Регистрация

Administrative Assistant

11 Юли 2019 | Показана 911 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    Founded in 2013, ROITI is a boutique energy trading and risk management (ETRM) consulting company with an expertise in the power, gas, oil, coal and freight, emissions, and financial markets. We are working with leading ETRM IT solutions for some of the biggest energy companies in Europe.
    We work on solving trading and risk challenges. The solutions we build are typically related to asset optimization, data management and reporting, process improvements, and trading and risk functionalities.

    For our growing team in Sofia, we are looking for a replacement Administrative Assistant who will serve as support to the team in the administrative and management activities.

    Key Responsibilities:
    • Tracking expenses and actual / expected income for PNL and cash flow reporting
    • Coordinating invoicing and payments with counterparts whenever necessary
    • Travel arrangements, invoicing, travel expense management
    • General office management

    Candidate Profile:
    • High attention to detail
    • Good organizational skills
    • Last years of study or finished bachelor’s degree
    • Good English is a must

    Skills and Personality:
    • Highly organized person
    • Doesn’t mind telling the boss what to do

    We Offer:
    • Good remuneration package

    • Professional and personal growth – training, obtainment of certifications, internal learning and development
    • Health benefits, company sponsored mobile phone plan, options for additional stimuli in the long term
    • Transparent communication within the company
    • Lively and cooperative team atmosphere

  • Населено място:
    София
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Банкови, финансови, застрахователни услуги
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: ROITI

    Бизнес сектор: Банки/финанси/инвестиционна дейност

    Допълнителна информация: Founded in 2013, ROITI is a boutique energy trading and risk management (ETRM) consulting companywith an expertise in the power, gas, oil, coal and freight, emissions, and financial markets. We are working
    with leading ETRM IT solutions for some of the biggest energy companies in Europe.

    Всички обяви на работодателя
    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg