Регистрация

Accountant

12 Апр 2019 | Показана 914 пъти

  • Позиция:
    Accountant
  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    Horizons is a leading recruitment company specializing in expert and middle management positions with 15 years of experience on the Bulgarian market. Our team consists of business-oriented consultants with industrial specialization, professional understanding of the business trends and a pro-active approach towards recruiting and hiring through different methodologies and innovations.

    Our client is a leading international production company. Due to the growing of their business in Bulgaria we are looking for a professional on the role of:

    Accountant

    The person will report to the Chief Accountant.

    Main responsibilities:
    • Work with Accounting software
    • Processing vendor payments (online banking)
    • Preparing invoices and collecting receivables
    • Preparing expense reports
    • Preparing VAT returns
    • Preparing payroll
    • Cost accounting, tracking & assisting with inventory counts
    • Assisting the purchasers with customs duty forms for importing/exporting products

    Requirements:
    • University degree in Accounting
    • Proven professional background in Accounting – at least 5 years, preferably in production company
    • Fluency in English
    • Positive attitude and team-player mindset
    • Flexible and easy-to-adapt person

    The company offers:
    • Opportunity for professional growth within international production company
    • Good remuneration package + additional social benefits
    • Creative and friendly company culture

    If you are interested, please, send your CV in English. Only short-listed candidates will be contacted.

    Your personal information will be used only for the purpose of the recruitment process and will be treated with confidentiality and respect. Confidentiality is guaranteed and protected by law.

    Horizons owns license No 2118 from 27.09.2016.
  • Населено място:
    София
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Счетоводство, контрол, финанси
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: Horizons Bulgaria

    Бизнес сектор: Консултантска дейност

    Допълнителна информация: Horizons e водеща агенция за подбор на персонал в България с повече от 15 години опит на Българския пазар и Балканите. Ние специализираме в сложни решения в областта на откриването, подбора и привличането на персонал и мениджмънт кадри чрез различни методологии. Нашата основна цел е да намерим възможно най-добрите професионалисти според наличните ресурси за нашите клиенти – работодателите.

    Е-mail: office@horizons.bg

    Всички обяви на работодателя
    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg