Регистрация

Социален работник за деца бежанци

10 Авг 2018 | Показана 765 пъти

  • Работна сфера:
    Друг
  • Задължения и отговорности:
    • Да идентифицира деца, търсещи или получили закрила, които ще посещават организираните дейности в пространството за деца;
    • Да популяризира дейностите/работилниците, организирани в пространството за деца;
    • Да предлага и организира дейностите/работилниците за деца, търсещи или получили закрила в пространството за деца поне два пъти в седмицата;
    • Да следи за изпълнението на дейностите, организирани в пространството за деца;
    • Да търси и поддържа връзка с (потенциални) партньорски организации, с които съвместно да организират тематични работилници;
    • Да предлага, когато е нужно, нови дейности за децата, посещаващи пространството;
    • Да е в контакт с групата деца, които редовно посещават дейностите, организирани в пространството за деца;
    • Да е в контакт с родителите на децата, които участват в дейностите, организирани в пространството за деца;
    • Да води отчетност на децата, посещаващи дейностите в пространството за деца;
    • Да работи заедно с преводача/чите, които ще подпомагат комуникацията с децата;
    • Да изготви финален отчет с информация за дейностите/работилниците, които са се провели в периода  (описателна част и снимки/рисунки);
    • Да информира и закупува навреме необходимите материали за провеждането на дейностите в пространството за деца;
    • Да носи отговорност за оборудването в пространството за деца;
    • Да поддържа в приличен вид пространството за деца.
  • Изисквания към кандидатите:
    • Образование: минимум завършено средно образование
    • Професионален опит:
    • Опит в работа с търсещи или получили закрила лица.
    • Отлично владеене на български език и добро познание на английски език;
    • Комуникативност, организираност и отговорност към работата, позитивно отношение и умение за работа в екип.
  • Предимства на кандидатите:
    Опит в работа с търсещи или получили закрила деца се счита за предимство.
    Владеенето на друг чужд език се счита за предимство.
  • Градове:
    София
  • Работно време:
    Непълен работен ден
  • Тип заетост:
    Временна/Граждански договор/Проект
  • Фирмата предлага:
    Социалният работник ще бъде назначен на позицията на граждански договор, считано от 17 септември до 31 декември 2018 на непълно работно време (2 пъти седмично).
  • Документи за кандидатстване:
    CV
    Мотивационно писмо

  • Предпочитан начин за получаване на документите:
    milanova@unhcr.org; shisheva@unhcr.org
  • Крайна дата за приемане на документи:
    29/08/2018
  • Име на фирмата: Върховен Комисариат на ООН за Бежанците

    Допълнителна информация: От 2015г. насам, над 13000 деца са потърсили международна закрила в България, като малко над 4000 от тях са непридружени. ВКБООН участва активно в дейности по застъпничество, целящи укрепването на националната система за закрила на детето в България и гарантирането на най-добрия интерес на детето във всички действия, отнасящи се до търсещите и получили закрила деца.
     През 2018г. ВКБООН осъществява редица дейности целящи предоставянето на подкрепа на деца бежанци. Една от тях включва развиването на специално обособено и обзаведено пространство за деца в Информационно-интеграционния център за бежанци на БЧК, финансиран от ВКБООН. Пространството за деца цели да събере търсещи закрила деца от всички регистрационно-приемателни центрове на Държавната агенция за бежанците в София, както и търсещи и получили закрила деца, живеещи на външни адреси. Различни дейности и тематични работилници ще се организират в центъра, първоначално в рамките на 4 месеца.

    За тази цел, ВКБООН търси да назначи социален работник за деца бежанци, който да организира и координира тези дейности.
    Заинтересованите кандидати следва да изпратят мотивационно писмо и CV на български език до 29 август 2018 г, на вниманието на Лора Миланова, Старши програмен асистент и Мария Шишева, Сътрудник по закрилата на следните имейл адреси: milanova@unhcr.org и shisheva@unhcr.org
    ВКБООН ще се свърже само с одобрените за интервю кандидати.

    Е-mail: milanova@unhcr.org; shisheva@unhcr.org

    ПОВЕЧЕ ЗА ТАЗИ КОМПАНИЯ В: Форума, Съдържанието на сайта, Capital.bg, Dnevnik.bg

  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Twitter
  • Споделяне във Facebook Facebook

Реклама

Реклама

© 2003-2018 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново. Декларация за поверителност ново.