Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах
Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • Вилис

    06 Дек 2010, 18:03

    Картинка Картинка

    Благодаря ви!А може ли да ми кажете какви документи е длъжен работодателя да ми изготви в слу4ай на прекратяване на трудовият ми договор?

  • asyamaya

    08 Дек 2010, 07:11

    Картинка Картинка
    оценка +5

    Заповед за освобождаване, оформена трудова книжка, УП 2 и УП 3.Заповедта за освобождаване и трудовата книжка следва да бъдат предадени на работника или служитела в дена на прекратяване на трудовия договор, а УП 2 и 3 до 30 дни, считано от датата на прекратяване на трудовия договор.

вашите въпроси

  • r_kvecinska.2013

    18 Юли 2017, 21:14

    Много Ви благодаря за конкретният и компетентен отговор!

  • r_kvecinska.2013

    17 Юли 2017, 16:20

    Здравейте г-жо Борисова!рез месец юли Получих заповед за прекратяване на ТД поради изпълнени условия за ранно пенсиониране на учители.Не желая да се възползвам от това право и ще започна отново работа от началото на тази уч.година до навършване на възрастта за пенсионирането ми по чл.68ал.1 от КСО т.е. през 2019г. Имам ли това право и нарушавам ли Закона, предвид това, че сега с прекратяване на ... към целия въпрос

  • traces

    12 Юли 2017, 22:06

    Здравейте адв. Борисова,
    Въпроса ми е следния: Полага ли се обезщетение на държавен служител, който е дисциплинарно уволнен и впоследствие възстановен на работа от съда за двумесечния срок на отстраняване от работа, през който работодателя предприема дисциплинарно производство.
    Ако да, какъв е размера на обезщетението.
    Благодаря предварително!

  • stelli777

    12 Юли 2017, 21:04

    Здравейте,бих искала да попитам за молба за напускане по чл.326 ал.1. Дали можете да ми кажете какво трябва да съдържа текста? И има ли право фирмата да удължи предизвестието ,ако имам вече подписана молба за отпуска от 1 седмица?

  • rummy16

    12 Юли 2017, 15:50

    Здравейте!
    На 60 г. съм и имам 13 г. и 8 месеца действителен трудов стаж.

    1. Дъщеря ми е родена през 1978 г. В периода 1977 до 1982 (с прекъсване по болест 1 година) съм била редовна студентка. Времето за отглеждането й признава ли се за стаж при пенсиониране? Майчинството действителен трудов стаж ли е?

    2. Какво означава "внесени осигурителни вноски за завършено висше образование за п... към целия въпрос

  • mariana_t1

    11 Юли 2017, 22:47

    Здравейте,на 13.06.2017 година ми беше издадено направление за хирург от личната ми лекарка.Когато отидох с направлението при специалист към когото бях насочена се установи,че се налага операция.Веднага след това уведомих работодателя ми за операцията.От 27.06.2017 до 30.06.2017 г. се наложи да си взема болничен.На 03.07-04.07.2017г си бях на работа.От 05.07.2017 г бях приета в болница.От там ми п... към целия въпрос

  • Antoaneta Hristoforova

    11 Юли 2017, 21:11

    Здравейте,казвам се Николай,работя в общинско предприятие по озеленяване благоустройство и чистота.От 2 години работя като тракторист,нямам право да управлявам трактор,просто ме сложиха на машината,дадоха ми обектите за косене и до там.Ако откажеш,или възразиш става страшно,такава е практиката тук,работиш където те сложат,каквато работа ти поставят,и на каквато машина те качат.Питам,правилно ли е ... към целия въпрос

  • zlatina123456

    11 Юли 2017, 20:26

    Здравейте,договорът ми е срочен по чл 68,т.1,ал.1 и изтича на 31.8.2017. По това време ще бъда в 45 дневен болничен преди раждане. Зная,че договорът изтича автоматично,но ще имам право на 410 майчинство. Това така ли е и 90% от заплатата ли си ще взимам. И щом договорът е изтекъл кой ще се представя болничните ми до 135 ден,след като договорът е изтекъл. Счетоводителят на фирмата,в която съм рабо... към целия въпрос

  • dancheto_456

    11 Юли 2017, 15:41

    ЗДРАВЕЙТЕ!
    Родена съм на 04.08.1956 г. и ми предстои пенсиониране. Отговарям на условията за възраст и трудов стаж, но директора ме предупреди, че ще работя до края на календарната 2017 г.
    Въпроса ми е: 1. Кога да си подам документите в НОИ? През м. август когато навършвам възрастта или когато ме освободят от работа? Кой вариант ще е по изгоден за мен?
    2. Как да си изчисля коефициента?
    БЛАГОДА... към целия въпрос

  • maldiva

    11 Юли 2017, 07:59

    Здравейте,
    Бих искала да попитам къде и как е регламентирано времето между различните смени на работа. Т.е. има ли регламент за това колко часова пауза е необходима законово между приключването на работните часове за ден 1 и започването на работния ден за следващия ден - 2?
    Също така, това важи ли в случаите на разделяне на работния ден на части, при сключен редовен 8 часов трудов договор (не... към целия въпрос

© 2003-2017 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2017 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: KQuarterly