Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • onopix

    25 Апр 2012, 14:30

    Картинка Картинка

    Здравеите,имам два въпроса към вас първият е следния.Работя в педприятие от около 1,5 година и полу4авам предизвестие по 4л.328 ал 1 във връзка с 4л.326 ал 2 от КТ което е с30 дневен срок и обшо трудов стаж имам 30 год.- Какъв ще ми баде срока на обещетеението за безработица и следващия въпрос имам ли право да обещитение за неизползван отпуск за календарната година пропорционално за изминалите 5 месеца .Благодаря ви.

  • asyamaya

    04 Май 2012, 10:30

    Картинка Картинка
    оценка +1

    При трудов стаж над 25 години периодът, в който се изплаща обезщетение за безработица е 12 месеца /чл.54в от КСО/. Имате право и на обезщетение по чл.224 от КТ за неизползван отпуск, изчислен пропорционално на зачетения трудов стаж при съответния работодател.

вашите въпроси

  • borikan

    25 Ное 2014, 17:28

    какво да направя в следните случаи?

  • borikan

    25 Ное 2014, 17:28

    относкд пдшита на работника

  • borikan

    25 Ное 2014, 17:27

    Здр. г-н Минков,аз имам няколко въпроса.
    1.На 12 часов работенден колко време почивка се полага.
    2.Ако си болен и имаш прекаснати здравни осигровки и неможеш да ползваш болничен нямаш вазможкфий од хр платиш.Какво трябва да се направи в този случаи?
    3.Ако през зимния сезон работим на каса и сме близо до вратите и ни е адски студено и няма климатик а некви смешни пе4ки над вратите които немогат... към целия въпрос

  • ivanova_

    24 Ное 2014, 14:56

    Здравейте,
    завърших висше образование и имам предложение за заместник ръководна длъжност в предприятието в което работя. Осъждана съм с пробация - 6 месеца за деяние което няма общо с длъжността която съм изпълнявала и продължавам да изпълнявам. Пробацията е приключила преди една година. Въпросът ми е изтърпяното наказание би ли могло да бъде пречка за преназначаване на ръководна длъжност.

    С ... към целия въпрос

  • kinovska

    24 Ное 2014, 12:01

    Директор съм на ИПУ и имам назначен преподавател по чл.114 КТ. Преподавателят е с ТЕЛК 80%.При изготвяне на ведомост за възнаграждението му правят ли се удръжки за ДОО,ЗО,ДЗПО,ДОД?

  • anikala

    24 Ное 2014, 11:27

    Здравейте ! До м.февруари 2015 г съм на изпитателен срок. На 17. 11.14 г. бях освободена , но аз представих болничен на 20.11.14 г. , като отказах да подпиша документите.
    1. Имат ли право да ме освободят когато съм в болнични , предстои ми излизане и в майчинство през м. декември /1 болничен лист/
    2. Когато мине този месец, кой ще представя болничите ми в НОЙ и от къде ще получавам майчинс... към целия въпрос

  • kaloqn.ivanov_i1

    23 Ное 2014, 12:11

    Здравейте! Наскоро имахме подбор във фирмата в която работя и изненадващо за моето място от синдикалния ми лидер бе предложен друг човек- без необходимата квалификация и опит Аз съвестно изпълнявам задълженията си не съм наказван или предупреждаван В крайна сметка бях защитен от комисията и не се стигна до моето уволняване но питам се - какъв синдикален лидер е това щом прибира членският ми внос... към целия въпрос

  • hariboy1974

    22 Ное 2014, 10:42

    Здравейте!Направо към въпроса: ВАС издаде решение с което ме осъжда за заплатя хонорар на юристконсулт защитаващ държавна институция по административно дело за моето уволнение. Правилно ли е постъпил съда като ме осъжда да заплатя хонорара на служител които получава заплата за да защитава интересите на институция. Мога ли да пусна молба за разглеждане на разноските. Благодаря!

  • Steliyana Ivanova

    21 Ное 2014, 14:44

    Здравейте!
    Във връзка с този въпрос,на който вече получих отговор,че е възможно-може ли да ми кажете къде е вписано това в закона като чл.алинея и т.н.Благодаря!


    Здравейте!

    Мога ли да взема копие от новия си трудов договор от работодателя си,преди да съм го подписала,и да го представя на адвокат/кредитен консултант,за да се консултирам със специалист за условията?

    Благодаря Ви предвар... към целия въпрос

  • Steliyana Ivanova

    21 Ное 2014, 13:53

    Здравейте!

    Мога ли да взема копие от новия си трудов договор от работодателя си,преди да съм го подписала,и да го представя на адвокат/кредитен консултант,за да се консултирам със специалист за условията?

    Благодаря Ви предварително!

© 2003-2014 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2014 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com