Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах
Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • Анонимен

    11 Яну 2010, 09:36

    Картинка Картинка

    срок за представяне на болничен пред работодател

  • Картинка Картинка
    оценка -2 +25

    Здравейте,

    Съгласно чл. 9, ал. 2 от наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, осигуреният е длъжен да представи болничния лист или да уведоми работодателя до два работни дни от издаването му.

вашите въпроси

  • eli_slavcheva195

    23 Яну 2017, 09:14

    Във връзка със зададения въпрос и отговора към него от 17. 01.2017 г., бих искала да попитам : Ако управителят има регистриран ДУК и се осигурява по него, а би могъл да работи като управител на още две дружества, това означава ли, че за полагания труд в тях би трябвало да работи безвъзмездно? Възможен ли е друг вид договор за регламентиране на възнаграждението?
    Ако е управител на собствено ЕООД,... към целия въпрос

  • an40

    23 Яну 2017, 00:44

    Здравейте,
    В продължение на 5 години изпълнявам трудова дейност по срочни договори като причината за срочните договори е, че трудовото ми правоотношение е с агенция за наем на персонал тъй като фирмата е международна и няма регистрирано представителство тук. Договорите имат известни пропуски и съгласно чл.68, ал.5 от КТ могат да се считат за безсрочни. Кой може да признае такъв договор за безсроч... към целия въпрос

  • efreytora

    22 Яну 2017, 23:07

    Здравейте. От една година работя в Германия на постоянна работа с немски договор. Работата намаля и ме съкратиха. Искам да се прибера в България. Въпроса ми е мога ли да получа обезщетение за безработица в България, какви документи ще ми трябват от Германия? На базата на дохода ми тук ли ще ми определят размера на обезщетението?

  • sessil

    22 Яну 2017, 20:14

    Здравейте, предстои ми съкращение по чл.328 ал.1 т.11. Имам ли право на една заплата обещетение ако в рамките на един месец не си намеря работа или това важи само за изредените обстоятелства по чл.222 ал.1? Благодаря

  • kati_rz

    21 Яну 2017, 22:43

    Имам издадена Заповед за налагане на дисциплинално наказание по чл.188 т.2 от КТ от 16.01.2017г. където е цитирано, че нарушението е открито на 14.11.2016г. за което съм дала писмени обяснения. Спазен ли е срока по чл. 194 от КТ, т.е до 2 месеща от установяване на нарушението може да се налага дисциплинарно наказание?

  • sanker

    21 Яну 2017, 21:27

    Здравейте!
    Притежавам сключен трудов договор по чл. 67 ал. 1 т.1 КТ. Имам възможност да напусна без предизвестие по чл. 327 ал. 1 т. 6 – постъпване на редовна докторантура.
    Към молбата за напускане ще приложа служебна бележка и заповед за зачисляване към университета, която ми връчиха сега, но е със задна дата отпреди седмица.
    В молбата за напускане аз ли трябва да посоча дата, от която да се ... към целия въпрос

  • rayne

    21 Яну 2017, 14:43

    Здравейте, преди време много ми помогнахте и сега се обръщам пак към вас за помощ. Имам една година трудов стаж във предприятие на временен трудов договор. Работодателят ми каза, че ще го направи постоянен, но ме сложи пак на временен договор за още една година. Въпросът ми е - забременях неочаквано, може ли работодателят ми да ме изгони от работа, а ако не го направи ( което е минимална възможнос... към целия въпрос

  • yovko radev

    21 Яну 2017, 12:42

    Здравейте! Съкратен съм по чл.328 ал1 т.2 на 30.12.16г.Миньор от р-к"Бабино".След нашият протест заради забавянето на обезщетенията по чл.220 и 222-постигнахме споразумение за изплащане на 4 части.След като заплатата за м.12 още не е изчислена"и не изплатена"-по всяка вероятност обезщетенията ще бъдат начислени към нея.Според мен-така тези обезщетения ще бъдат обложени с ДОД и ... към целия въпрос

  • kapana34

    21 Яну 2017, 11:47

    Здравейте, от 5 години и 2 месеца съм без прекъснат трудов стаж, но през последните 15 месеца съм в отпуск по болест. Въпросът ми е по кой член от кт мога да напусна работа, за да получа обезщетение от борсата, имам 30 дни неизползван отпуск от 2015 и 2016 - той ще бъде ли изплатен при напускане? Ще ми дължат ли обезщетение моите работодатели в размер на една брутна заплата? Мога ли да подам преди... към целия въпрос

  • xqw13435286

    21 Яну 2017, 09:16

    Здравейте!Благодаря за отговора!Разбрах, че може дъщеря ми да ми прехвърли майчинството, а аз съм учител, който предстои да се пенсионира 2018 г., въпросът ми е:Ще ми се начислят ли тези 0,33 процента от УПФ към пенсията или ги губя?БЛАГОДАРЯ!

© 2003-2017 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2017 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: KQuarterly