Регистрация

Digital Account Executive & Media Planner

02 Окт 2019 | Показана 2250 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    Metric DS is a full-service digital media agency. See where we rank according to Capital.bg by clicking here

    We are looking for a Digital Account Executive & Media Planner.

    The ideal candidate is ambitious, knowledgeable, analytical and well-organized. We are looking for individuals with a strong work ethic and the ability to excel under pressure.

    Responsibilities:
    - Coordinate and manage media planning activities for some of the biggest advertisers in Bulgaria
    - Prepare detailed media plans and ensure their successful execution
    - Work closely with the agency in-house Programmatic, Social, Search and Ad Operation teams
    - Analyze campaign performance and report to the client with recommendations and insights
    - Develop annual digital media strategies and participate in pitches

    Requirements:
    - Must have at least two years of experience in a similar position, but exceptional candidates with fewer years of experience will be considered as well
    - Must have excellent verbal and written communication skills in English and in Bulgarian
    - Must exhibit a strong willingness to learn and grow professionally

    If you believe that you have all of the necessary skills and experience to make a strong candidate, don’t hesitate to apply.
  • Населено място:
    Sofia
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Advertising, PR
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: Metric DS

    Бизнес сектор: Marketing, Advertising, PR; Internet, E-commerce

    Уебсайт на компанията: http://metric-ds.com/

    Допълнителна информация:

    Metric-DS is a full-service digital media agency. Our core services include:

    • Programmatic buying
    • Ad verification & brand safety
    • Social & influencer marketing
    • Search & PPC
    • Business Intelligence

    Е-mail: kristin.stoyanov@metric-ds.com

    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg