Меню
Затвори
  • Обяви
  • Компании
  • Публикации
  • Обяви
  • Компании
  • Публикации
 
Натиснете Enter за търсене ""
Град
  • Кариери
  • Кариери
  • 20 сеп 2011
  • Новини

Започнаха курсовете по "Аз мога повече"

Тази седмица започнаха обученията по схема "Аз мога повече" на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси", съобщиха от Агенцията по заетостта. До момента в бюрата по труда в цялата страна са подадени 41 хил. заявления за включване в курсове. Само в София желаещите да се обучават са 15 100. Одобрени да получат ваучери към момента са 6517 души в цялата страна.

Кандидатите са на възраст между 29 и 40 години. Повечето от тях са със средно или висше образование, превес имат висшистите. Близо 80% от желаещите да придобият нова квалификация искат да учат английски, немски, испански, италиански и гръцки език. Следват курсове по придобиване на дигитална компетентност, а професионална преквалификация са пожелали около 20% от кандидатите.

Схема "Аз мога повече" е с бюджет от 50 млн. лв. Предвижда се с тях 55 хил. човека да бъдат включени в обучения за професионална квалификация, дигитални компетентности и чужди езици.

Сподели статията в:
Следвайте Кариери в:
LinkedInGoogle NewsFacebook

Четено

КонтактиИКОНОМЕДИА АДгр. София 1000, Столична община – район "Средец"ул. "Иван Вазов" № 20тел.: +359 2 4615 396e-mail: [email protected]
Кандидати
  • Информация за кандидати
Компании
  • Информация за компании
За Кариери
  • За нас
  • Моята Кариера
  • Бюлетин
  • Реклама
  • Контакти
Още от Икономедиа
  • Капитал
  • Икономедиа
  • Дневник
  • Регал
  • Бакхус
© 2026 Икономедиа 2006 - 2026 съгласно  Общи условия за ползване на Икономедиа |  Общи условия за ползване на karieri.bg | Политика за бисквитките |  Декларация за поверителност