Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах
Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • Анонимен

    28 Яну 2010, 16:03

    Картинка Картинка

    Работя на основен трудов договор по чл.67 на 8 часа и по втори трудов договор по чл.114 от КТ с работно време 2 часа на ден. Имам ли право на % за прослужено раб.време по втория тр.договор.

  • Картинка Картинка
    оценка +4

    Здравейте,

    Във връзка с разпоредбите на Наредбата за структурата и организацията на работната заплата т.н. клас се плаща само по основното трудово правоотношение. В случай, че работата по него е на непълно работно време, клас се дължи и по допълнителния договор - до допълване на месечната продължителност на работното време.
    Ако по основния договор работата е 8 часа дневно (какъвто е посоченият случай), за допълнителната работа не се получава допълнително възнаграждение за трудов стаж и професионален опит.

вашите въпроси

  • eli2

    25 Юли 2016, 09:38

    Благодаря много за отговора, госпожо Марникас. Желая Ви успешен ден!

  • eli2

    23 Юли 2016, 09:39

    Здравейте! Учител съм с 34 години учителски стаж.През юни 2016 г. навърших 58 г. Въпросът ми е: Имам ли право да се пенсионирам от 1.09.2016 г.? Благодаря!

  • alex_kvn

    22 Юли 2016, 17:39

    Здравейте!Аз съм студент,задочно обучение.Въпросът ми е,мога ли да получавам платена борса?Имам нужния стаж и години.

  • Ася Жиянска

    21 Юли 2016, 16:44

    Здравейте!Съпругът ми е бил от българска фирма "Сайприс ГБС"АД на работа в Израел от м.август 1997 г до в.октомври 2004 г.Оказа се,че не са го осигурявали.Изпратих им писмо,не ми отговориха.Направих запитване до НОИ и те ми отговориха,че е трябвало да се осигурява като самоосигуряващо се лице,но ние не сме били уведомени за това.След като е бил изпратен от тази фирма би трябвало да го е ... към целия въпрос

  • double._

    21 Юли 2016, 15:25

    Здравейте,
    Бих искала да получа отговор на следни въпрос:
    Скоро започнах нова работа. При подписване на договора не ми беше връчена длъжностна характеристика, както и до момента. Аз не съм запозната със задълженията и отговорностите на заеманата длъжност.
    Ако реша да подам молба за напускане, работодателят има ли право да ме уволни през това време, както и да не се съгласи да се разделим по в... към целия въпрос

  • iana_m84

    21 Юли 2016, 15:24

    Здравейте! В момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2-години /майчинство/, който ми е разрешен от работодателя ми по безсрочен трудов договор. Регистрирана съм като ЗП, но към момента дейността ми е прекъсната. Мога ли да я възобновя и да си внасям пълните осигуровки и за ОЗМ, без да ми се прекъсне изплащането на обезщетението от НОИ? Предварително благодаря!

  • aaneetaa

    21 Юли 2016, 14:20

    Здравейте!
    Искам да Ви попитам:Съкратена съм от работа и като отидох да се запиша в бюрото по труда, за да мога да получавам обезщетение, ми отговориха, че могат да ме регистрират само като учащ и нямам право на обезщетение.Аз завърших магистратура семестреално и сега се водя като прекъснала.
    Все пак имам ли право на обезщетение?
    Благодаря Ви предварително.

  • katrinka

    21 Юли 2016, 10:08

    Здравейте! Имам следния въпрос: аз съм с над 50%загубена работоспособност и по чл. 319 КТ имам право на не по малко от 26 работни дни платен год. отпуск. В моята фирма по КТД основният платен годишен отпуск на всички служители е определен на 22 раб. дни, тоест с 2 дни над минималния размер по КТ. Полагат ли ми се и на мен допълнително 2 дни към основните 26 раб. дни платен отпуск?
    Благодаря предв... към целия въпрос

  • ali.margo

    20 Юли 2016, 21:24

    Здравейте, подадох документи за пенсиониране на 12.05.2016 г. за стаж и години.Трудовият договор ми е прекратен на 23.03.2016 г. Не бях подготвила документите, необходими за пенсионирането ми. От кога трябва да ми се изплати пенсията? Ако е от 12.05. за целия месец или за част от него? Или от 23.03.2016 г.?
    благодаря Ви

  • eli2

    20 Юли 2016, 18:54

    Здравейте! Работя като учител и имам над 34 г. учителски стаж. През месец юни навърших 57г. и 10 м.и бих искала да се възползвам от правото си на ранно пенсиониране. Надявах се това да стане от 1.09.2016г. и се обърнах към консултантска фирма за оформяне на документите ми. Според консултантите ще придобия право на ранно пенсиониране през октомври, когато навърша 58г.и 4 м. Моля да ми изясните този... към целия въпрос

© 2003-2016 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2016 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com