.Болничните ми са два по 7 дни ,и един от 10 дни.Въпроса ми е как се изчисляват тия болнични,и как се изплащат?

• 16:52 на 25.04.2011

КСО

Чл. 41. (1) (Доп. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изчислява в размер 80 на сто, а за временна неработоспособност поради трудова злополука или професионална болест - в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху които са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 12 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на неработоспособността. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) За дните,...

Прочитане на целия коментар

chef.wizard-bg.com accountantbg.com healer.wizard-bg.com

• 11:17 на 03.05.2011
    Преглед на профил
    3

Работодателят ми е платил 31 лв. болничен.От НОИ ми преведоха 155,25 лв.Обясниха ми ,че съботите и неделите не се изплащат.......но нали се сещате,че няма заведение,което не работи в събота,неделя и по празниците

• 21:08 на 03.05.2011

Така е, не само съботите и неделите не се плащат, ни и всички официални и национални празници, както и дните които официално са обявени за почивни. Изплащането на обезщетението за болничните няма нищо общо с вашия роботен график.

chef.wizard-bg.com accountantbg.com healer.wizard-bg.com

За да публикувате нови мнения трябва да сте регистриран потребител. Можете да влезете в сайта с потребителско име и парола или да се регистрирате тук.

Регистрацията е безплатна и отнема минута.

Защо е необходима регистрация за включване във форума?

Реклама

Подбрани позиции

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com