Регистрация

Експерт „Корпоративни проблемни кредити“

04 Фев 2019 | Показана 809 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    ЕКСПЕРТ „КОРПОРАТИВНИ ПРОБЛЕМНИ КРЕДИТИ“
    в Дирекция „Управление на съдебни кредити на бизнес клиенти” към Управление „Проблемни кредити” в Централно управление на Банка ДСК, гр. София
    Основни задължения:
    ·          Извършва действия по събиране и управление на корпоративен портфейл от проблемни кредити.
    ·          Изготвя планове за действия по проблемни експозиции.
    ·          Изготвя предложения за преструктуриране, предсрочна изискуемост, цедиране и прекратяване на балансовото и задбалансово отчитане на проблемни експозиции.
    ·          Установява наличността и състоянието на обезпеченията по възложения портфейл и съвместно с юрисконсулт извършва действия по съдебна и извънсъдебна реализация, срещи и преговори с клиенти на банката във връзка с реализиране плана за действие по конкретни кредити, като при необходимост пътува в страната.

     Изисквания за заемане на длъжността:
    ·          Образование – Висше икономическо образование, образователно-квалификационна степен Магистър.
    ·          Професионален опит: минимум 2 (две) години трудов стаж в банкова или финансова институция и минимум 1 (една) година опит в събиране и управление на проблемни експозиции на корпоративни клиенти.
    ·          Теоретични и практически познания в областта на нормативната уредба свързана с управление на проблемни кредити.
    ·          Отлична компютърна грамотност – MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, etc.).
    ·          Владеене на английски език.
    ·          Много добри комуникативни способности и умения за работа в екип.
    ·          Способност за взимане на решения под напрежение, спазване на срокове и поемане на отговорност.
    ·          Правоспособност за управление на лек автомобил ще се счита за предимство.

    ·          Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и водещ пазарен дял.
    ·          Възможност за развитие и израстване в личен и професионален план.
    ·          Атрактивна и гъвкава схема на заплащане в зависимост от постигнатите резултати.

  • Населено място:
    София
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Банкови, финансови, застрахователни услуги
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване ново. Политика за бисквитките ново. Декларация за поверителност ново.