Регистрация

International Trade Specialist

28 Яну 2019 | Показана 2123 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    • Holding business talks and conducting trade negotiations in one of following languages (German, Turkish, Greek, Bulgarian) ;
    • Implementation of established plans;
    • Monitoring of orders implementation;
    • Building relationships with new and existing suppliers;
    • Ensuring good corporate image;

    • Good command of 1st and 2nd language:
    German – B2 / English – B1 ;
    Turkish - B2 / English – B1 ;
    Greek - B2 / English – B1 ;
    French - B2/ English - B1;
    Italian - B2/ English - B1;
    Spanish - B2/ English - B1;
    English - B2 / Bulgarian – B2 or higher ;
    Serbian - B2 / English – B1;
    Albanian- B2/ English - B1.
    • Motivation to stretch your limits as you never did before;
    • Ability to work in a fast-paced environment;
    • Creativity and initiative in a taken action ;
    • Readiness for business trips occasionally .

    • Employment contract;
    • 6 weeks of training in field of international trade and conducting negotiations, powered by our strategical partner DARE Academy;
    • Competitive salary (base salary + monthly bonuses based on results, without upper limit);
    • Possibility of continuous development in an international work environment by participation in wide range of projects and trainings;
    • Atmosphere full of sense of humor;
    • Thematic Fridays and contests on regular basis.

  • Населено място:
    Sofia
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Trade, commerce
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново. Декларация за поверителност ново.