„МЛАДШИ ЕКСПЕРТ” в отдел „Стратегии и програми за икономически растеж“, д-я ИФП

11 Яну 2017 | Показана 3570 пъти

  • Работна сфера:
    Администрация
  • Задължения и отговорности:
    Министерството на финансите /МФ/, ул. “Г. С. Раковски” № 102, на основание чл. 10а, ал. 2 от Закона за държавния служител и Заповед № ЗМФ – 1417/30.12.2016 г. на министъра на финансите
                           ОБЯВЯВА КОНКУРС
                за длъжността „МЛАДШИ ЕКСПЕРТ”
    в отдел „Стратегии и програми за икономически растеж“ на дирекция „Икономическа и финансова политика”, както следва:
    Описание на длъжността: Подпомага дейността на отдела и дирекцията като осъществява организационната, оперативна и аналитична работа свързана с изготвянето на проучвания и анализи като част от подготовката на Националната програма за реформи на Република България. Изготвя проучвания и анализи във връзка с прилагането на икономическата политика на ЕС, както и относно подобряването на координацията на икономическите политики на ЕС.
    Размерът на основната заплата за конкурсната длъжност е от 460 до 1800 лв., като индивидуалният размер ще бъде определен при назначаването съгласно чл. 67, ал. 4 от Закона за държавния служител и Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация.
  • Изисквания към кандидатите:
    1. Минималните изисквания, предвидени в нормативните актове за заемане на длъжността са:
    - образование: висше, минимална образователно-квалификационна степен – „професионален бакалавър“;
    - професионален опит: не се изисква.
    2. Допълнителните изисквания за длъжността са:
    - висше образование в областта на стопанските или европейските науки;
    - отлично владеене (писмено и говоримо) на английски език;
    - компютърни умения – текстообработка, електронни таблици, PowerPoint и правно- информационни продукти;
    - познаване на нормативната база, засягаща икономическите процеси в страната;
    - добри познания по макроикономика, приложен и международен икономикс, публични финанси;
    - основни познания по статистика и иконометрия;
    - познаване на основните процеси в развитието на Европейския съюз (ЕС);
    - познания относно икономическите политики на ЕС;
    - познаване на европейското законодателство, регламентиращо процедурата по предотвратяването и коригирането на макроикономическите дисбаланси.
    3. Начинът за провеждане на конкурса е:
    - решаване на тест;
    - практически изпит;
    - интервю.
    4. Необходимите документи, които кандидатите следва да представят за участие в конкурса са:
    - заявление за участие в конкурс съгласно Приложение № 2 към Наредбата за провеждане на конкурсите за държавни служители (НПКДС);
    - декларация по чл. 17, ал. 2, т. 1 от НПКДС;
    - копия на документи за придобита образователно-квалификационна степен (документите, издадени в чужбина следва да бъдат признати по реда на Наредбата за държавните изисквания за признаване на придобито висше образование и завършени периоди на обучение в чуждестранни висши училища, приета с Постановление № 168 на Министерския съвет от 2000 г., обн., ДВ, бр. 69 от 2000 г., посл. изм., бр. 62 от 2013 г.) и за допълнителни квалификации;
    - копия на документи, удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит (ако има такива).
    5. Документите следва да бъдат представени лично или чрез пълномощник (нотариално заверено пълномощно) в срок до 25.01.2017 г. включително, в сградата на МФ, Приемна (стая № 1) на партерния етаж – входа от ул. “Георги Бенковски”, всеки работен ден от 10:00 до 12:30 и от 14:00 до 16:30 часа.
    6. Списъците и други съобщения във връзка с конкурса ще се обявяват на информационни табла във фоайето на входа на министерството на адрес - гр. София, ул. “Г. С. Раковски” № 102 и пред Приемна (стая № 1) - входа от ул. “Георги Бенковски”, както и на Интернет страницата на министерството.
    Образци на заявление за участие в конкурс и декларация по чл. 17, ал. 2, т. 1 от НПКДС могат да се изтеглят от Интернет страницата на министерството - http://www.minfin.bg/bg/page/17
  • Градове:
    София
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Тип заетост:
    Постоянна
  • Документи за кандидатстване:

    Други: ПОСОЧЕНИ СА В "ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ"
  • Предпочитан начин за получаване на документите:
    ПОСОЧЕН Е В "ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ"
  • Крайна дата за приемане на документи:
    25/01/2017
  • Име на фирмата: МИНИСТЕРСТВО НА ФИНАНСИТЕ

    Индустрия/бизнес сектор: Администрация

    Адрес за изпращане на документи: София, ул.

    Е-mail: y.filipova@minfin.bg

    Телефон: 02/98592624

    Лице за контакт и допълнителна информация: Юлия Филипова

    ПОВЕЧЕ ЗА ТАЗИ КОМПАНИЯ В: Форума, Съдържанието на сайта, Capital.bg, Dnevnik.bg

  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Twitter
  • Споделяне във Facebook Facebook

кариера с

Реклама

Реклама

© 2003-2017 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2017 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.