Регистрация

QA Team Leader

13 Авг 2019 | Показана 142 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    We are looking for: QA Team Leader.

    Primary Preconditions:

    # 1+ years experience in a management position
    # Intimate knowledge of bug life-cycle and QA cycles
    # Hands-on experience with SDLC
    # A true north prioritization compass
    # Mastery of time management
    # Mastery of issue resolution
    # Zen-infused mentorship skills
    # Obsessive attention to detail
    # Compulsive care of documentation
    # A can of natural bug repellent
    # An unquenching thirst for knowledge
    # A mighty research matrix
    # An unhealthy drive towards method improvement

    Secondary Preconditions:

    # Experience with JavaScript, HTML5 & CSS3, Nodejs, PHP, MySQL

    Expected results:

    - Be responsible for a team of energetic manual and automation QAs and manage their work
    - Maintain a firm grasp over product prioritization and flow of QA work within the company
    - Research new methods of work and test optimization
    - Manage and update in-dev and ready product documentation
    - Manage test and presentation environments of products
    - Assure product readiness for end-user production deploy

  • Населено място:
    София
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Информационни технологии и телекомуникации
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: Cross Source LTD

    Бизнес сектор: Други

    Уебсайт на компанията: https://crosssource.eu/

    Допълнителна информация: At Cross Source we measure success with the success of our clients.
    As a recruiting agency, we know how hard and how important it is to find the right person. To help businesses find and keep their people, we offer recruitment services, headhunting, professional training, and payroll services. We make sure people find their right place because when they do, they give their best to stay there.

    Е-mail: office@crosssource.eu

    Всички обяви на работодателя
    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg