Регистрация

Трудовоправна консултация

въпроси и отговори

  • dimitrova77

    25 Апр 2012, 19:57

    Картинка Картинка

    в момента съм с дисциплинарно уволнение , предстои да заведа дело .Имам опция да започна в друга фирма на граждански договор -това означава без трудов стаж.След делото има шанс да ми се възстановят изгубените в дела дни!
    посъветвайте ме как да потъпя?

  • asyamaya

    04 Май 2012, 11:15

    Картинка Картинка

    Работата като изпълнител по граждански договор няма да попречи на признаването на дните, в които сте били без работа по ТД за трудов стаж /в случай, че спечелите делото за незаконно уволнение/.

вашите въпроси

  • hrisi90

    17 Апр 2015, 21:41

    Налага ми се да напусна работа преди да спазя предизвестие.На срочен трудов договор съм мисля по чл.67 или чл.70 в полза на работодателя 30 дни.Мога да работя още 15 дена , но незнам как да напусна- може ли по взаимно съгласие примено до тази дата която искам и какъв е реда така че да знам че молбата ми е приета в 2 екземпляра трябва да е ?Мога ли да напусна без предизвестие и как да стане това не... към целия въпрос

  • ttq51389341

    17 Апр 2015, 19:18

    Учител съм на редовно учителско място.В същото време, две учебни години, бях лектор във второ училище-272ч.на учебна година.Трябва ли да ми се начисли допълнителен стаж, като лектор/всички видове осигуровки са ми спирани/?

  • mo_vale.ntinova9

    17 Апр 2015, 15:56

    Здравейте. Работя във фирма, в която съм назначена по заместване от 01.08.2014 година. Трудовия ми договор е до края на месец май. Края на месец август 2015 година ми предстои да стана майка. Имам трудов стаж само 9 месеца, понеже бях студентка и имам завършено висше образование - магистър. Въпросът ми е, ако юни и юли месец съм на борсата зачита ли се като трудов стаж ( понеже разбрах, че трябва ... към целия въпрос

  • kngeorgieva

    17 Апр 2015, 11:23

    Здравейте,
    Може ли лице работещо на трудов договор да ползва неплатен годишен отпуск и в същия период работодателят да го командирова и го изпрати на курс на обучение .
    Благодаря!

  • gorisa

    16 Апр 2015, 23:40

    Здравейте, имам запор на заплата, работя като продавач. Осигуряват му на 360 лв и получавам някъде около 270 нето. Моят въпрос е като през месец март съм била 10 дни платен годишен отпуск, върху тези пари също ли има запор или само на останалите 11 отработени дни? Благодаря!

  • ilonka_67

    16 Апр 2015, 20:25

    Здравейте!
    Искам да попитам ,какви са моите права ? Работя в магазин 3,5 г. ,на 6-часов работен ден . Естеството на моята работа не търговия ,а предлагане на допълнителни услуги, което не свързана никак с физическото ми натоварване. Имам решение на ТЕЛК 90% -онкоболна с право на труд от март тази година и го предоставих на работодателя си.
    Днес са ме повикали и ми пред... към целия въпрос

  • slonson

    16 Апр 2015, 14:55

    Здравейте!
    От м.10.2014 г. работя на ново място - общинска администрация по трудови правоотношения, в трудовия ми договор не вписан и не зачитат професионалния опит и стаж, който имам от предишни работи, а той не е малък, в държавна администрация и по служебни правоотношения.
    Има ли законово основание на базата, на което да не се признава професионален опит, при положение, че сферите на дейно... към целия въпрос

  • Tatiana Ivanova

    16 Апр 2015, 10:46

    Здравейте искам да попитам аз съм самотна майка имам дъщеря на 14 г. работя в една фирма от 9 г. продавач консултант съм в момента работя в един магазин който поради големия наем ще се затваря до 2-3 месеца.Отворихме друг обект в който работи моята колежка която е от юли -миналата година при нас ,шефовете казаха че след като се затвори този обект ще ида и аз в новия но аз имам проблеми със моята р... към целия въпрос

  • monica_georgieva

    16 Апр 2015, 09:36

    Здравейте Г-н Георгиев!
    Пак имам въпрос. :)
    Както вече споменах съкратена съм от 14.04.2015г. по чл.328, ал.1, т.3.
    Вчера си направих регистрация в бюрото по труда и след това отидох, за да се регистрирам в ТП на НОИ. От там ми казаха, че трябва да отида и да си направя регистрацията след 15.05.2015год. До тук всичко ми е ясно!
    Обясниха ми, че трябва да подам на 14.05.2015год. декларация до би... към целия въпрос

  • alsto

    15 Апр 2015, 20:50

    Здравейте г-н Георгиев.Моят въпрос е следният през 2010г процента за прослужено време ми беше спрян на всички във фирмата без заповед В последствие тя бе продадена и аз поисках от новия собственик писмено със същата дейност е фирмата възстановяване и изплащане на неизплатения процентДо момента няма отговор или действие Има ли срок за давност и какво може да се предприеме дори ако трябва да Ви нае... към целия въпрос

© 2003-2015 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2015 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.
Действителни собственици на настоящото издание са Иво Георгиев Прокопиев и Теодор Иванов Захов.
mobile Към мобилната версия на сайта

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропа

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com