Регистрация

Education Abroad Consultant

06 Авг 2019 | Показана 1421 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    Orange is one of the leading Bulgarian agencies offering student exchange, volunteering opportunities, language courses, and higher education abroad. We are looking for talent to grow our team.

    Tasks and responsibilities:

    -Respond to inquiries by mail, phone, and in person;
    -Advise potential clients and make researches on continuing their studies abroad;
    -Process documents regarding university applications;
    -Provide proactive customer service and support;
    -Support the other teams when needed.

    Requirements:

    -Bachelor's degree – required;
    -Level B2-C1 proficiency in English – required;
    -Interest in the field of higher education – required;
    -Education abroad or student exchange program experience – preferable;
    -Sales and client service experience – preferable;
    -Administrative and office experience – preferable;
    -Ability to meet deadlines and targets;
    -Ability to conduct primary researches;

    What we offer:

    -Comprehensive training;
    -Enjoyable and friendly environment;
    -Personal skills development;
    -Growth opportunities;
    -Competitive remuneration based on results.

    Work Hours: Monday - Friday 9:30 - 18:30
    Location: Sofia, Bulgaria

    Apply: send your CV and short motivation statement to mnenkova (at) orange.bg
    Only shortlisted candidates will be invited to an interview

    Deadline: 30th of August
  • Населено място:
    София
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Консултантски услуги
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: Orange Education

    Бизнес сектор: Консултантска дейност

    Уебсайт на компанията: https://orange.bg/

    Допълнителна информация: С повече от 18 години опит, Orange Education е водеща агенция за културен обмен, езикови курсове и консултант за образование в чужбина.

    Е-mail: education@orange.bg

    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg