Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах
Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • Анонимен

    28 Окт 2009, 14:58

    Картинка Картинка

    УП 2 НА ЛИЦЕ РАБОТИЛО НА 8 ЧАСОВ РАБОТЕН ДЕН. СЛЕДВА ЛИ ДАННИТЕ ДА СА ПОМЕСЕЧНО ИЛИ САМО ПО ГОДИНИ, КАКТО СМЕ ГО ИЗДАЛИ?

  • Генис Консулт

    29 Окт 2009, 14:45

    Картинка Картинка
    оценка -4 +24

    В образец УП-2 се посочват осигурителния стаж и доход по години.

вашите въпроси

  • perfectactive

    30 Май 2016, 15:54

    Здравейте,може ли да бъде закупен недостигащ трудов стаж от лице,което е навършило 65 г. и 10 месеци възраст и има действително отработен стаж 14 г. и 1 месец ?
    Благодаря предварително !

  • akrystina

    30 Май 2016, 15:44

    Здравейте,
    Учител съм с 34год. 12мес. и 26 дни трудов стаж. Очаквам компетентният Ви отговор във връзка с правилното изчисляване на трудовият ми стаж.
    Става дума за тези 26 дни, който, според КТ трябва да се приравнят на 1месец и 5 дни и така аз ще получавам процент за прослужено време точно след 12мес., а не след 13мес. както е досега.Говорих с счетоводителката , но тя ми отговори, че така ... към целия въпрос

  • ttq51389341

    30 Май 2016, 15:43

    Може ли да се удължи срокът на срочен трудов договор чрез използване на болнични?

  • Todor Stalev

    30 Май 2016, 14:58

    подадох документи за ТЕЛК през месец февруари 2013 год и на 29 02 2016 год след три години се явих на ТЕЛК където ми дадоха 51 процента за което получих 132 лв и 80 ст въпроса мие трябва ли да ми бъде изплатена пенсията от дата на подаване на документите или ще ми бъде платено от датата на решението от ТЕЛК БЛАГОДАРЯ ВИ

  • dvpp

    30 Май 2016, 13:38

    Здравейте! Предстои ми пенсиониране следващата година. От НОИ гр...... ми изпратиха копие от писмо до работодателя ми с което искат да ми бъде издадено УП-2 за първите шест месеца на 2015 година, поради непълнота в регистъра. През м.април 2015 година имам два дни болнични. По фиш начисленията ми са следните ОЗ- 495 лв., клас 62.37 лв, ДМС 165.67 и болнични 2 дни - 43.35 лв. Виждам , че в УП-то са ... към целия въпрос

  • neli_04021958

    30 Май 2016, 10:29

    Назначавам морско лице - моряк.
    По трудова книжка лицето няма трудов стаж със същата или сходна професия за да начисля т.н.клас.
    След 2000 г. същото лице работи като морско лице без записи в трудова книжка и от ИА Морска администрация / компетентен орган за морски лица/ издават документ за плавателен стаж .Този документ е на английски.
    Въпросът ми е следният: 1. След официален превод на бълг.е... към целия въпрос

  • nassal

    30 Май 2016, 07:37

    Здравейте адвокат Марникас,

    Навърших годините за пенсиониране през 2016г.

    Имам 3 въпроса към Вас:
    1.Какъв е срока за предизвестието при прекратяване на трудовия ми договор поради пенсиониране?
    2.На какво обезщетение имам право за 4-те години в това предприятие?
    3.Кой е длъжен да ми представи заявлението ми за
    пенсиониране в НОИ?

    Благодаря Ви!

  • Petranka Georgieva

    30 Май 2016, 05:08

    Получих копие на заповед за прекратяване на трудовото правоотношение на основание член 328 т.10 с едномесечно предизвестие. Подписах я на 26.05. Все още не ми е връчена оригинална заповед. С каква дата на получаване трябва да я подпиша?
    Датата има значение във връзка с обезщетението по чл.222, тъй като от 27.06.2016 влиза в сила нов КТД и там размерът на обезщетението е по-висок.
    Благодаря
    Геор... към целия въпрос

  • katiia_09

    29 Май 2016, 21:22

    Моля да ме насочите как да постъпя и да осъдя работодателя си за да ми изплати болничните които НОИ отказа да ми ги заплати, те са 43 дни . Когато се разболях и им казах че от утре съм в болнични че са ми лоши резултатите, той дойде с лист и химикалка и ми каза да си пусна молбата за напускане, че не им трябвали болни хора,а болничните ще ми ги изплатят от НОИ, ТЕ ГИ ИЗПЛАЩАЛИ ДО 75 ДНИ СЛЕД Н... към целия въпрос

  • Кали

    29 Май 2016, 12:20

    Здравейте!На 16.09. 2013г.бях съкратена като учител по руски език.До този момент вече имах над 31 години непрекъснат учителски стаж.Вече 3 години не мога да си намеря работа като учител.Въпросът ми е:Ще загубя ли право за ранно пенсиониране,ако работя до достигане на възрастта ми за ранно пенсиониране (04.04.2018г.)по трудов договор извън сферата на образованието?Това ще превърне ли 31-годишния м... към целия въпрос

© 2003-2016 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2016 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com