МЛАДШИ ЕКСПЕРТ, отдел "Европейски финансови институции", д-я МФИС

10 Окт 2018 | Показана 561 пъти

  • Работна сфера:
    Администрация
  • Задължения и отговорности:
    Министерството на финансите /МФ/, ул. „Г. С. Раковски” № 102, на основание чл. 10а, ал. 2 от Закона за държавния служител и Заповед № ЗМФ – 906/08.10.2018 г. на министъра на финансите
                           ОБЯВЯВА КОНКУРС
               за длъжността „МЛАДШИ ЕКСПЕРТ”
    в отдел „Европейски финансови институции“ на дирекция „Международни финансови институции и сътрудничество“, както следва:
    Описание на длъжността: подпомага финансовото и нефинансово сътрудничество на Република България с Европейска инвестиционна банка, както и с други институции, участващи при финансиране на инвестиционни проекти в България и съдейства за ефективното участие на страната в работата на тези институции.
    Размерът на основната заплата за конкурсната длъжност е от 510 до 1800 лв., като индивидуалният размер ще бъде определен при назначаването съгласно чл. 67, ал. 4 от Закона за държавния служител и Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация.

  • Изисквания към кандидатите:
    1. Минималните изисквания, предвидени в нормативните актове за заемане на длъжността са:
    • образование: висше, минимална образователно-квалификационна степен - „професионален бакалавър“;
    • професионален опит: не се изисква
    2. Допълнителните изисквания за длъжността са:
    • висше образование в областта на стопанските или европейските науки;
    • владеене на английски език – писмено и говоримо; предимство е ползването и на друг работен език на ЕС;
    • компютърни умения: свободно ползване на МS Office, правно-информационни продукти, Internet;
    • познания в отношенията на България с международните финансови институции, както и на нормативните актове, свързани със създаването и функционирането на Европейската инвестиционна банка и на други европейски финансови институции.
    3. Начинът за провеждане на конкурса е:
    • практически изпит;
    • интервю.
    4. Необходимите документи, които кандидатите следва да представят за участие в конкурса са:
    • заявление за участие в конкурс съгласно Приложение № 2 към Наредбата за провеждане на конкурсите за държавни служители (НПКДС);
    • декларация по чл. 17, ал. 2, т. 1 от НПКДС;
    • копия на документи за придобита образователно-квалификационна степен (документите, издадени в чужбина следва да бъдат признати по реда на Наредбата за държавните изисквания за признаване на придобито висше образование и завършени периоди на обучение в чуждестранни висши училища, приета с Постановление № 168 на Министерски съвет от 2000 г., обн., ДВ, бр. 69 от.2000 г., посл. изм., бр. 86 от 27.10.2017 г.) и за допълнителни квалификации;
    • копия на документи, удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит (ако има такива).
    5. Документите следва да бъдат представени лично или чрез пълномощник (нотариално заверено пълномощно) в срок до 24.10.2018 г. включително, в сградата на МФ, Приемна (стая № 1) на партерния етаж – входа от ул. „Георги Бенковски”, всеки работен ден от 10:00 до 12:30 и от 14:00 до 16:30 часа.
    6. Списъците и други съобщения във връзка с конкурса ще се обявяват на информационни табла във фоайето на входа на министерството на адрес - гр. София, ул. „Г. С. Раковски” № 102 и пред Приемна (стая № 1) - входа от ул. „Георги Бенковски”, както и на Интернет страницата на министерството.
    Образци на заявление за участие в конкурс и декларация по чл. 17, ал. 2, т. 1 от НПКДС могат да се изтеглят от Интернет страницата на министерството - http://www.minfin.bg/bg/page/17
  • Градове:
    София
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Тип заетост:
    Постоянна
  • Документи за кандидатстване:

    Други: ПОСОЧЕНИ СА В "ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ"
  • Предпочитан начин за получаване на документите:
    ПОСОЧЕН Е В "ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ"
  • Крайна дата за приемане на документи:
    24/10/2018
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Twitter
  • Споделяне във Facebook Facebook

Реклама

Реклама

© 2003-2018 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново. Декларация за поверителност ново.