Регистрация

Business Development Representative

14 Ное 2017 | Показана 636 пъти

    Информационни технологии и телекомуникации,  Консултантски услуги
  • Задължения и отговорности:
    Our client is the worldwide leader in software,services, devices and solutions that help people and  businesses realize their full potential. According to the expansion of company’s business we are looking for Business Development Representatives with Slovenian, Czech, German, French, Spanish, Hungarian and English language.

    If you are interested in IT trends and love communicating with people, if you have the ability to
    persuade them and you can stand your position, this is your next professional challenge.

    Main tasks:

    * Develop and execute high value presentations and product demonstrations;
    * Interact with and qualify prospects via telephone and email;
    *Manage, qualify, and develop existing leads and new prospects (outbound and inbound) with aim
    to produce qualified opportunities;
    * Provide market feedback and specific feedback to the direct management, to ensure continuous
    process optimization, and a structured/productive communication flow;
    * Coordinate and utilize different aspects of the administrative process.

  • Изисквания към кандидатите:
    Requirements:

    * Native or near native Slovenian, Czech, German, French, Spanish, Hungarian;
    * Fluent in English;
    * Strong communication and networking skills;
    * Reasonable working knowledge of the IT industry;
    * Highly energetic, innovative and proactive individual.
  • Предимства на кандидатите:
    It will be advantage if you have:

    * Previous experience of working to Targets;
    * Previous experience in dealing with senior business contacts;
     * Previous telesales experience.
  • Градове:
    София
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Тип заетост:
    Постоянна
  • Фирмата предлага:
    What could our client offer:

    * Work in a successful and innovative environment;
    * Obtain knowledge in cutting-edge technologies;
    * Personal growth in a stable, recognized and growing company with an excellent network of
    partners and customers;
    * Competitive remuneration;
    * Intensive training phase;
    * Friendly and supportive working environment.
  • Документи за кандидатстване:
    CV

  • Индустрия/бизнес сектор: Други

    Допълнителна информация:

    Е-mail: katerina.rusinova@jobspartner.com

    Телефон: 0888 107 909

    Лице за контакт и допълнителна информация: Катерина Русинова

  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Twitter
  • Споделяне във Facebook Facebook

кариера с

Реклама

Реклама

© 2003-2017 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново . Поставянето на връзки към материали в сайтовете на Икономедиа е свободно. Уеб разработка и дизайн на Икономедиа. Сайтът използва графични елементи от famfamfam + DryIcons. Някои снимки © 2017 Associated Press и Reuters. Всички права запазени.