Регистрация

PLC Engineer

20 Ное 2019 | Показана 2009 пъти

  • Задължения и изисквания към кандидатите:
    LINAMAR Corporation is a Canadian diversified global manufacturing company of highly engineered products across global industries and markets. We are looking for a motivated and highly responsible Group PLC ENGINEER, based in the plant in Ruse, Bulgaria.

    Responsibilities:
    ·         Carry out diagnostics of breakdowns and ensure restart of equipment
    ·         Ensure modifications of PLC software of machines according to the needs
    ·         Create specifications of the entire PLC/electrical equipment, which is required
    ·         Develop detailed calculations for the costs of electrical projects and equipment
    ·         Ensure support at start of new projects

    Requirements:
    ·         University degree in Automatics, Electrical Engineering or Electronics
    ·         Experience in a similar position: at least 3 years
    ·         Knowledge in the area of programming of industrial controllers and operator panels
    ·         Very good command of English
    ·         Ability to undertake medium-heavy travels to support all group locations

    Competences:
    ·         Knowledge of technical safety for work with electrical machines and equipment
    ·         Ability to work in a team, orientation at achieving results and flexibility
    ·         Strictly follow the instructions and internal procedures

    The company offers:
    ·           Opportunity to work in a fast-paced and rapidly growing environment
    ·           Access to high-technological equipment
    ·           Competitive remuneration package
    ·           Individual bonus depending on the performance
    ·           Food vouchers
    ·           Canteen coverage at 50%
    ·           Sports card
    ·           Provided transportation in Ruse

    If this sounds like the right opportunity for you, please send your CV to: bg.jobs@linamar.com

    Only short-listed candidates will be contacted. Your application data will be treated with strict confidentiality.

  • Населено място:
    Rousse
  • Тип заетост:
    Постоянна заетост
  • Работно време:
    Пълен работен ден
  • Работна сфера:
    Engineering, technology
  • Печат
  • Изпращане
  • Споделяне
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Име на компанията: Монтюпе ЕООД

    Допълнителна информация: Монтюпе ЕООД e част от канадската корпорация Линамар, която е глобален производител на разнообразни високотехнологични продукти за световния пазар. Монтюпе ЕООД е специализаирана в производството на сложни алуминиеви компоненти, предназначени за автомобилната индустрия в световен мащаб.

    Е-mail: bg.jobs@linamar.com

    Всички обяви на работодателя
    Всички обяви
© 2003-2019 Икономедиа АД съгласно Общи условия за ползване. Политика за бисквитките. Декларация за поверителност.
Общи условия за публикуване на обява ново.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалОдитFoton.bg