
Олга Лозанова подаде оставка като програмен директор на „Нова телевизия“
Като мотиви за напускането си тя посочи лични причини. От "Нова телевизия" уточниха, че по договор Олга Лозанова ще остане на работа още един месец. Лозанова е завършила българска филология и журналистика в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Специализирала е френски език и култура в университетa "Пол Валери", град Монпелие, и "Теория и практика на новини" в Би Би Си. Получавала е стипендия по програмата "Джордж Маршал". Телевизионната кариера започва като репортер в седмичното обзорно предаване "Панорама" на БНТ. Постепенно се развива като автор на рубрика, специални проекти и редактор в същото предаване. Автор е и на документални филми за Алжир, Франция и "Прага 68-ма" в БНТ. Била е изпълнителен продуцент на направление "Култура" в БНТ. След това в продължение на две години е работила като координатор и преподавател в програмата "ПроМедия" към Американската агенция за международно развитие и копирайтър на свободна практика за "Грей-България". От 2000 г. е в екипа на "Нова телевизия" като програмен директор.
