
Започнаха курсовете по "Аз мога повече"
Тази седмица започнаха обученията по схема "Аз мога повече" на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси", съобщиха от Агенцията по заетостта. До момента в бюрата по труда в цялата страна са подадени 41 хил. заявления за включване в курсове. Само в София желаещите да се обучават са 15 100. Одобрени да получат ваучери към момента са 6517 души в цялата страна.
Кандидатите са на възраст между 29 и 40 години. Повечето от тях са със средно или висше образование, превес имат висшистите. Близо 80% от желаещите да придобият нова квалификация искат да учат английски, немски, испански, италиански и гръцки език. Следват курсове по придобиване на дигитална компетентност, а професионална преквалификация са пожелали около 20% от кандидатите.
Схема "Аз мога повече" е с бюджет от 50 млн. лв. Предвижда се с тях 55 хил. човека да бъдат включени в обучения за професионална квалификация, дигитални компетентности и чужди езици.
